جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

سولسشر: رشفورد باز هم برای پنالتی زدن داوطلب خواهد شد

سولسشر: رشفورد باز هم برای پنالتی زدن داوطلب خواهد شد

سرمربی منچستریونایتد معتقد است اتفاقات فینال یورو تاثیری بر روحیه مهاجم جوان شیاطین سرخ ندارد و این بازیکن باز هم برای پنالتی زدن داوطلب خواهد شد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت رسمی باشگاه منچستریونایتد، تیم ملی انگلیس یک بار دیگر اسیر طلسم شکست در ضربات پنالتی شد و با شکست مقابل ایتالیا در فینال مسابقات یورو، شانس بالا بردن جام قهرمانی را از دست داد. مارکوس رشفورد، مهاجم جوان منچستریونایتد یکی از بازیکنانی بود که ضربه پنالتی خود را از دست داد و بعد از این اتفاق مورد هجمه ها و حملات نژادپرستانه شدیدی قرار گرفت. با این حال اوله گونار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد با تمجید از شجاعت مهاجم جوان خود به خاطر پنالتی زدن می گوید شک ندارد رشفورد به پنالتی زدن در تیم باشگاهی خود ادامه خواهد داد. مربی نروژی در این باره گفت:

مساله این است که وقتی برای پنالتی زدن پا پیش می گذارید، به نظرم همان موقع برنده شده اید زیرا مسئولیت قبول کرده اید و مطمئنم در همان لحظه خیلی از بازیکنان آرزو می کنند که مجبور به پنالتی زدن نشوند. به همین خاطر معتقدم با داوطلب شدن برای پنالتی زدن شخصیت بزرگ خود را نشان می دهید و می گویید حاضرید با شرایط خاص این کار و همچنین عواقبش کنار بیایید. ممکن است قهرمان تیم شوید یا آن کسی باشید که پنالتی اش را از دست داده است. فوتبال همین است. قطعا از آن درس می گیرید و با قدرت بیشتری باز می گردید. دستکم در این باشگاه افراد زیادی را ندیده ام که بعد از گل نکردن پنالتی شان بگویند دیگر پنالتی نخواهم زد. می دانم مارکوس باز هم دستش را بالا می گیرد و می گوید می خواهد برایمان پنالتی بزند.
مربی نروژی می گوید بعد از شکست مقابل ویارئال در فینال لیگ اروپا، درک می کند از دست دادن جام قهرمانی در دیدار فینال چه حسی دارد:

قطعا حس مردم انگلیس بعد از این دیدار را درک می کنیم. یک ضربه پنالتی تعیین کننده همه چیز است. بازی کاملا برابر بود. شاید ایتالیا اندکی بیشتر توپ را در اختیار داشت اما وقتی کار به پنالتی بکشد، هر چیزی ممکن است. ما این موضوع را خودمان تجربه کرده ایم. شاید برای خیلی ها سخت باشد اما فوتبال همین است. باید با آن کنار بیایید. می دانم تمام مردم انگلیس هیجان زیادی داشتند و ناگهان همه چیز برایشان خراب شد.
سولسشر در مورد گلزنی لوک شاو در مسابقه فینال نیز گفت:

برای لوک خوشحالم. صحنه گل را دیدم و واقعا تعجب کردم. می دانیم از نظر تکنیکی او چقدر توانمند است و خیلی خوب به توپ ضربه می زند. لوک در کنار ما چندین سال فوق العاده را سپری کرده است.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.