یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

فدراسیون فوتبال انگلیس توهین نژادپرستانه به رشفورد، ساکا و سانچو را محکوم کرد

فدراسیون فوتبال انگلیس توهین نژادپرستانه به رشفورد، ساکا و سانچو را محکوم کرد

فذراسیون فوتبال انگلیس حملات نژادپرستانه آنلاین کاربران به سه بازیکن تیم ملی انگلیس بعد از شکست این تیم مقابل ایتالیا را محکوم کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، تیم ملی انگلیس شب گذشته در جریان دیدار فینال یورو 2020 مقابل ایتالیا قرار گرفت و در نهایت در ضربات پنالتی شکست خورد تا در حالی که در خاک خود و ورزشگاه معروف ومبلی میزبان دیدار فینال بود، نتواند در حضور هوادارانش جام قهرمانی را بالای سر ببرد. مارکوس رشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا سه بازیکنی بودند که ضربات پنالتی خود را از دست دادند تا انگلیس یک بار دیگر مغلوب سابقه بد خود در ضیافت پنالتی ها شود.

تنها چند ساعت بعد از شکست سه شیرها، هر سه بازیکنی که ضربات پنالتی خود را از دست داده بودند در فضای مجازی مورد توهین های نژادپرستانه قرار گرفتند و فدراسیون فوتبال انگلیس نیز با مشمئزکننده خواندن این اقدامات و انتشار بیانیه ای این حملات را به شدت محکوم کرد. در بیانیه فدراسیون فوتبال انگلیس آمده است:

دیگر واضح تر از این نمی توانیم بگوییم از هرکس که پشت این رفتارهای مشمئزکننده است به هیچ عنوان استقبال نمی شود. هر چه در توانمان است انجام می دهیم تا از بازیکنانی که مورد این حملات قرار گرفته اند حمایت کنیم و برای افرادی مسئول این اتفاق نیز سخت تر تنبیهات را در نظر خواهیم گرفت. به تلاشمان برای بیرون انداختن این رفتارها از این ورزش ادامه می دهیم اما از حاکمیت می خواهیم به سرعت دست به کار شود و قانونی بگذارد تا این رفتارها در زندگی واقعی افراد تبعاتی داشته باشد. شبکه های مجازی باید مسئولیت پذیر باشند و این فراد را در برنامه های خود مسدود و برنامه های خود را خالی از چنین رفتارهایی کنند.
چند ماه پیش باشگاه های لیگ برتری در تلاش برای پاک سازی فضای مجازی به مدت چند روز این پلت فرم ها را تحریم کردند.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.