پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰

قهرمانی ما به این معنی نیست که از بارسا و رئال مادرید بهتریم

سیمئونه: برای گریزمان بهترین آرزوها را دارم

سیمئونه: برای گریزمان بهترین آرزوها را دارم

مربی اتلتیکو مادرید معقتد است قهرمانی این تیم در لالیگا به این معنی نیست که تیم او بهتر از رئال مادرید و بارسلونا است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از مارکا، دیگو سیمئونه فصل گذشته توانست در رقابتی جذاب با غول های اسپانیا، اتلتیکو مادرید را فاتح مسابقات لالیگا کند. این مربی امروز گفتگویی مفصل با مارکا انجام داده است و در مورد شرایط تیمش، قهرمانی در لالیگا، فصل آینده، گریزمان و مسائل مختلف دیگر صحبت کرده است. گفتگوی او با مارکا را در ادامه می خوانید:

22 می و دیدار با وایادولید(دیدار هفته آخر که منجر به قهرمانی اتلتیکو شد). اولین چیزی که به ذهنتان می آید چیست؟

لذت، لذت زیاد. کارهای زیادی تا قبل 22 می انجام داده بودیم و خیلی ها منتظر این لحظه بودند اما باید به قبل از این تاریخ برگردم. بدون کارهایی که قبلا انجام داده بودیم نمی توانستیم تاریخ اتلتیکو را بهبود دهیم. قهرمانی در لالیگا واقعا سخت ترین کار ممکن است.
نشان دادید که می توانید با بارسا و رئال مادرید، دو غول فوتبال اسپانیا بجنگید...

بارسلونا و رئال مادرید تاریخچه ای فوق العاده دارند اما در برخی سال ها ما از آنها بهتر بوده ایم در سال 2014 این اتفاق افتاد و در سال 2021 هم تکرار شد و ما بهتر بودیم اما این به آن معنی نیست که از آنها بهتریم. جایگاهمان را می دانیم و می خواهیم بهتر شویم. حقیقت این است که بارسا، رئال مادرید، منچستریونایتد، پاری سن ژرمن، منچسترسیتی، بایرن و... تیم های بزرگی هستند اما دلیل پیروز شدن دائمی آنها این نیست. هر سال قوی تر می شویم و حال بازیکنانی وجود دارند که دوست دارند به اتلتیکو بیایند.
میراث ال چولو برای اتلتیکو سبک بازی قابل تشخیص آن است...

شاید آرایش تیمم عوض شود. در 2014 با آرایش 2-4-4 بازی کردیم و فصل گذشته با 2-35 یا 3-3-4. آرایش عوض می شود اما سبک ما نه. همیشه باید ببریم. فرقی ندارد حریف چه تیمی باشد. سعی می کنیم این تفکر را به بازیکنان القا کنیم. سعی می کنیم دائما بازیکنانمان را بهتر کنیم. بازیکنانم را تا سر حد مرگ دوست دارم.
لوئیز سوارز در قهرمانی این فصل شما نقش زیادی داشت، آیا انتظار داشتید نقش او در تیم انقدر پررنگ باشد؟

قطعا. می دانستیم تیم در خط حمله اندکی مشکل دارد. در حال حاضر مهاجمان 6 دنگ زیادی در دنیا وجود ندارند و لوئیز یکی از این مهاجمان 6 دنگ است. می دانستیم اگر در دفاع خوب باشیم، او می تواند در لحظات سخت به کمک تیم بیاید. پیشگو نیستم اما می دانستم در اتلتیکو می درخشد.
یورنته نیز یکی از بهترین بازیکنان لالیگا بود...

وقتی مارکوس را خریدیم به او به چشم هافبک میانی نگاه می کردیم. چیزی که توجه مرا جلب کرد این بود که هیچوقت تسلیم نمی شد و تمام تلاشش را می کرد. روزهای اول زیاد از ترکیب بیرون می ماند اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که باید جایی برای او در ترکیب باز کنیم. او در دیدار مقابل لیورپول نشان داد چقدر فوق العاده است. ما حتی از مارکوس به عنوان مهاجم مکمل استفاده کردیم و جواب گرفتیم. او در حال رشد کردن است. 
اوبلاک نیز نقشی تعیین کننده در تیمتان دارد. یک بار در وصف او گفتید که اوبلاک، مسی اتلتیکو مادرید است. داشتن او چقدر برای تیم مهم است؟

دنبال دروازه بانی هستیم که آرامش داشته باشد و اوبلاک دقیقا چنین دروازه بانی است. هیچ چیزی حواسش را پرت نمی کند. هیچوقت مضطرب نیست. او یکی از بهترین دروازه بان های دنیا است. علاوه بر این، نقش مهمی در رختکن تیم دارد. زیاد حرف نمی زند اما اگر صحبت کند همه به حرف هایش گوش می دهند. 
ژائو فلیکس شروع خوبی در اتلتیکو داشت اما کم کم افت کرد...

همه فوتبالیست ها به یک شکل پیشرفت نمی کنند. او این فصل با مصدومیت هایی مواجه شد ولی هواداران فقط بازی خوب از او می خواهند. اگر نتواند به تیم کمک کند او را در ترکیب نمی گذاریم. تعداد دقایقی که برای تیم بازی می کند مهم نیست، مهم کیفیت بازی او است.
نظرتان در مورد جدایی احتمالی سائول چیست؟

سائول درخواست جدایی داده است و می خواهد برود. او 8 سال در تیم ما بوده است.بعد از سال ها حضور در تیم، بازیکن به فضای جدید نیاز دارد. نمی توانیم دائم به این فکر کنیم که چه کسی می ماند و چه کسی می رود.
با وجود این که تیمتان گل های زیادی می زند اما هنوز به شما لقب تیم دفاعی می دهند. این موضوع آزارتان نمی دهد؟

این ها فقط لیبل است و ناراحتم نمی کند. این مسائل همیشه وجود خواهد داشت. چیزی که اهمیت دارد این است که تیم ما از امنیت دفاعی خود بهره می برد.
هر وقت اتلتیکو بازیکنی می گیرد، همیشه از نقش شما در انتقال صحبت می شود و آخرین آن دی پل است...

وقتی با او تماش گرفتم به من گفت: ببین چولو به باشگاهت هم گفته ام که اتلتیکو تنها باشگاهی است که می خواهم در آن بازی کنم و به او گفتم پس 20 روز دیگر می بینمت و او حالا اینجاست.
و سوال آخر.آیا با آنتوان گریزمان هم تماس گرفته اید؟

رابطه خوبی با آنتوان دارم. دوستان خانوادگی هستیم و هر چند وقت یک بار هم را می بینیم. برای او بهترین آرزوها را دارم و امیدوارم بتواند در بارسا موفق شود. آنتوان بازیکن خوبی است و در باشگاهی بزرگ توپ می زند. او یورو نشان داد اگر استفاده درستی از او شود می تواند کارهای زیادی کند اما او امروز در تیم من نیست. من به دنبال بازیکنانی هستم که بتوانند همه چیز لازم برای عملکرد خوب را به من بدهند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.