دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

عکس پرسپولیس روی جام

ماشین سرخ بتمن

ماشین سرخ بتمن
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

پرسپولیس و یحیی در آستانه ثبت یک رکورد دیدنی هستند. ثبت پنجمین قهرمانی پیاپی در دهه‌ای که باید دهه پرسپولیس نام بگیرد. سال‌هایی که سال پرسپولیس است و این تیم را به بهترین فرم موجود در فوتبال ایران بدل کرده.

به گزارش ایران ورزشی؛پرسپولیس و یحیی در آستانه ثبت یک رکورد دیدنی هستند. ثبت پنجمین قهرمانی پیاپی در دهه‌ای که باید دهه پرسپولیس نام بگیرد. سال‌هایی که سال پرسپولیس است و این تیم را به بهترین فرم موجود در فوتبال ایران بدل کرده.
یک نمونه از این تبدیل به بهترین فرم موجود را می‌توانید در حامد لک ببینید. دروازه‌بانی که در رده دروازه‌بان‌های معمولی لیگ ایران بود اما با آمدن به پرسپولیس با ثبت 16 کلین‌شیت بهترین عملکرد را در لیگ بیستم به نام خودش ثبت کرد.
نگاهی به سایر ستاره‌های این تیم هم چنین وضعیتی را نشان می‌دهد. پرسپولیس امسال حتی نسبت به پرسپولیس زمان برانکو ستاره‌های کمتری دارد و بازیکنان جوان دیگری به آنها اضافه شده‌اند اما حتی این جوانگرایی هم نتوانست پاشنه آشیل تیم یحیی شود و آنها مثل ماشین بتمن در لیگ ایران تاخت و تاز کردند.
نمونه خوبش همین بازی آخر برابر تراکتور بود. بازی‌ای که می‌توانست به یک کابوس برای پرسپولیسی‌ها بدل شود اما با تیزهوشی آنها چنین نشد و آنها برای رسیدن به قهرمانی پنجم تنها یک بازی را در پیش دارند.
تک گل تراکتور در نیمه دوم و در اوج حملات پرسپولیس در کنار موقعیت‌های از دست رفته پرسپولیسی‌ها داشت همه را می‌ترساند که این بار در لحظات پایانی جام قهرمانی از دست رفته است.
موقعیت‌های از دست رفته پرسپولیس در لحظاتی که این تیم عقب بود نشان از یک استرس بزرگ در تیم داشت و بسیاری را به یقین رسانده بود که ممکن است این بازی برای آنها آنطور که دوست دارند تمام نشود اما سرخ‌ها خیلی زود به خودشان آمدند و آن شخصیت قهرمان چند سال اخیرشان را نشان دادند.
شخصیت با اعتماد به نفسی که در بسیاری از بازی‌ها آنها را پیش از سوت آغاز مسابقه برنده بازی می‌کند.
پرسپولیس یحیی نسبت به پرسپولیس برانکو ضعف‌های زیادی دارد اما هر از گاهی چشمه‌هایی از توانایی‌هایش را رو می‌کند که سختگیرترین هوادارانش را هم امیدوار می‌کند. یکی همین کامبک زدن پرسپولیس در برابر تراکتور در آن لحظات حساس بود.
تیمی که از یک رقیب همیشگی یک بر صفر عقب است و از ورزشگاه دیگر خبر گل‌های پیاپی مهم‌ترین رقیبش را می‌شنود در فاصله 30 دقیقه به پایان بازی چگونه می‌تواند آمادگی ذهنی‌اش را حفظ کند؟
البته که شاگردان یحیی خیلی زود به خودشان آمدند و تسلط‌‌شان بر زمین و بازی را به حریف دیکته کردند تا با نتیجه هیجان انگیز 3-1 برنده بازی باشند.
حالا فقط یک گام در برابر پیکان و مهدی تارتار برای سرخ‌ها باقی مانده تا آنها را به پنجمین قهرمانی پیاپی برسد. چیزی که پرسپولیس بیش از همه شایستگی‌اش را دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.