چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

کالدرون: مارادونا در آسمان‌ ها برای مسی خوشحال است

کالدرون: مارادونا در آسمان‌ ها برای مسی خوشحال است

بازیکن اسبق تیم ملی آرژانتین با بیان اینکه مسی برای تیم ملی حکم یک رهبر را داشت و همه کار در این قهرمانی کرد، گفت: ما چندین بار تا آستانه قهرمانی در کوپا پیش رفتیم و برا قهرمانی تنها نیازمند یک قدم کوچک داشتیم

به گزارش ایران ورزشی، تیم ملی آرژانتین توانست در دیدار نهایی کوپا آمریکا، بامداد روز گذشته با تک گل آنخل دیماریا برزیل را شکست دهد و پس از ۲۸ سال قهرمان این رقابت ها شود.

گابریل کالدرون بازیکن اسبق تیم ملی آرژانتین در مورد قهرمانی این تیم در این رقابت‌ ها صحبت هایی با ایرنا انجام داد که در زیر می خوانید:

طلسم ۲۸ ساله آرژانتین سرانجام شکسته شد و این تیم توانست قهرمان کوپا شود. در این مورد صحبت کنید.

قهرمان شدن همیشه احساس خوبی است، علاوه بر این تیم ملی آرژانتین بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشت، آنها هرکجا نیاز بود نشان دادند مردان لحظات سخت هستند. 

چرا آرژانتین، با وجود ستاره‌هایش، در این مدت نتوانسته بود قهرمان شود؟

در فوتبال پیروزی هرگز آسان نیست، شما تیم فرانسه را ببینید، آنها اصلی‌ترین مدعی قهرمانی در یورو بودند، با این وجود خیلی زود به خانه برگشتند. آرژانتین از سال ۲۰۰۴ تاکنون ۴ بار در فینال شکست خورده بود، یک بار هم سوم شد. بنابراین تیم ما به قهرمانی نزدیک بود، آنها فقط باید یک قدم کوچک برمی‌داشتند و این بار موفق شدند.
تاثیر مسی در این قهرمانی چقدر بود؟

او رهبر فوتبال آرژانتین است، برای صحبت در مورد مسی نیازی به کلمات نیست، فقط باید بنشینید و بازی او را تماشا کنید و لذت ببرید.
این قهرمانی برای مردم آرژانتین خیلی خوشایند بود، حتی شاید مهم تر از قهرمانی در جام جهانی. نظر شما چیست؟

خب، من فکر می‌ کنم این کلمات کمی بزرگ هستند، منظورم این است که جام جهانی مهمترین رخداد فوتبال است، اما در حال حاضر این کوپا آمریکا اهمیت زیادی برای مردم آرژانتین داشت. آرژانتین و فوتبال یکی هستند و تیم ملی ما در لحظات سخت همیشه باعث دلخوشی مردم می شود. 
آرژانتین در زمان بازیگری شما هم عملکرد خوبی در جام جهانی داشت و حتی قهرمان و نایب قهرمان شد، اما در کوپا نتوانست جام کسب کند، دلیل این مساله چه بود؟

همانطور که قبلا  گفتم پیروزی هرگز آسان نیست زیرا ما هم یک تیم عالی داشتیم. فوتبال آمریکای جنوبی همیشه متفاوت از اروپا است و در گذشته حتی متفاوت‌تر از امروز بود. در فوتبال پیروزی مهم ترین مساله است اما در سال های گذشته هیچ وقت برای گرفتن جام در کوپا نوبت به ما نمی رسید.
شما از نفرات نزدیک به مارادونا بودید. اگر او بود چه حس و حالی داشت؟

او حالا مثل همه آرژانتینی ها خوشحال بود مخصوصا برای مسی، که خوب درک می‌کند مارادونا برای پیروزی با تیم ملی آرژانتین چه فشاری به خودش وارد می‌کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.