سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

بازگشت هواداران به استادیوم ها در لیگ ایتالیا

بازگشت هواداران به استادیوم ها در لیگ ایتالیا

هواداران تیم های ایتالیایی با شرایطی خاص می توانند در فصل آینده مسابقات تیم محبوب خود را از ورزشگاه تماشا کنند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، فصل جدید مسابقات سری آ از چند هفته دیگر آغاز می شوند و سران برگزار کننده مسابقات قصد دارند درهای ورزشگاه ها را به روی هواداران باز کنند. بنا بر تصمیم دولت ایتالیا، افرادی که مجوز سبز (برگه واکسیناسیون کرونا) را در اختیار دارند می توانند در مکان های ورزشی حضور پیدا کنند. اگر چه مدت ها بود در مورد این تصمیم صحبت می شد اما بالاخره تاییدیه رسمی این خبر توسط وزیر بهداشت ایتالیا اعلام شد و افرادی که واکسینه شده اند می توانند از 6 آگوست در اماکن ورزش حضور داشته باشند. وزیر بهداشت ایتالیا در این باره گفت:

بیش از 40 میلیون ایتالیایی تا به حال واکسن زده اند و با استفاده از مجوز سبز خود می توانند در مراسمات حضور داشته باشند یا به دیدار بستگان خود بروند. حال این افراد می توانند از استخرها، مراکز بدنسازی و... استفاده کنند و در مراسمی که در مکان های روباز برگزار می شود، از جمله مسابقات ورزشی نیز دیدار کنند.
وزیر بهداشت ایتالیا در مورد ظرفیت استادیوم ها نیز گفت که در مناطق سفید، ورزشگاه های روباز می توانند از 25 تا 50 درصد ظرفیت خود و ورزشگاه های مسقف از 25 درصد ظرفیت خود استفاده کنند. در مناطق زرد نیز تا 2500 تماشاچی اجازه حضور در ورزشگاه های روباز و هزار تماشاچی اجازه حضور در ورزشگاه های مسقف را خواهند داشت. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.