سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

هشدار پرسپولیسی‌های سابق درباره حریف روز آخر

پیکان را دست کم نگیرید؛ برای مساوی بازی نکنید

پیکان را دست کم نگیرید؛ برای مساوی بازی نکنید

پرسپولیس برای قطعی کردن قهرمانی خود در لیگ بیستم نیاز به پیروزی مقابل پیکان دارد. سرخ‌ها در بازی رفت با گل احمد نوراللهی مقابل حریفی که با اوت دستی‌های بلند دنبال رسیدن به گل بود برنده شده و قهرمانی نیم فصل را به دست آوردند اما تکرار همان پیروزی شاید سخت‌تر از دیدار هفته پانزدهم دو تیم باشد.

به گزارش ایران ورزشی؛پرسپولیس برای قطعی کردن قهرمانی خود در لیگ بیستم نیاز به پیروزی مقابل پیکان دارد. سرخ‌ها در بازی رفت با گل احمد نوراللهی مقابل حریفی که با اوت دستی‌های بلند دنبال رسیدن به گل بود برنده شده و قهرمانی نیم فصل را به دست آوردند اما تکرار همان پیروزی شاید سخت‌تر از دیدار هفته پانزدهم دو تیم باشد. در عین حال بیشتر پیشکسوتان پرسپولیس در مصاحبه‌های اخیرشان درباره پیکان به بازیکنان سرخپوش هشدار داده‌اند و گفته‌اند اصلاً نباید این تیم را دست‌کم گرفت ضمن اینکه اگر پرسپولیس برای مساوی به زمین برود به هدفش نخواهد رسید و شاید قهرمانی از کف برود.
رضا ترابیان دوست صمیمی یحیی و مهاجم سابق پرسپولیس در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه با وجود عطش پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی، به نظر می‌رسد این تیم کار سختی مقابل پیکانی دارد که در 9 هفته اخیر شکست‌ناپذیر بوده، عنوان کرد: «پیکان در هفته‌های اخیر تیم خیلی خوبی شده. مهدی تارتار هم از مربیان جوان و خوب کشورمان است که همیشه تیم‌های خوبی درست کرده. پرسپولیس بازی راحتی ندارد اما اگر پختگی و با برنامه بودن دیدار با تراکتور را مقابل پیکان ادامه داده و در روزهای باقیمانده تا آن مسابقه به خوبی ریکاوری شود، مشکل خاصی برای کسب 3 امتیاز برابر تیم مهدی تارتار ندارد.»
حسن خان‌محمدی هم درباره آخرین بازی تیم محبوبش گفت: «من فکر می‌کنم بازیکنان باید مقابل پیکان هوشمندانه بازی کنند و نباید فقط به این فکر کنند که به راحتی می‌توان قهرمان شد که اگر اینگونه باشد کار برایشان سخت می‌شود. به این بازی باید هوشمندانه نگاه کنند و فقط برای کسب ۳ امتیاز به میدان بروند. تیم نباید طوری بازی کند که حواسش به نتیجه دیدار استقلال و سپاهان باشد.»
مدافع راست سابق سرخ‌ها افزود: «پیکان تیم بسیار خوبی است و مقابل پرسپولیس دست و پا بسته نیست. این تیم زهردار و فرصت‌طلب است اما پرسپولیس هم انگیزه بسیار زیادی دارد و می‌خواهد قهرمان بشود. همانطور که گفتم تیم باید طوری بازی کند که کاری به نتیجه دیدار استقلال و سپاهان نداشته باشد و فقط برای برد بازی کند. انشاءالله با یک برد شیرین پرسپولیس قهرمان می‌شود.»
وی همچنین گفت: «هر تیمی برای حیثیت خودش بازی می‌کند. مطمئناً پیکان برای حیثیت خود به میدان می‌آید و بنابراین با تمام توان بازی می‌کند. من فکر نمی‌کنم پیکان جلوی پرسپولیس بازی را ساده بگیرد چون قاعدتاً آنها می‌توانند با برد رتبه بهتری به دست بیاورند. بنابراین پرسپولیس کار ساده‌ای پیش رو ندارد و فقط باید با تمرکز بالا و هوشمندانه مقابل حریف بازی کنند.»
جواد منافی دیگر بازیکن سابق پرسپولیس هم در پاسخ به این سؤال آیا پرسپولیس در هفته آخر قهرمان خواهد شد، گفت: «آخرین بازی مقابل پیکان است و پرسپولیس با یک مساوی هم قهرمان خواهد شد، ولی بازیکنان نباید به فکر کسب تساوی باشند و باید برای برد بازی کنند. طبیعتاً بازیکنان و کادر‌فنی پرسپولیس آنقدر تجربه دارند که بدانند از این بازی چه می‌خواهند و امیدوارم که در بازی آخر جام قهرمانی به پرسپولیس برسد تا دوباره هواداران خوشحال شوند.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.