دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

هری کین خطاب به نژادپرستان: شما هوادار نیستید

هری کین خطاب به نژادپرستان: شما هوادار نیستید

کاپیتان تیم ملی انگلیس با انتقاد از هوادارانی که به بازیکنان تیم ملی انگلیس توهین نژادپرستانه کرده بودند، از ساکا، رشفورد و سانچو حمایت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، تیم گرت ساوتگیت نتوانست به روند فوق العاده خود ادامه دهد و در نهایت در دیدار فینال مسابقات یورو و در ضربات پنالتی مقابل ایتالیا شکست خورد. پنالتی از دست دادن های مارکوس رشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا در نهایت عاملی بود تا ایتالیایی ها جام قهرمانی را بالای سر ببرند. بعد از پایان فینال تعدادی از هواداران خشمگین در فضای مجازی به این سه بازیکن که ضربات پنالتی خود را از دست داده بودند، توهین های نژادپرستانه کردند. حال هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلیس با رذل نامیدن این افراد حمایت محکمی از هم تیمی های خود انجام داده است.کاپیتان تیم ملی انگلیس با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در رسانه های مجازی نوشت:

  این سه بازیکن در تمام طول تورنمنت عالی بودند و انقدر جرات داشتند تا پا پیش بگذارند و پنالتی بزنند. آنها لایق حمایت هستند نه این که چند رذل نژادپرست به آنها حمله کنند. اگر در فضای مجازی به کسی توهین می کنید، شما هوادار انگلیس نیستید و شما را نمی خواهیم.
یکی دیگر از بازیکنان انگلیس که از هم تیمی های خود حمایت کرد جود بلینگام بود. او نیز با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود نوشت:

با هم می بریم و با هم شکست می خوریم. افتخار می کنم که هم تیمی هایی با چنین شخصیت بالایی در کنار خودم دارم. آنها با داوطلب شدن برای پنالتی زدن شجاعت بالایی از خود نشان دادند. در مورد حمله های نژادپرستانه هم باید بگویم ناراحت کننده بود اما غافلگیرکننده نبود. از گفتن این که باید کارهای بیشتری در این مورد انجام شود، خسته نمی شویم. به مردم آموزش دهید و فضای مجازی را کنترل کنید.
ریس جیمز نیز در این مورد نوشت:

وقتی می بازیم بیشتر جو حاکم بر فضای مجازی را می فهمیم. خیلی بیشتر از وقتی که می بریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.