چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

میرشاد ماجدی: اگر قرار است امور تیم‌های پایه به مهدوی کیا برسد کلید کمیته جوانان را تحویل می‌دهم

میرشاد ماجدی: اگر قرار است امور تیم‌های پایه به مهدوی کیا برسد کلید کمیته جوانان را تحویل می‌دهم

رییس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال بیان کرد اگر رئیس فدراسیون علاقمند است که کار را در تیم‌های پایه به مهدوی‌کیا بسپارد در آن صورت من کلید این کمیته را در اختیار روسا قرار می‌دهم

به گزارش ایران ورزشی، میرشاد ماجدی در خصوص برنامه‌های تیم ملی فوتبال امید و معرفی مهدی مهدوی‌کیا به عنوان سرمربی این تیم گفت:

با توجه به مسابقاتی که تیم المپیک در پیش دارد، فدراسیون و در رأس آن عزیزی خادم تصمیم گرفت هر چه سریع‌تر برای این تیم برنامه‌ریزی صورت بگیرد. به همین دلیل وی مذاکراتی را با مهدی مهدوی‌کیا انجام داد و او هم تلویحا موافقت کرد که به عنوان سرمربی در تیم المپیک کار کند.
او افزود:

روز گذشته هم نشستی در کمیته ملی المپیک با حضور ریاست فدراسیون و آقای صالحی امیری برگزار شد و در این جلسه هماهنگی‌های خوبی برای حضور پرقدرت تیم المپیک در مسابقات پیش رو صورت گرفت.
رییس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که سایت فدراسیون فوتبال ابتدا خبر سرمربیگری مهدوی کیا را منتشر کرد و در ادامه این خبر دستخوش تغییرات شد، اما روز گذشته رییس فدراسیون مدعی شده که مهدوی کیا قرار است در تمامی رده‌ها کنار تیم ملی باشد و آیا خود وی به عنوان رئیس کمیته جوانان از این موضوع با خبر است یا خیر گفت:

با بنده چنین صحبتی نشده و حقیقتا من هم این موضوع را از طریق رسانه‌ها متوجه شدم. همکاران رسانه‌ای تماس‌ها متعددی از روز گذشته با من پیرامون این اظهار نظر عزیزی خادم گرفتند، اما همان طور که می‌دانید کمیته جوانان یک وظیفه ذاتی دارد که تیم‌های پایه را هماهنگی کند. من هم به عنوان مسئول کمیته با قدرت و به کارم ادامه می‌دهم مگر آنکه عزیزی خادم تصمیم داشته باشد از فرد دیگری به جای من استفاده کند.
ماجدی تأکید کرد:

واقعیت این است که دو حاکم در یک اقلیم نمی‌توانند کار کنند که در آن صورت آش یا شور می‌شود یا بی‌نمک. اگر آقای عزیزی خادم، علاقمند است که کار را به مهدی مهدوی‌کیا بسپارد، طبیعتا سند کمیته جوانان به اسم من نخورده و این کمیته ارث پدری من هم نیست. در آن صورت من کلید این کمیته را در اختیار روسا قرار می‌دهم و به عنوان عضو هیأت رئیسه تمام تلاش خود را انجام می‌دهم که به فوتبال این مملکت خدمت کنم.
او در پاسخ به این سوال که با این اتفاق به نظر می‌رسد اختلاف نظرهایی بین او و رئیس فدراسیون وجود دارد، گفت:

اختلاف نظری وجود ندارد، در صحبت‌هایی که در نشست‌های مختلف داشتیم تمامی اختیارات در حوزه تیم‌های پایه در اختیار کمیته جوانان است و ما مسأله پشت پرده‌ای نداریم. اگر تمایلی وجود دارد می‌توانند کار را در اختیار دیگران قرار دهند وگرنه که ما با قدرت به کارمان ادامه می‌دهیم.
رییس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال ضمن تشریح برنامه‌های تیم ملی فوتبال امید گفت:

ما باید از متولدین 1377 در مسابقات آبان ماه استفاده کنیم که زیر مجموعه مسابقات زیر 23 سال آسیا خواهد بود. دور نهایی مسابقات در سال 2022 در ازبکستان برگزار می‌شود و بازی‌های آسیایی و کار تیم ما در آنجا به اتمام خواهد رسید.
ماجدی تصریح کرد:

بعد از این مسابقات مقدماتی المپیک برگزار خواهد شد که ما باید با متولدین سال 1379 در این مسابقات و در مرحله نهایی که در سال 2024 برگزار می‌شود شرکت کنیم. تصمیم داریم که تیم المپیک را با سن کمتر ببندیم که همین نفرات به امید خدا در المپیک آینده حضور داشته باشند و 4 سال در خدمت تیم ما باشند.
او با اشاره به تدوین یک برنامه آماده‌سازی برای استعدادیابی گفت:

من و همکارانم در کمیته جوانان برای چنین برنامه استعدادیابی 124 ساعت کاری وقت گذاشتیم. این برنامه را به هیأت رئیسه تقدیم و ریاست فدراسیون تقدیم کردم که اگر آنها مصوب کنند، تا مهر و آبان استعدادیابی در کل کشور انجام خواهد شد. دست دلال و واسطه قطع شده و اگر این استعدادیابی صورت بگیرد به جرأت می‌گویم ما برای تیم‌های زیر 15 و 20 سال حداقل 60 بازیکن آماده در اختیار خواهیم داشت.
ماجدی که با رادیو ورزش گفتگو می‌کرد در پاسخ به این سؤال که در این برنامه جامع چه وظایفی برای باشگاه‌ها در نظر گرفته شده است، گفت:

همان طور که می‌دانید باشگاه‌ها معمولا تامین کننده بازیکنان تیم ملی هستند ولی در کشور ما همه چیز برعکس است. ما از باشگاه‌ها خواسته‌ایم که بهترین‌هایشان را به هیات‌های استانی معرفی کنند اما حقیقتا نمی‌توانیم منتظر آنها بمانیم و خودمان باید دست به کار شویم و تا آبان ماه این استعدادیابی را به اتمام برسانیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.