یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

در گفت و گو با ایران ورزشی؛

اللهیار فعلاً قصد بازگشت ندارم

اللهیار فعلاً قصد بازگشت ندارم

الله‌یار صیادمنش نخستین بار اولین بار دردر گوای هند کهمیزبان جام جهانی نوجوانان بود درخشید. بعد به استقلال آمد و با سن کم توانست نشان دهد کمی با سایر بازیکنان جوان متفاوت است و درک درستی از فوتبال دارد. وینفرد شفر می گفت آینده ی فوتبال ایران، او است و بزودی به باشگاه های بزرگ ترانسفر خواهد شد.

ایران‌ورزشی:الله‌یار صیادمنش نخستین بار اولین بار دردر گوای هند کهمیزبان جام جهانی نوجوانان بود درخشید. بعد به استقلال آمد و با سن کم توانست نشان دهد کمی با سایر بازیکنان جوان متفاوت است و درک درستی از فوتبال دارد. وینفرد شفر می گفت آینده ی فوتبال ایران، او است و بزودی به باشگاه های بزرگ ترانسفر خواهد شد.

خبر ترانسفر شدن او به فنرباغچه را اما کسی جدی نگرفت تا اینکه این اتفاق هرچند آنطور که خودش انتظار داشت رخ نداد اما بالاخره او راهی ترکیه شد.در نهایت و پیش از آغاز فصل به استانبول اسپور قرض داده شد تا در لیگ یک تجربه کسب کند. ماحصل تلاش اللهیار و نیم‌فصل حضور او در لیگ یک، انجام هفت بازی و 248 دقیقه حضور در زمین بود. مهاجم 18 ساله ایرانی البته در جام حذفی یک گل برای استانبول اسپور به ثمر رساند اما در نهایت و با آغاز نقل و انتقالات نیم‌فصل به فنرباغچه برگشت تا شاید بتواند در این تیم فرصت عرض‌اندام به دست بیاورد.در فنرباغچه، حتی با تغییر مربی و حضور طاهر کاراپینار به جای ارسون یانال، باز هم بازی به اللهیار نرسیده و او در شش بازی اخیر فقط روی نیمکت نشسته. مهاجمی که در دوران مربیگری مارک ویلموتس برای تیم ملی بازی کرد و گل هم زد، حالا در فنرباغچه بازی نمی‌کند و به همین دلیل شایعه بازگشتش به استقلال مطرح شده؛ خودش اما اعتقاد دارد فعلا وقت بازگشت به لیگ ایران نیست: « طبیعی است وقتی بازیکن به یک سطح بالاتر می‌آید یکی دو سال زمان می‌برد تا با شرایط وفق پیدا کند. من هم از این قانون جدا نیستم و در این شرایط خیلی خبر‌ها منتشر شده است که اللهیار بازیکن خوبی نیست، من را نمی‌خواهند، شرایط خوبی ندارم و در فکر بازگشت به ایران هستم. خیلی از رسانه‌ها با احساسات هواداران بازی می‌کردند و برای جذب فالوور و دیده شدن، اخبار عجیبی منتشر کردند. به حدی که انگار می‌خواهند من را از فنرباغچه بیرون کنند.»اللهیار البته گلایه دیگری هم دارد. او می‌گوید در این مدت هیچ مصاحبه‌ای انجام نداده و هر صحبتی که به نقل از او منتشر شده، کذب است: «من در این مدت هرگز حرفی نزدم و نخواستم با احساسات هواداران بازی کنم. هرگز هیچ اظهارنظری در مورد بازگشت یا شرایطم انجام ندادم و هرچه از قول من منتشر شده دروغ است.» صیادمنش در فنرباغچه رقبایی چون ودات موریکی که اهل کوزوو است و 15 گل زده و همچنین مولوت اردینیک، مهاجم سابق تیم ملی ترکیه را کنار خود می‌بیند. با این حال او امیدوار است بتواند برای فنرباغچه بازی کند: «فنرباغچه باشگاه بزرگی است که بازیکنان سطح اول دنیا در آن بازی می‌کنند. طبیعی است یک یا دو سال زمان می‌برد تا با شرایط وفق پیدا کنم. اینکه بازی نمی‌کنم دلیل نمی‌شود از شرایط بدنی خوبم عقب ‌مانده باشم. تمرینات خیلی خوبی انجام می‌دهم و بدنم آماده است. هر زمان بازی به من برسد شک نکنید خودم را نشان می‌دهم و در این مورد تردید ندارم. من می‌خواستم توضیحاتی بدهم تا مردم در جریان اخبار کذبی که در مورد من وجود دارد باشند.»گفت و گو از: ایلیا اسدی

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.