دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

در شرایطی که حقوق بازیکنان پرداخت نشده

مجیدی به مددی: چرا قراردادها تمدید نمی‌شود؟!

مجیدی به مددی: چرا قراردادها تمدید نمی‌شود؟!

در فصول اخیر استقلال به دلیل تأخیر در ورود به موقع به بازار نقل و انتقالات لطمه‌های بسیاری دیده و به شدت از دیگر رقبای خود عقب افتاده است. عواملی همچون مذاکرات دیرهنگام با ستاره‌های لیگ برتر و جدایی برخی بازیکنان کلیدی سبب شد استقلال در نقل و انتقالات تا حدی از رقبای خود عقب بماند.

به گزارش ایران ورزشی,در فصول اخیر استقلال به دلیل تأخیر در ورود به موقع به بازار نقل و انتقالات لطمه‌های بسیاری دیده و به شدت از دیگر رقبای خود عقب افتاده است. عواملی همچون مذاکرات دیرهنگام با ستاره‌های لیگ برتر و جدایی برخی بازیکنان کلیدی سبب شد استقلال در نقل و انتقالات تا حدی از رقبای خود عقب بماند.
هرچند که توقع بود استقلال با همین بازیکنان نیز به عنوان قهرمانی لیگ دست یابد و فرصت‌ها را نسوزاند اما به هر شکل دست دست کردن برخی تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال باعث شد تا برخی بازیکنان که انتظار می‌رفت به استقلال بیایند سر از تیم‌های دیگر درآورند. البته این فقط دلیل عقب ماندن استقلال نبود و پیش از لیگ بیستم شاهد انتخاب دیرهنگام سرمربی استقلال بودیم که این موضوع نیز سبب شد تمرینات به شکل نصف و نیمه برگزار شود و محمود فکری از این ماجرا ضربه بخورد.
حالا نیز استقلال در آستانه نقل و انتقالات قرار گرفته و روشن نیست چه برنامه‌ای برای فصل بعد دارد. حتی به طور قطع نمی‌توان گفت که فرهاد مجیدی در استقلال خواهد ماند، چون اگر مددی به کارش به عنوان مدیرعامل در استقلال ادامه دهد، بعید است که مجیدی در چنین فضای پر تنش و پر از اختلافی حاضر به ادامه همکاری با مدیران باشد.
اگر هم مجیدی همچنان در رأس کار باشد، بدون شک باشگاه باید به سرعت مدیرعامل بعدی خود را بشناسد تا در نقل‌ و انتقالات پیش رو عملکرد مناسبی داشته باشد و اتفاقات سال‌های اخیر تکرار نشود. با توجه به شرایط فعلی و اختلاف نظرهایی که میان مدیریت باشگاه و فرهاد مجیدی وجود دارد خیلی بعید است که استقلال به سرعت وارد فاز عملیاتی نقل و انتقالات شود.
با این حال فرهاد مجیدی برای اینکه پای خود را از تکرار اتفاقات سال‌های اخیر کنار بکشد به مدیرعامل باشگاه استقلال پیام داده در راستای تمدید قرارداد برخی بازیکنان اقداماتی انجام دهند تا استقلال به سرعت در فاز تمدید با بازیکنان قرار بگیرد و ستاره‌ها به سمت دیگر تیم‌ها نروند.
ارسلان مطهری، سیدحسین حسین، فرشید اسماعیلی، آرش رضاوند، مسعود ریگی و سیاوش یزدانی بازیکنانی هستند که بعد از پایان لیگ بیستم به طور قطع قراردادشان با باشگاه به پایان می‌رسد. محمد نادری نیز قرارداد مشروط دارد که باید وضعیت این بازیکن هم روشن شود.
مجیدی از مدیریت باشگاه استقلال خواسته در کمترین زمان ممکن با این بازیکنان تمدید شود اما سرمربی استقلال در شرایطی چنین درخواستی را مطرح و رسانه‌ای کرده که باشگاه‌نشین‌ها در پرداخت حقوق بازیکنان نیز با مشکل مواجهند و روشن نیست که آقا فرهاد بر چه مبنای مالی چنین درخواستی را از مدیران باشگاه داشته، مدیرانی که همین حالا در تأمین اعتبارات لازم برای فصل جاری با مشکل مواجه شده‌اند و احتمالاً تا پایان لیگ نیز نمی‌توانند تسویه حساب قطعی با بازیکنان انجام دهند.
البته فرهاد با اعلام این موضوع به نوعی در تلاش است تا خود را از مهلکه انتقادات رها کند و هواداران به نوعی بفهمند که آقای سرمربی درباره تمدید قرارداد بازیکنان به باشگاه هشدار لازم و به موقع را داده بود اما بعید است با توجه به بحران مالی درخواست مجیدی به این سرعت اجابت شود و دست کم مدیریت کنونی باشگاه استقلال تا پایان جام حذفی منتظر خواهد ماند و بعد از آن درباره تمدید قرارداد با بازیکنان اقدام خواهد کرد.
تا آن روز نیز وضعیت مجیدی با باشگاه به طور قطع مشخص است. اگر فرهاد جام حذفی را به چنگ آورد بدون شک دست بالاتری نسبت به احمد مددی خواهد داشت و هیچ بعید نیست قهرمانی او با استقلال در جام حذفی تصمیم گیران آتی باشگاه استقلال را که با دولت جدید روی کار خواهند آمد به سمت برکناری احمد مددی سوق دهند اما اگر مجیدی به هر دلیل قهرمان جام حذفی نشود، ممکن است زور مدیرعامل فعلی به سرمربی استقلال بچربد و مدیرعامل باشگاه استقلال لیست جدید را از سرمربی مورد نظر خودش طلب کند.
به هرحال این ماجرا به این سادگی‌ها قابل حل نیست و زمان و البته نتایج در پیشبرد اهداف استقلال بسیار تعیین کننده خواهد بود و ماجرای هشدار مجیدی به مدیریت باشگاه استقلال را هم باید مقدمه‌ای بر اتفاقات تازه در این باشگاه و یک تاکتیک دانست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.