چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰


پرونده ای برای ضعف چارچوب دروازه استقلال

قفس توری پاره

قفس توری پاره

حسینی، در حوالی ۳۰ سالگی، باید فکری برای کنترل مسائل روحی و روانی‌اش کند.

در ناکامی تلخ استقلال برابر تراکتور در فینال جام حذفی آنچه بیش از همه به چشم آمد، ضعف درون قفس توری آبی‌ها بود. اتفاقی که در فصل نحسی که گذشت بارها و بارها تکرار شده. مرور بازی‌های این فصل ثابت می‌کند که آبی‌ها به شدت روی خط دروازه ضعف دارند و آمار گل‌هاى خورده این تیم این حقیقت را فریاد می‌زند. در ۴۰ بازی که سیدحسین برای استقلال انجام داده او تنها ۱۱ کلین شیت داشته و ۴۰ گل هم خورده، آنچه گویای همه چیز است. چرا قفس توری استقلال در فصل جاری تا این اندازه متزلزل بوده؟ صفحه امروز این ماجرا را واکاوی می‌کند.

1

مازیار گیلکان: روحیه‌ حسین حسینی نشان می‌دهد از رقابت و دوستی با رقیب استقبال نمی‌کند، اما او باید یاد بگیرد که کارهای سخت‌تری را انجام دهد. کارهای سخت‌تر برای رسیدن به روزهای بهتر. دروازه‌ و دروازه‌بان استقلال با هم فرو ریختند، پس باید با هم چیزی را بسازند.

2

سام ستارزاده: برای یک لحظه به این روزهای سیدحسین حسینی نگاه نکنید. او همان بچه‌عقاب دو سال پیش استقلالی‌هاست. همان که رکورد کلین‌شیت متوالی لیگ از از دستان بیرانوند درآورد. همان که دبل‌سیو دیدنی‌اش مقابل پنالتی مهاجم سوئدی العین ما را به وجد آورد. منتهی اشباع‌شده و بی‌انگیزه‌تر. عدم وجود رقیب سرسخت برای سیدحسین و شاید ناامیدی او از پیش‌رفت در 28سالگی، عواملی هستند که اگر کسی در کادر فنی تیم به آن‌ها توجه می‌کرد، شاید حسینی در همین پیراهن شماره یک خود به اوج باز می‌گشت؛ پیش از آن که دیر شده باشد.

3

میعاد نیک: زمانی که سیدحسین حسینی برای تمدید با استقلال شرط می‌گذاشت که باید نفر اول تیم باشد و تلویحاً خروج رحمتی بزرگ را طلب می‌کرد، مدیران آبی باید مقابل او می‌ایستادند تا یک جوان کم‌ظرفیت برای باشگاهی به عظمت استقلال تعیین تکلیف نکرده و خودش را چیزی برتر از اسطوره گلری سال‌های اخیر فوتبال ایران تصور نکند. مدیرانی که با باج دادن به حسینی و تمدید مشروط به خروج رحمتی به حضور وی تن دادند، باید هم با عملکرد عالی رحمتی در شهرخودرو و فاجعه حسینی در استقلال مواجه شوند تا بدانند تیم بزرگ، 2 گلر بزرگ می‌خواهد.

4

سامان موحدی راد: حالا همه سید حسین حسینی را با سکانس پایانی حضور در استقلال به یاد می‌آورند. سکانسی که البته در کنار بازی هفته‌های آخر او در استقلال و خوردن چند گل فوق‌العاده موجب شد تا نزدیک‌ترین طرفدارانش هم بدانند شاید او در استقلال به آخر خط رسیده است.

5

علی کمانگری: سید حسین در سال‌های حضور خود در لیگ برتر ثابت کرده که دروازه‌بان مستعدی است. او رفلکس‌های خوبی دارد، روی ضربات پنالتی عکس‌العمل‌های خوبی نشان می‌دهد و اگر روزش باشد، می‌تواند حتی کار را هم برای استقلال در بیاورد. اما حسینی، در حوالی ۳۰ سالگی، باید فکری برای کنترل مسائل روحی و روانی‌اش کند. او دیگر یک دروازه‌بان کم‌تجربه نیست و هواداران استقلال حق دارند که انتظار رفتار بالغانه‌تری را از او داشته باشند؛ چه در خارج و چه در داخل زمین. چه با حضور یک رقیب قدر و چه بدون آن.

 


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.