سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

بوفون: رویای حضور در جام جهانی قطر را دارم؛ اعتماد به شزنی کار درستی بود

بوفون: رویای حضور در جام جهانی قطر را دارم؛ اعتماد به شزنی کار درستی بود

دروازه بان کهنه کار ایتالیایی می گوید دوست دارد در جام جهانی قطر به میدان برود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گاتزتا دلو اسپورت، جانلوئیجی بوفون، دروازه بان کهنه کار باشگاه یوونتوس در پایان این فصل از بانوی پیر جدا شد و به باشگاه پارما در دسته دوم لیگ ایتالیا رفت. این بازیکن در تازه ترین نسخه نشریه گاتزتا گفتگوی مفصلی با این نشریه داشته و راجع به مسائل مختلفی صحبت کرده است. گفتگوی این دروازه بان را با گاتزتا می خوانید:

حضور در پارما
از زمان بازی یووه-پارما و بعد از مسابقه مان در تورین، گفتگوی کوتاهی با مدیرعامل باشگاه پارما داشتم و او از من پرسید: می آیی برای پارما بازی کنی؟ معمولا کسی جرات ندارد چنین سوالی را بپرسد اما او این کار را کرد و از این رفتارش خوشم آمد.
پیرلو
به نظرم آندره آ بعد از سختی های قابل پیش بینی که در سه چهار ماه اول داشت، به درک خوبی از نقشش در تیم رسید و ارتباط خوبی با بازیکنان برقرار کرد. آندره آ در 4 یا 5 ماه آخر یک مربی کامل بود و بیایید با هم صادق باشیم هر تیم دیگری بود به خاطر سپری کردن فصل خوبی که ما داشتیم جشن می گرفت. نتایج ما تنها به این دلیل ناامیدکننده به نظر رسید چون 9 فصل پیاپی قهرمان شده بودیم و به دو فینال لیگ قهرمانان رسیده بودیم اما مگر این تقصیر پیرلو بود؟
فینال یورو
این مسابقه را در خانه دیدم. تماشای قهرمانی ایتالیا در کنار فرزندانم حس خوبی داشت. در فینال های زیادی بودم و معمولا به قهرمانی رسیدم اما حس ناامیدی هم داشته ام. بعد از دو شکست در فینال لیگ قهرمانان، دیدن شادی دوستان و فرزندانم خیلی خوب بود. بعد از حذفمان مقابل سوئد و نرسیدن به جام جهانی، خیلی ها گریه کردند، من هم در سن سیرو اشک ریختم و اولین پیامم به مردم کشورم این بود که متاسفم نتوانستم لذت حضور در جام جهانی را به شما بدهم.
دوناروما
تورنمنت فوق العاده ای را گذراند. نه تنها به خاطر مهارهای خوبش بلکه به خاطر واکنش هایش در شرایط مختلف. او یک سر و گردن از سایر دروازه بان ها بالاتر بود. اگر در آغاز تورنمنت او را شگفتی ساز می دانستند، در پایان نشان داد چقدر خوب است. او امروز یک دروازه بان جهانی است.
جام جهانی
مانچینی کار فوق العاده ای انجام داد. باید از او تعریف و تمجید کنیم. احترام زیادی برای او قائلم. 43 سال دارم ولی نمی خواهم شانس حضورم در جام جهانی را رد کنم. هنوز هم رویای حضور در جام جهانی را دارم. در غیر این صورت با چه انگیزه ای بازی کنم؟ قطعا می خواهم پارما را به سری آ برگردانم ولی دیگر چه؟ به احتمال فراوان مانچینی مرا دعوت نمی کند و احتمالا حق هم دارد اما می خواهم برای حضور در جام جهانی رویاپردازی کنم.
مثلث دوناروما، بونوچی و کیه لینی
حسادت کنم؟ اگر قهرمان جام جهانی و سری آ و جام های فراوان دیگر نشده بودم، شاید حسادت می کردم اما وقتی آرامش درونی داشته باشید، چطور حسادت می کنید؟ بونوچی و کیه لینی دو برادر من هستند.فقط می ترسیدم در یک فینال دیگر ببازند و در نهایت برای موفقیت شان خیلی خوشحال شدم. دوست داشتم در کنار زمین با آنها خوشحالی می کردم. این موضوع را رد نمی کنم.
صحبت کردن با بونوچی و کیه لینی
بله، معمولا با هم صحبت می کنیم. بونوچی در مورد پنالتی ها نگران بود و می گفت اگر کار به پنالتی کشید، چطور بزنم؟ و به او گفتم باید مثل همیشه خودت باشی. بونوچی و کیه لینی تاییدی هستند از عقیده من در مورد تیم ملی. بهترین ها باید بازی کنند. فرقی ندارد جوان باشند یا مسن.
نسل جدید تیم ملی
تیم ملی نمی تواند هیچوقت فقط شامل بازیکنان جوان باشد. بلکه باید تیمی برنده باشد. مانچینی در این زمینه عالی است. به جای این که بگوید تیم جوانی داریم گفت می خواهیم قهرمان شویم. به بازیکنان با استعداد فضا دارد و 4 یا 5 بازیکن با تجربه را هم برای حمایت در کنارشان گذاشت.شاید بازیکنان مسن تر انرژی سابق را نداشته باشند اما بازیکنان جوان می توانند از او یاد بگیرند. بونوچی و کیه لینی با نمایش های خود در یورو نشان دادند که می توانند تا سن من به راحتی بازی کنند.
شزنی
یک باشگاه بزرگ باید ثبات داشته باشد و یکی از نقاط ثبات یک تیم بزرگ دروازه بان است. یووه یکی از سه دروازه بان برتر اروپا را دارد: شزنی. اعتماد کردن به او کار درستی است.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.