چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

بهترین های تاریخ به انتخاب پله

پله: بازی کردن در رئال مادرید می توانست شگفت انگیز باشد ولی از تصمیمم پشیمان نیستم

پله: بازی کردن در رئال مادرید می توانست شگفت انگیز باشد ولی از تصمیمم پشیمان نیستم

پله یک سال قبل در مصاحبه ای با مجله رسمی باشگاه رئال مادرید پیرامون مسائل مختلفی صحبت کرد و حالا متن کامل این مصاحبه در این نشریه منتشر شده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از مادریدیستا رئال، پله در این مصاحبه مطالب جالبی را بر زبان آورده است که در ادامه مهم ترین قسمت های آن را می خوانید.

برای سالیان سال نام شما در صدر تاریخ فوتبال قرار داشته است. آیا خودتان را بهترین فوتبالیست تاریخ می دانید؟
این سوال بسیار سختی است. جوایز و کارنامه من خود گویای همه چیز است. مقایسه کردن دوران های متفاوت سخت است. بازیکنان شگفت انگیز زیادی وجود داشته اند. من به این که مرا بهترین می دانند افتخار می کنم.
آیا احساس نمی کنید که شاید می بایست در اروپا هم خودتان را نشان می دادید؟
مردمی که از تاریخ ورزش مطلع هستند می دانند که سانتوس بارها به اروپا سفر کرد و خیلی از تیم های بزرگ آن زمان را شکست داد. تصور نمی کنم که نیازی به بازی کردن در اروپا برای اثبات کردن چیزی داشتم. حالا فوتبال خیلی فرق می کند. در هر صورت من پیشنهادهای زیادی داشتم و تصمیم گرفتم در خانه بمانم. 
یکی از آن پیشنهادها از جانب رئال مادرید بود که قصد داشت شما را جانشین آلفردو دی استفانو کند. چرا چنین انتقالی صورت نگرفت و آیا بابت چنین چیزی حسرت می خورید؟
همان طور که در پاسخ سوال قبل گفتم، میل من برای ماندن در خانه قوی تر بود. در برزیل آینده قوی تری در انتظارم بود. بازی کردن در مادرید می توانست شگفت انگیز باشد ولی من بابت ماندن در سانتوس و بازی کردن در آنجا پشیمان نیستم. 
دوست داریم نام ۱۰ فوتبالیست برتر تاریخ را از زبان شما بشنویم. 
یک سوال سخت دیگر! فقط در دوره خود من، تعدادشان بیش از ۱۰ نفر بود. باقی را بهتر است خودشان بگویند (می خندد). دیگو (مارادونا)، آلفردو (دی استفانو)، تراپاتونی، گارینشا، کرایوف، بکن باوئر، زیدان، رونالدو، اینیستا... ما امروز خیلی خوش شانس هستیم. کریستین بازیکن بزرگی است؛ مسی حیرت انگیز است. آینده ام باپه هم درخشان به نظر می رسد.
به دی استفانو اشاره کردید؛ او را به عنوان یک بازیکن چگونه توصیف می کنید؟
احتمالا آلفردو کامل ترین بازیکن دوره خودش بود. فوق العاده بود. حیف که ویدیوهای زیادی از بازی هایش در دست نیست چرا که در آن صورت قطعا محبوبیت بیشتری داشت.
نظرتان در مورد رونالدو نازاریو چیست؛ بهترین ۹ تاریخ؟
لقبش بیانگر همه چیز است: «پدیده». رونالدو می تواند بهترین ۹ تاریخ باشد. او شگفت انگیز بود. قد و قواره اش، سرعتش، مهارت کار با توپش... همه و همه خوب بودند. من از آن پس کسی را ندیده ام که همه این ها را با هم داشته باشد. 
شما همیشه زیدان را به عنوان یک بازیکن تحسین کرده اید؛ نظرتان در مورد زیدان مربی چیست؟
زیدان خیلی خوش شانس است که هم درون زمین و هم بیرون از آن بسیار موفق بوده است. فشار برای قهرمانی بخشی از تاریخ رئال مادرید است و همیشه انتظار از مربیان تیم بالاست. به نظرم عملکرد او مثال زدنی بود. زیدان می توانست بازیکنان را مدیریت کند چون خودش در آن شرایط بوده است و بازیکنان بسیار خوش شانس هستند که می توانند از تجربیات او بهره مند شوند. این که همیشه موفق باشی خیلی سخت است.
گمان می کنم از سوالات در مورد مقایسه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی خسته شده باشید؛ پس تنها از ستاره پرتغالی می پرسیم: آیا او کامل ترین بازیکن تاریخ است؟
من میلیون ها بار به این پرسش جواب داده ام. در حالی که مسی را در حال حاضر بهترین می دانم، واقعا از تماشای بازی های کریستیانو لذت می برم. او به بازیکن بزرگی تبدیل شده است... ما خوش شانس هستیم که هر هفته بازی های او و لیونل را تماشا می کنیم. این هم برای هواداران و هم برای فوتبال خوب است. شاید دیگر هرگز شاهد چنین رقابت دو نفره ای در بین بهترین ها نباشیم، پس بیایید از آن لذت ببریم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.