سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

فیفا میزبانی در بصره را نپذیرفت؛ بازی ایران و عراق در زمین بی طرف

فیفا میزبانی در بصره را نپذیرفت؛ بازی ایران و عراق در زمین بی طرف

فدراسیون بین‌المللی فوتبال درخواست عراق برای برگزاری بازی‌های خانگی خود در بصره را رد کرد

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسپورت عراق، فدراسیون فوتبال عراق امید زیادی داشت که فیفا میزبانی این کشور در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را بپذیرد اما فیفا به فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که میزبانی این کشور برای بازی‌های خانگی تا برقراری امنیت کامل پذیرفته نخواهد شد.

به این ترتیب فیفا از عراق خواست تا کشور ثالث را برای میزبانی بازی‌های خانگی خود انتخاب کند.

تیم ملی عراق در اولین بازی مرحله نهایی رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا پنجشنبه 11 شهریور میهمان کره جنوبی است و در دومین بازی که اولین امتیاز میزبانی این تیم محسوب می شود، سه شنبه 16 شهریور با تیم ملی ایران بازی دارد. پس از آن که فیفا نپذیرفت عراق در بغداد از حریفان پذیرایی کند، فدراسیون فوتبال عراق امیدوار بود در بصره میزبان تیم ملی ایران باشد اما فیفا یک بار دیگر شهر و استادیوم پیشنهادی عراقی ها را نپذیرفت تا آنها ناچار باشند استادیوم و شهری در یک کشور بی طرف را به عنوان میزبان بازی معرفی کنند. اگر عراق از معرفی میزبان خودداری کند، فیفا برای محل برگزاری بازی روز 16 شهریور تیم های ملی ایران و عراق تصمیم می گیرد.

تیم ملی عراق در گروه نخست بازی های انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا، با تیم‌ های ایران، کره جنوبی، امارات، سوریه و لبنان هم‌ گروه است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.