جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

جزو هشت تیم باشیم کار بزرگی کرده‌ایم

سامره: با رفع سوء‌تفاهمات برگشتم

سامره: با رفع سوء‌تفاهمات برگشتم
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

تیم پدیده مشهد را باید یکی از بهترین تیم‌های چند هفته اخیر دانست. آنها سه پیروزی باارزش را به دست آوردند و همین 9 امتیاز باعث بهبود جایگاه‌شان در جدول شد. البته آنها اگر همین روند را هم ادامه دهند نایب‌قهرمان هم نخواهند شد اما به هر حال با توجه به شرایطی که گذراندند باز هم خیلی خوب نتیجه گرفتند. علی سامره مربی پدیده مدعی است اگر مشکلات مدیریتی و مالی گریبان این تیم را نگرفته بود، الان جایگاه‌شان به‌مراتب بهتر بود.

به گزارش ایران ورزشی؛تیم پدیده مشهد را باید یکی از بهترین تیم‌های چند هفته اخیر دانست. آنها سه پیروزی باارزش را به دست آوردند و همین 9 امتیاز باعث بهبود جایگاه‌شان در جدول شد. البته آنها اگر همین روند را هم ادامه دهند نایب‌قهرمان هم نخواهند شد اما به هر حال با توجه به شرایطی که گذراندند باز هم خیلی خوب نتیجه گرفتند. علی سامره مربی پدیده مدعی است اگر مشکلات مدیریتی و مالی گریبان این تیم را نگرفته بود، الان جایگاه‌شان به‌مراتب بهتر بود. او چندی پیش از حضور در کادر فنی پدیده کناره‌گیری کرد اما بعد از دو روز دوباره برگشت. سامره آنقدر باتجربه است که در این هفته‌های پایانی نمی‌خواهد در این باره صحبت کند تا آرامش تیمش به‌هم نخورد. او فقط یک جمله کوتاه می‌گوید: «سوء‌تفاهم بود.»

سه پیروزی متوالی به دست آوردید که شاید خیلی‌ها تصور نمی‌کردند اما این اتفاق افتاد و الان جایگاه بهتری را در جدول به دست آوردید.
خدا را شکر در نیم‌فصل دوم نظم تیمی ما بهتر شد و بچه‌ها با تمرکز بیشتر و بهتری کار می‌کنند. البته وقفه‌ای که در لیگ ایجاد شد روی تمرکز بازیکنان تأثیر منفی گذاشت اما همانطور که می‌دانید در حال حاضر شرایط خوبی داریم. ما 10 نفره تیم خوب تراکتور را شکست دادیم و بعد از آن مقابل سایپا در تهران به پیروزی رسیدیم. هفته گذشته هم در خانه تیم نفت مسجدسلیمان را شکست دادیم. هر سه بازی خیلی سخت بود و من وظیفه خودم می‌دانم از تک‌تک بازیکنان به‌خاطر همه تلاش‌شان تشکر کنم.
الان چقدر به کسب سهمیه امیدوارید؟
متأسفانه نمی‌توانیم به کسب سهمیه فکر کنیم که به نظرم کادر فنی و بازیکنان در این مورد مقصر نیستند. ما همین که بتوانیم جزو هشت تیم بالای جدول باشیم کار بزرگی انجام دادیم.
چرا؟
ببینید یک تیم برای اینکه نتیجه بگیرد باید تیم بیرونی‌اش هم قوی و منظم کار خود را انجام دهد. شما هرچقدر هم خوب تمرین کنید و زحمت بکشید اما در روز مسابقه تمرکز لازم را نداشته باشید، به مشکل می‌خورید. به اعتقاد من با توجه به جدایی چند بازیکن، مشکلات مالی و دعوای مدیریتی که تمرکز بازیکنان ما را تا حدود زیادی به‌هم زد، باز هم بچه‌ها خیلی خوب کار کردند. ما خیلی از بازی‌ها بخصوص در نیم‌فصل اول را به همین دلیل از دست دادیم. شک نکنید اگر این مسائل برای تیم ما رقم نمی‌خورد الان جایگاهی به‌مراتب بهتر داشتیم و شاید هم به قول شما برای سهمیه تلاش می‌کردیم.
در این هفته‌ها شاهد اعتراض‌های زیادی از طرف تیم‌ها به داوران هستیم. شاید به‌نوعی بتوان گفت تقریباً همه آنها ناراضی هستند. آیا واقعاً داوران ما اینقدر ضعیف هستند؟
ببینید در سطح اول فوتبال دنیا هم شاهد اشتباهات داوری هستیم که البته نسبت به فوتبال ما خیلی کمتر اتفاق می‌افتد. از طرفی هیچ داوری هم دوست ندارد سوت اشتباه بزند اما متأسفانه اشتباهات داوری هم زیاد شده که تا حدودی هم طبیعی است، چون بعضی از آنها کم‌تجربه هستند و تعدادی هم سابقه قضاوت در لیگ برتر را شاید نداشته‌اند. از دست ما کاری برنمی‌آید و فقط امیدواریم آنها هم روزبه‌روز و لیگ به لیگ کیفیت داوری‌شان ارتقا پیدا کند، چون با یک سوت اشتباه نه‌تنها تیم‌ها به‌لحاظ مالی خیلی متضرر می‌شوند بلکه همه زحمات‌شان هم از بین می‌رود.
این هفته با نساجی در قائمشهر بازی دارید که با توجه به جایگاه آنها در جدول، نتیجه‌اش بخصوص برای میزبان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.
نساجی در هفته‌های اخیر و غیر از بازی با پیکان نتایجی خوبی را به دست آورده و همانطور که گفتید تیم خوب نساجی برای بقا تلاش می‌کند و ما هم می‌دانیم بازی بسیار سختی پیش‌رو داریم، به همین دلیل با تمام توان‌مان به میدان می‌رویم. معمولاً بازی با تیم‌هایی که شرایط مناسبی در جدول ندارند سخت‌تر از بازی با تیم‌های بالای جدول است. تیم میزبان برای ماندن در لیگ برتر فقط به پیروزی فکر می‌کند و ما هم می‌خواهیم روند صعودی‌مان را ادامه دهیم.
شما چند روز پیش با انتشار متنی در صفحه شخصی‌تان کنارگیری خود را از این تیم اعلام کردید اما بعد از حدود دو روز برگشتید.
بله، چون مسأله‌ای پیش آمده بود و در آن مقطع تصمیم گرفتم ادامه ندهم اما بعد از صحبت‌هایی که داشتیم مشخص شد سوء‌تفاهم بود و مجدداً به تیم برگشتم تا در خدمت بازیکنان باشم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.