چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

حشمت مهاجرانی: ایران راه ‌بردن کره‌ جنوبی را بلد است

حشمت مهاجرانی: ایران راه ‌بردن کره‌ جنوبی را بلد است

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت ایران بارها و بارها کره‌جنوبی را شکست‌ داده ‌و راه مقابله با این تیم را بلد است و می‌داند با این تیم چگونه بازی کند

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایرنا، حشمت مهاجرانی سال‌ها پیش و برای اولین بار تیم ملی را به جام جهانی برد و نام خود را برای همیشه در تاریخ فوتبال ایران جاودانه کرد، سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره قرعه‌کشی تیم ملی و شانس صعود ایران به جام جهانی حرف زد.

ایران با نوسان و عملکردی متزلزل به این مرحله رسید. این موضوع را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

دوست ندارم به گذشته برگردم و درباره اتفاقاتی حرف بزنم که باعث شد صعود ایران به مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. عملکرد ایران در دور رفت خوب نبود و به اندازه کافی درباره‌اش حرف زدیم.در دور برگشت همان تیمی شدیم که همه انتظار داشتند، همان تیمی که وقتی به زمین می‌رود به چیزی جز پیروزی و سه امتیاز فکر نمی‌کند، نتایج درخشانی گرفتیم تا در این مسیر باقی بمانیم. فوتبال ایران در آسیا بی‌نظیر است، بهترین و مستعدترین بازیکنان را در اختیار داریم که هر کدام از آنها برای خود در فوتبال آسیا شناخته شده هستند. یک چیزی درباره این تیم ملی خیلی خوب است.
چه چیزی؟

اکثر بازیکنان این تیم لژیونر هستند و در تیم‌های خارجی که بازی می‌کنند فیکس و تاثیرگذار هستند، سایر نفرات نیز در لیگ ایران قابل اتکا هستند. من همیشه گفته‌ام و باز تاکید می‌کنم به این تیم ملی خیلی خوشبین هستم و می‌دانم جوانان شایسته فوتبال ایران کاری می‌کنند کارستان و برایمان شادی را به ارمغان می‌آورند.
رقیبان ایران در راه رسیدن به جام جهانی چه تیم‌هایی هستند؟

همان رقبای سنتی که سال‌هاست با آنها رقابت می‌کنیم، کره جنوبی و عراق می‌توانند رقیبان ایران در جام جهانی باشند، ما می‌دانیم این دو تیم حریفان اصلی ایران هستند اما ...
اما چی؟

آنها نمی‌توانند مانع رسیدن ایران به بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تورنمنت ورزشی دنیا شوند، ایران همیشه ثابت کرده در مواقع حساس بهترین نتایج را گرفته و به موفقیت رسیده است. تیم ملی که در حال حاضر داریم، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. یک تیم ملی جوان و دوست داشتنی که می‌خواهند با رفتن به جام جهانی دل مردم را شاد کنند. به زودی این رقابت‌ها شروع خواهد شد و همه امیدوار هستیم با کسب نتایج لازم به جام جهانی رفته و افتخاری دیگر را در فوتبال ایران به دست آوریم.
ولی کره‌جنوبی به دنبال انتقام است، آنها چندین سال است مقابل ایران ناکام‌ بوده‌اند.

حتما همین‌طور است، ایران بارها و بارها کره‌جنوبی را شکست‌ داده‌ و راه مقابله با این تیم را بلد است و می‌داند با این تیم چگونه بازی کند. بدون تردید می‌توان گفت این یکی از بهترین قرعه‌هایی بود که نصیب ایران در جام جهانی قطر شد،ایران در گروهی قرار گرفت که می‌توان به صعودش امیدوار بود.
بازیکنان کره‌جنوبی از نظر روحی برای رویارویی با ایران مشکل دارند.

به طور حتم آنها از نظر روحی در فشار هستند و با استرس و بار روانی مقابل ایران به میدان خواهند رفت و این یک امتیاز برای ماست اما باید بدانیم تحت هیچ شرایطی هیچ حریفی را کوچک نشماریم.لبنان نیز با انگیزه مقابل ایران به زمین می‌آید و باید جلوی آنها نیز انگیزه لازم داشته باشیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.