سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

بند جدایی مظاهری از استقلال فعال است

رشید در راه بازگشت به اصفهــان؟

رشید در راه بازگشت به اصفهــان؟
رضا حمیدی
رضا حمیدی خبرنگار

روزی که رشید مظاهری با استقلال قرارداد منعقد کرد، در قرارداد خود با باشگاه استقلال بندی قرارداد با این عبارت که اگر تا زمان معینی حقوقش پرداخت نشود، بند جدایی‌اش از این باشگاه فعال شود.

به گزارش ایران ورزشی؛روزی که رشید مظاهری با استقلال قرارداد منعقد کرد، در قرارداد خود با باشگاه استقلال بندی قرارداد با این عبارت که اگر تا زمان معینی حقوقش پرداخت نشود، بند جدایی‌اش از این باشگاه فعال شود.
در آن ایام که مظاهری بر سر چانه‌زنی برای عقد قرارداد با استقلال بود و مخالفت‌های باشگاه تراکتور را نیز پشت سرخود داشت، گفته شد که به دلیل معامله‌ای که انجام داده از باشگاه استقلال خواسته تا نیم فصل، بیش از نیمی از مبلغ قراردادش را پرداخت کند تا برایش مشکلی ایجاد نشود که مدیران باشگاه استقلال نیز، این پیشنهاد را پذیرفتند اما در ادامه فصل به دلیل مشکلات مالی و حضور مدیران جدید که از بیخ و بن با قرارداد مالی مظاهری مخالف بودند، چنین امکانی برای دروازه‌بان جدید استقلال میسر نشد.
حتی احمد مددی، مدیرعامل جدید باشگاه استقلال به دنبال کاستن از قرارداد مظاهری بود و به دلیل نامتعارف دانستن مبلغ دریافتی این دروازه‌بان از باشگاه استقلال، به دنبال کاهش دستمزد بود اما در نهایت نیز مددی موفق به انجام این مأموریت نشد تا قرارداد مظاهری با باشگاه استقلال با همان توافق اولیه ادامه یابد.
شاید یکی از دلایلی که موجب شده باشگاه استقلال از پرداخت حقوق این دروازه‌بان خودداری کند، همین اختلاف‌ها باشد اما باید دریافت که آنچه به عنوان قرارداد از سوی باشگاه استقلال به امضا رسیده لازم‌الاجرا است و هر زمان مظاهری اقدامی در راستای دریافت حقوقش انجام دهد، باشگاه استقلال ملزم به پرداخت تمام مبالغی است که با این دروازه‌بان توافق کرده است.
با این حال اما مظاهری از خلف وعده‌های باشگاه استقلال به شدت ناراحت است و بارها این موضوع را رسانه‌ای کرد تا جایی که باشگاه استقلال نیز از این دروازه‌بان خواست در کمیته انضباطی باشگاه حاضر شده و درباره واکنش‌هایش در فضای مجازی توضیح دهد که با مخالفت فرهاد مجیدی، باشگاه‌نشین‌ها نیز از این اقدام خودداری کردند تا شاید ماجرا تا حدی مسکوت بماند.
سکوت روزهای اخیر مظاهری اما به منزله رضایت از آنچه برایش رقم خورد نیست. دروازه‌بانی که همین حالا گفته می‌شود یک پیشنهاد قابل توجه از نصف جهان دارد و اگر اقدام به فسخ قراردادش با استقلال کند، بلافاصله به تیم مورد نظر خواهد رفت.
این جدایی اما هرگز به مذاق هواداران استقلال خوش نخواهد آمد. هیچ بعید نیست هم علیه مظاهری واکنش‌هایی نشان داده شود که ابتدای فصل به شدت از سوی هواداران مورد حمایت قرار گرفت و هم اینکه باشگاه به دلیل از دست دادن یکی دیگر از ستاره‌های خود زیر تیغ انتقاد قرار بگیرد.
بعد از جدایی هروویه میلیچ از استقلال موجی از اعتراض‌ها نسبت به  جدایی این بازیکن فضای مجازی را در برگرفته است و هواداران استقلال تلاش می‌کنند صدای اعتراض خود را نسبت به رفتن این بازیکن کروات اعلام کنند و تردیدی نیست اگر مظاهری نیز اقدام به جدایی از استقلال کند، دایره اعتراض‌ها نسبت به عملکرد مالی باشگاه وسیع‌ترخواهد شد اما مدیران باشگاه استقلال باید بدانند که همین حالا بند جدایی مظاهری فعال است و به دلیل عمل نشدن به تعهدات، این دروازه‌بان می‌تواند از بند جدایی استفاده و باشگاه را ترک کند اما مظاهری تا کنون چنین نکرده تا وضعیت استقلال در لیگ و جام حذفی مشخص شود و بعد از آن درباره آینده‌اش تصمیم بگیرد.
باید تأکید داشت که مظاهری علاقه بسیاری دارد که در استقلال بماند و این موضوع را بارها به هواداران تیمش نیز اعلام کرده و واقعیت نیز چیزی جز این نیست که رشید خود را اکنون متعلق به باشگاه استقلال می‌داند اما خلف وعده‌های مکرر و به موازات آن پیشنهاد قابل توجهی که از اصفهان به این دروازه‌بان رسیده ممکن است در نهایت برخلاف میل باطنی، مظاهری را به سمت جدایی از استقلال سوق داده و بار دیگر یکی از ستاره‌ها از استقلال جدا شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.