سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

فرزاد آشوبی: تاکتیک پرسپولیس مشکل دارد

فرزاد آشوبی: تاکتیک پرسپولیس مشکل دارد

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به شکست پرسپولیس در دربی ۹۶ گفت: این تیم شهامت لازم برای حمله کردن به سمت دروازه حریف را نداشت و همین ترس باعث شد کارش به ضربات پنالتی کشیده شود و ببازد

به گزارش ایران ورزشی، فرزاد آشوبی درباره شکست پرسپولیس مقابل استقلال در دربی ۹۶ پایتخت به مهر گفت:

بازی از سوی هر دو تیم خوب شروع نشد. انتظار از آنها مخصوصاً پرسپولیس خیلی بیشتر بود. این تیم به عنوان مدعی قهرمانی و فینالیست لیگ قهرمانان آسیا باید خیلی بهتر بازی می‌کرد.
کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از عدم جسارت کافی در تاکتیک‌های پرسپولیس افزود:

این تیم در پیله‌های احتیاط در هم تنیده خود پیچیده بود. پرسپولیس دچار عدم جسارت شده بود. عملکرد پرسپولیس باعث شد استقلال که در نیمه اول دفاعی و بسته بازی می‌کرد نیمه دوم حالتی کاملاً متفاوت بگیرد.
آشوبی درباره شیوه بازی شاگردان فرهاد مجیدی در استقلال نیز گفت:

آنها هم حرفی برای گفتن نداشتند. استقلال وقتی دید پرسپولیس حمله نمی‌کند و کاری از پیش نمی‌برد جرأت حضور در نیمه حریف را پیدا کرد.
آشوبی که سابقه پوشیدن پیراهن هر دو تیم را دارد تاکید کرد:

بدون تعصب باید حرف زد که پرسپولیس اسیر تفکر بسته و غیر منطقی خودش شد. اشتیاق استقلال برای بردن خیلی بیشتر از پرسپولیس بود و همین امر سبب شد تا آنها برای پیروزی تا ثانیه‌های آخر مبارزه کنند.
کارشناس فوتبال ایران درباره تغییر پست بازیکنانی همچون مهدی ترابی گفت:

من فکر می‌کنم همان سیستم همیشگی انجام شد اما ترابی شرح وظایف جدیدی داشت. تنها سئوال بزرگی که ترکیب این تیم داشت عدم حضور سعید آقایی بود. اگر این بازیکن در دفاع بازی می‌کرد باعث می‌شد وحید امیری جلوتر بازی کند تا دفاع و هافبک‌های استقلال فشار خیلی بیشتری را احساس کنند.
او درباره ترس از شکست پرسپولیس تصریح کرد:

نمی‌خواهم از واژه ترس استفاده کنم چون توجیه منطقی برای پرسپولیسی‌ها وجود ندارد. احتیاط بیش از حد پرسپولیس جنبه‌های فنی را تحت تأثیر قرار داده بود و همین امر باعث باخت در ضربات پنالتی شد.
آشوبی بار دیگر درباره تاکتیک استقلال صحبت کرد و گفت:

استقلال خیلی خوب فضاها را گرفته بود و پرسپولیس بار دیگر با این تاکتیک دچار مشکل شد. استقلال شکل بازی‌اش کاملاً فرد محور است. آنها اگر یک الی دو بازیکن را در اختیار نداشته باشند تغییرات متفاوتی در تاکتیک‌های خود خواهند داشت.
پیشکسوت پرسپولیس درباره عدم رفع مشکل تاکتیکی این تیم یادآور شد:

در دوران سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ نیز این ضعف مشهود بود. تاکتیک پرسپولیس مشکل دارد. این معضل هم تنها مقابل استقلال نمود پیدا نکرد. پرسپولیس مقابل تیم‌هایی که فضاها را می‌بندد دچار مشکل می‌شود.
وی ادامه داد: این تیم باید در مقابل چنین تیم‌هایی سرعت بازی را زیاد کند و مدام محل تصاحب توپ در زمین بازی را تغییر دهد. این تیم باید به خوبی عرض زمین را در اختیار بگیرد و اجازه ندهد بازیکنانش در میانه میدان توپ را منتقل نکنند.

آشوبی در ادامه به نقاط قوت سرخپوشان اشاره و تاکید کرد:

پرسپولیس استاندارد فوتبال باشگاهی در ایران است و مقابل هر حریفی باز هم بازی خودش را می‌کند. پرسپولیس با سیستم ۲-۴-۴ با بازی مالکانه پیش می‌رود و در تمام دیدارها این شیوه را اجرا می‌کند. رقیبان پرسپولیس سعی می‌کنند در مقابل این روش سبکی را انتخاب کنند که کمترین ضربه را بخورند.
آشوبی افزود:

ستقلال خیلی خوب این موضوع را شناخت و فضا را از پرسپولیس گرفت و دفاع خودش را عقب کشید تا دچار استرس نشوند. پرسپولیس در مواجهه با این سیستم دچار مشکل می‌شود.
آشوبی درباره شکست سرخپوشان در دربی ۹۶ با زدن ضربات پنالتی گفت:

به نظرم سخت‌ترین مسئولیت یک فوتبالیست، زدن پنالتی است. این ضربات در انتهای هر بازی واقعا پر ریسک است. هیچ قضاوتی نمی‌توان در مورد آن کرد.
کارشناس فوتبال ایران درباره احتمال قهرمانی این تیم در لیگ برتر بیستم تصریح کرد:

پرسپولیس خیلی زود باخت مقابل استقلال را فراموش می‌کند و به لیگ برتر باز می‌گردد تا دوباره قهرمان شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.