سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

انگلیس بار دیگر مقابل ایسلند به مشکل خورد

نجات از تحقیر

نجات از تحقیر

زمانی که انگلیس در یورو 2016 در ورزشگاه نیس به ایسلند باخت، بحث بر سر این بود که آیا این بدترین و تحقیرآمیزترین شکست تاریخ این کشور بوده است یا نه. چهار سال از آن هنگام گذشته، و حالا انگلیس در ورزشگاه لوگاردالسولور به مصاف تیمی رفت که یکی از کابوس‌های آنها را رقم زده بود.

این بار، کاج‌های دو طرف زمین تماشاگران بازی بودند، و آتشفشان کوه اسیا جای تپه‌های فرانسه را گرفته بود. اوضاع کاملا متفاوت بود، اما ممکن بود مشکلات انگلیس تکرار شود.

ایسلند اکثر بازیکنان بزرگ خود را در اختیار نداشت، و انگلیس برابر آنها مالکیت توپ را در دست داشت، اما پس از این که فرصت‌های خوبی را از دست داد، به نظر می‌رسید که نمی‌داند چطور قفل دفاع تیم حریف را باز کند.

دیداری که برای بازیکنان گرث ساوث‌گیت خوب آغاز شده بود، داشت تبدیل به یک کابوس دیگر می‌شد، و کایل واکر در فاصله 20 دقیقه مانده به پایان مسابقه از زمین اخراج شد. به نظر می‌رسید که شگفتی دیگری در کار باشد.

اما انگلیس در آخرین دقایق بازی صاحب یک ضربه پنالتی شد و رحیم استرلینگ، که در یورو 2016 از او انتقادات گسترده‌ای شده بود، آن را با خونسردی به گل تبدیل کرد. با این حال، کمی بعدتر ممکن بود نتیجه برگردد. انگلیس بلافاصله یک پنالتی به ایسلند هدیه داد. این بار بیرکر بیارناسون پشت توپ ایستاد، و ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت. به این ترتیب بود که انگلیس از تحقیر نجات یافت.

شب‌های ناامیدکننده انگلیس ادامه دارد. شاید اوضاع به بدی شبی که هری مگوایر در یونان گذراند نباشد، اما در هر حال شرایط انگلیس جالب نبود. مگوایر شاید احساس ناامیدی داشت از این که به دلیل مشکلاتی که در یونان رقم زد، از تیم ملی خط خورد، اما ممکن است او برای اولین بار در چند هفته گذشته، احساس کند که خوش‌شانس بوده است.

دیدار انگلیس و ایسلند در لیگ ملت‌های اروپا، اولین بازی انگلیس پس از پیروزی چهار بر صفر مقابل کوزوو در پاییز سال گذشته بود. به این ترتیب می‌شد انتظار داشت که بازیکنان انگلیس هماهنگ نباشند. اما این پیروزی بی‌فروغ شروع خوبی برای آماده‌سازی برای مسابقات جام ملت‌های اروپا نیست.

تمام ذوق و شوق حضور جیدون سانچو، هری کین، و استرلینگ در خط حمله، و اولین بازی ملی فیل فودن از بین رفت. هیچ‌کدام از آنها تاثیری که ساوث‌گیت انتظار داشت را روی بازی نگذاشتند. ساوث‌گیت شاید به اندازه طرفداران انگلیس ناراحت نشده باشد، اما تیم او نیاز به پیشرفتی چشمگیر پیش از دیدار با دانمارک در روز سه‌شنبه دارد.

پیش از این دیدار، کولبین سیگتورسون که در بازی یورو 2016 گل پیروزی‌بخش برابر انگلیس را زده بود، به دلیل مصدومیت در هنگام گرم کردن، بازی را از دست داد. انگلیسی‌ها این را به فال نیک گرفتند، اما مساله اساسی چیز دیگری بود.

آن‌چه در نیس اتفاق افتاد همچنان کابوس هواداران است: این که بازیکنان در چنین دیدارهایی سهل‌انگاری می‌کنند، این که آخرین گل ملی وین رونی با دو گل سریع راگنار سیگوردسون و کولبین سیگتورسون فراموش شد، این که انگلیس چطور قفل شده بود، و این که آنها 74 دقیقه از حریف عقب بودند، اما اراده لازم برای تحت فشار گذاشتن ایسلند را نداشتند. آن شکست ضربه سختی به تیم انگلیس زد.

آلن شیرر، کاپیتان سابق انگلیس گفت: «آن بازی بدترین نمایشی بود که تاکنون از تیم ملی دیده‌ام. تیم از نظر تاکتیکی نقص‌های فراوانی داشت. حریف از ما بهتر جنگید، بهتر فکر کرد، و ما 90 دقیقه ناامید بودیم.»

انگلیس حالا انتقام آن شکست را گرفته، اما اوضاع برای آنها امیدوارکننده به نظر نمی‌رسد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.