یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

علی نژاد: با استعفای اعضای هیات مدیره پرسپولیس موافقت نشده است

علی نژاد: با استعفای اعضای هیات مدیره پرسپولیس موافقت نشده است

معاون وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش ایران ورزشی، علی نژاد در حاشیه مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت:
روال قانونی مجمع طی شد و چند آیین نامه به تصویب رسید. با توجه به ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش این مجمع به صورت وبیناری برگزار شد. امیدوارم ورزشکاران جانباز و معلول کشورمان حضور موفقی در مسابقات پارالمپیک داشته باشند.
 
او در خصوص وضعیت فدراسیون والیبال، عنوان کرد:
داورزنی دوباره به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال آسیا رای آورد و اینکه گفته می‌شود ما کرسی را از دست دادیم درست نیست. اتفاقاتی در این موضوع رخ داد که اهمیت ندارد و داورزنی دوباره عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال شد.
 
علی نژاد در مورد وضعیت باشگاه پرسپولیس، بیان کرد:
هیئت مدیره دچار تغییرات نشده و با استعفای هیچ‌کدام از اعضای هیئت مدیره موافقت نشده است. سرپرست باشگاه استعفا داده که فکر می‌کنم فردا در مورد استعفای سرپرست جلسه‌ای برگزار شود.
 
او در خصوص موضوع اساسنامه فدراسیون فوتبال، گفت:
این موضوع مفصل است. اسفندماه سال گذشته قرار بود انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شود که با نامه‌ای فیفا مواجه شدیم. فیفا اعلام کرد که قبل از برگزاری انتخابات باید اساسنامه اصلاح شود. ابتدای سال ۹۸ قرار بود به موضوع رسیدگی شود که به دلایلی مسکوت ماند.
 
معاون وزارت ورزش در ادامه بیان کرد:
فیفا مواردی را در نظر داشت. یکی از موارد این بود که کمیته‌های مستقل فدراسیون شامل کمیته انضباطی و استیناف باید توسط مجمع انتخاب شود. مورد بعدی این بود که وزیر ورزش و معاون وزیر ورزش نباید در مجمع حضور داشته باشند. در نهایت یکی از موضوعاتی که مورد اختلاف بود، بحث تعریف حقوقی فدراسیون فوتبال بود.
 
او ادامه داد:
در چند ماه گذشته فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش همکاری مشترکی را با یکدیگر داشتند و کار را به جایی رساندیم که فیفا دیگر به اساسنامه ایرادی نگرفت. فقط چند ایراد کوچک وجود داشت که هیئت رئیسه فدراسیون ۲ روز قبل جلسه‌ای برگزار کرد و موافقت شد تا نظرات فیفا اعمال شود. موارد اصلاحیه در اساسنامه نباید با قوانین جمهوری اسلامی مغایرت داشته باشد اما به رضایت فیفا منجر شود.
 
علی نژاد در ادامه بیان کرد:
خیلی از افراد اعتقاد داشتند که ما به تعلیق نزدیک شدیم. در آن زمان امکان پاسخگویی وجود نداشت، زیرا می‌توانست به روند مذاکرات آسیب وارد کند. اکنون که این اتفاق به نتیجه رسید می‌توان درباره آن صحبت کرد. با تدابیر وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هیچ خطری بابت تعلیق وجود نخواهد داشت. بعضی‌ها در ایران خواستار تعلیق بودند که به منافع خود برسند. در اوایل آذرماه برای تصویب اساسنامه مجمع فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود و تا اوایل بهمن ماه انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار خواهد شد.
 
معاون وزیر ورزش درباره اختلافات فدراسیون تیراندازی، اظهار داشت:
بین مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون تیراندازی چند جلسه برگزار شده و به دنبال این هستیم تا مشکلات برطرف شود. هاشمی یکی از سرمایه‌های ایران است. تیراندازی یکی از رشته‌هایی است که می‌تواند در المپیک مدال کسب کند. قرارداد هاشمی ریالی است و به دلار نیست، او دغدغه مالی ندارد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.