سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

الساندرو نستا: میلان به قدرت گذشته نیست؛ حاضر بودم برای آنچلوتی هر کاری بکنم

الساندرو نستا: میلان به قدرت گذشته نیست؛ حاضر بودم برای آنچلوتی هر کاری بکنم

مدافع سابق باشگاه میلان اعتقاد دارد این باشگاه قدرت سابقش را ندارد

به گزارش ایران ورزشی  و به نقل از اسپرت ویک، الساندرو نستا، مدافع سابق باشگاه میلان و تیم ملی ایتالیا، بعد از پایان دوران فوتبالش در سال 2015 رو به مربیگری آورد. او در توضیح این اتفاق می گوید:

از این می ترسیدم که دیگر وارد مستطیل سبز نشوم. بدون رقابت نمی توانم زندگی کنم. اگر این را از من بگیرید، دیگر زنده نیستم. اگر فوتبال را از من بگیرید، مغزم خاموش می شود. الگوهایم چه کسانی بودند؟ زمان یک فرد تحولگرا بود و از نظر تاکتیکی سال ها جلوتر از دورانش بود. از مدیریت او در رختکن و بازیکنان با اهمیت الهام زیادی گرفتم. مدیریت بازیکنان بزرگ کار آسانی نیست.
مربی سابق پروجا در مورد آنچلوتی نیز گفت:

او مانند پدر دوم من است. اگر چه او خواسته های زیادی از ما داشت اما کاری می کرد بهتر شویم. حاضر بودم برای آنچلوتی هر کاری بکنم. او کسی است که بازیکنانش را رها نمی کند حتی اگر آسیب دیده باشند. مانند اسفنجی است که مشکلات را جذب می کند و باعث آرامش تیم می شود. برلسکونی و گالیانی افرادی بودند که به برد عادت داشتند و قطعا فشار زیادی به مربی تیم می آوردند با این وجود آنچلوتی همیشه با لبخند سر تمرین حاضر می شد.
مدافع سابق میلان در مورد بازگشت این تیم به لیگ قهرمانان گفت:

تحسین برانگیز است. همه بازیکنان کاری فوق العاده انجام دادند. بعد از جدایی برلسکونی، میلان دوبار مالک عوض کرد و این یعنی شروع مجدد از صفر. باشگاه بازیکنانی داشت که مدیران قبلی خریده بودند اما باید آنها را در تیم نگه می داشتیم چون سه یا 4 سال دیگر قرارداد داشتند.
نستا در مورد جدایی دوناروما نیز گفت:

تفاوتی که فوتبال با دوران من دارد را می توان در همین میلان خلاصه کرد. در آن زمان که من در اوج فوتبالم بودم، تیمی بهتر از میلان وجود نداشت اما حالا میلان در آن سطح نیست. در حال حاضر منچسترسیتی و پاری سن ژرمن در آن سطح هستند و اگر دوناروما تصمیم بگیرد به یکی از این دو تیم برود، به خودم اجازه نمی دهم او را قضاوت کنم. به نظرم قوانین جدیدی برای شکل دادن به نقل و انتقالات نیاز است. چرا که در حال حاضر بسیاری از باشگاه در حالی که 10 یورو بیشتر در جیبشان ندارند می خواهند لباس هایی چند هزار یورویی بخرند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.