پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

مانع حمیده عباسعلی برای سفر به آلمان برداشته شد

مکاتبه با ایرلاین قطری برای مجوز پرواز

مکاتبه با ایرلاین قطری برای مجوز پرواز

با اینکه در کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی – ورزشی همکاری خوبی شد و خیلی زود مجوز سفر حمیده عباسعلی به آلمان صادر شد، اما موانع دیگری به وجود آمد و باعث شد جراحی که باید مهرماه انجام می شد، تا به امروز عقب بیفتد.

دو ماهی می شود که درباره سفر حمیده عباسعلی به آلمان و انجام جراحی دومش در این کشور جلساتی برگزار می شود اما تا همین یکی دو روز پیش، این ورزشکار دل نگرانی هایی بابت سفرش داشت. با اینکه در کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی – ورزشی همکاری خوبی شد و خیلی زود مجوز سفر این ورزشکار به آلمان صادر شد، اما موانع دیگری به وجود آمد و باعث شد جراحی که باید مهرماه انجام می شد، تا به امروز عقب بیفتد. مشکل اصلی هم از سوی ایرلاین قطری به وجود آمد تا جاییکه پزشک معالج حمیده در آلمان دست به کار شد و برای این ایرلاین نامه نوشت. شیوع کرونا سخت گیری ایرلاین قطری را بیشتر از قبل کرده که البته با پیگیری‌های کمیته ملی المپیک دکتر امینی پزشک معالج حمیده عباسعلی در آلمان طی مکاتبه با مسئولان ایرلاین قطر، ضرورت سفر این بانوی المپیکی و لزوم جراحی او در آلمان را متذکر شد و خواستار همکاری برای مهیا شدن شرایط اعزام شد.  به گفته دبیرکل کمیته ملی المپیک، طرح این موضوع توسط پزشک معالج حمیده عباسعلی موثرترین گامی بود که در رابطه با پرونده درمانی این کاراته ملی پوش و رفع موانع برای اعزام او به خارج از کشور باید برداشته می‌شد. کیکاوس سعیدی می گوید:« نامه پزشک معالج حمیده عباسعلی روز سه شنبه برای قطری‌ها ارسال شد. منتظر پاسخ این مکاتبه هستیم. » سعیدی در حالی از انتظار برای دریافت پاسخ می گوید که به نظر می رسد دیگر مشکل جدی بابت اعزام این دختر کاراته کا کشورمان وجود نداشته باشد و این سفر به زودی انجام شود.

حمیده عباسعلی سال گذشته بعد از کسب سهمیه المپیک در آلمان برای درمان پای خود که در جریان مسابقات کسب سهمیه دچار آسیب شد، تحت عمل جراحی قرار گرفت. او حالا باید دستگاهی که در قسمت آسیب دیده پای او کار گذاشته شده را خارج کند. به همین منظور نیازمند سفر به آلمان و جراحی دوباره زیر نظر پزشک معالج خود است.

هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، موافقت کرد که اعزام عباسعلی به آلمان با مسئولیت این کمیته انجام شود و اگر مشکلی پیش نیاید، حمیده می تواند امیدوار باشد که تا آخر آبان جراحی اش را در آلمان انجام دهد و چند روز بعد به ایران برگردد. عباسعلی ویزای بلندمدت شینگن دارد و هر زمانی که بلیت تهیه شود، می تواند سفر کند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.