دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

تلاش برای رساندن کاپیتان به دربی

نقشه فرهاد برای کناره‌ها: وریـا در راسـت، نـادری در چـپ

نقشه فرهاد برای کناره‌ها: وریـا در راسـت، نـادری در چـپ

پیروزی در دربی نقش انکارناپذیری در تقویت جایگاه مجیدی روی نیمکت استقلال خواهد داشت و به دنبال آن نیز قهرمانی در جام حذفی می‌تواند برای سرمربی استقلال یک حاشیه امن مطلوب ساخته و برگ برنده را در مقابل مدیران آینده باشگاه استقلال، به دست او بدهد.

به گزارش ایران ورزشی؛پیروزی در دربی نقش انکارناپذیری در تقویت جایگاه مجیدی روی نیمکت استقلال خواهد داشت و به دنبال آن نیز قهرمانی در جام حذفی می‌تواند برای سرمربی استقلال یک حاشیه امن مطلوب ساخته و برگ برنده را در مقابل مدیران آینده باشگاه استقلال، به دست او بدهد. فرهاد مجیدی برای رسیدن به این وضعیت با ثبات ابتدا باید از پس رقیب سنتی برآید. مأموریتی که بی‌تعارف دشواری‌های بسیاری خواهد داشت و ساده نیست که تصور کنیم استقلال وضعیتی مشابه آنچه در بازی با سایپا رقم خورد را تجربه ‌کند. بازی با پرسپولیس حتی از تقابل با الاهلی عربستان یا الدحیل قطر نیز که در لیگ قهرمانان آسیا رقم خورد برای استقلال دشوارتر است و حتی می‌توان این بازی را به دلیل شرایط خاصی که دارد مهم‌ترین بازی فصل آبی‌ها نامید.
برای عبور از این میدان، فرهاد مجیدی باید بهترین تصمیم‌های فنی را اتخاذ کند و توأمان چیدمان مطلوبی هم داشته باشد و از عالی‌ترین نفرات خود بهره بگیرد. همچنین سرمربی استقلال باید برنامه‌ریزی مناسب برای رقم خوردن یک بازی 120 دقیقه‌ای را نیز انجام دهد و چنانچه بازی از 90 دقیقه فراتر رفت، واکنش مناسب را برای دقایق سخت باقیمانده در ذهن داشته باشد تا تیمش هر طور شده از چالش این بازی سربلند خارج شود.
آنچه پیدا است ابزار کافی در اختیار سرمربی استقلال قرار دارد تا از این میدان سربلند بیرون آید. در همه خطوط بازیکن شاخص در ترکیب آبی‌ها وجود دارد که قابلیت عبور از این بازی را داشته باشند اما شاید تنها دغدغه سرمربی استقلال به کانال راست تیمش مربوط شود. جایی که او ترجیح می‌دهد از وریا غفوری بهره بگیرد. بازیکنی که تجربه مطلوبی در دربی‌ها دارد و از نظر روحی نیز می‌تواند کفه ترازو را به سود تیمش سنگین کند.
وریا در بازی‌های اخیر استقلال غایب بود اما گفته می‌شود به احتمال زیاد به دربی خواهد رسید که اگر این اتفاق رخ دهد، سرمربی استقلال به خواسته‌اش خواهد رسید و در جناح راست و چپ خود از وریا و نادری بهره خواهد گرفت. دو بازیکنی که از نظر فنی می‌توانند سبب آزار مدافعان پرسپولیس شوند و استقلال را در دو جناح پرنفس‌تر جلوه دهند.
به احتمال بسیار زیاد، مجیدی در این بازی از روش 2-5-3 استفاده خواهد کرد و وریا و نادری در جناح راست و چپ قرار بگیرند اما حضور این دو بازیکن صرفاً به جهت بالا بردن وزن هجومی استقلال نیست و قرار است همچون بازی‌های قبل این دو در عملیات دفاعی کمک حال 3 مدافع دیگر باشند.
تردیدی نیست اگر وریا و نادری مأموریت خود را در این بازی به خوبی انجام دهند و هم در بخش هجومی و هم در بخش دفاعی کمک قابل توجهی برای استقلال باشند، استقلال برای عبور از پرسپولیس شانس بیشتری خواهد داشت. در واقع نقش هافبک-مدافعان کناری در این بازی بیش از همه بازی‌های استقلال پراهمیت است چون پرسپولیس نیز علاقه وافری به حمله از کناره‌ها دارد و چنانچه نادری و وریا در دو بخش دفاعی و هجومی به بهترین شکل ممکن عمل کنند، می‌توانند اقبال پیروزی تیم‌شان را در این بازی افزایش دهند و استقلال را به سمت قهرمانی در جام حذفی سوق دهند.
باید توجه داشت که رویارویی نادری با تیم سابق خود نیز حاوی انگیزه‌های پنهانی برای این بازیکن خواهد بود. نادری البته در ماه‌های اخیر بخصوص از زمان حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا، پیشرفت محسوسی داشته و اگر بتواند در دربی نیز به روند رو به رشد خود ادامه دهد می‌توان ادعا کرد که او در استقلال به شکوفایی رسیده و این تیم را صاحب یک چپ پای ایده‌آل کرده است.
البته باید توجه داشت که فضای دربی با همه بازی‌ها متفاوت است و نادری باید نمایش خوب خود در هفته‌های اخیر را در این بازی مهم هم تکرار کند. نادری باید باور کند که سرمربی استقلال در این بازی حساب ویژه‌ای روی توانایی‌های او و همچنین وریا غفوری باز کرده و قصد دارد بخش اعظمی از تاکتیک‌های خود در راستای رسیدن به پیروزی در این بازی را از همین کناره‌ها عملی کند.
آخرین خبر: پزشکان استقلال در تلاشند وریا غفوری را به بهترین شکل ممکن برای دربی آماده کنند. به احتمال بسیار زیاد وریا از فردا در تمرینات گروهی با جدیت بیشتری حاضر خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.