یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

پهلوان و آل‌کثیر هم در قطر شانس بازی دارند

لک و آقایی نیامده فیکس می‌شوند؟

لک و آقایی نیامده فیکس می‌شوند؟

محمدقراگزلو/پرسپولیس تاکنون موفق شده حامد لک را در پست دروازه‌بانی، سعید آقایی را به عنوان مدافع چپ، میلاد سرلک را در پست هافک میانی، احسان پهلوان را در پست هافبک تهاجمی و عیسی آل‌کثیر را در خط حمله به خدمت بگیرد. اگر تصور کنیم فعلاً سبد خرید پرسپولیس پر شده و این تیم تا شروع مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که از حدود ده روز دیگر خواهد بود خرید دیگری نخواهد داشت این پرسش به وجود خواهد آمد که در مسابقات مهم و سرنوشت‌ساز پیش‌رو در دوحه کدام‌یک از این بازیکنان شانس بازی خواهند داشت و به عبارتی می‌توانند دست کادر فنی را بگیرند؟

در پست دروازه‌بانی به نظر می‌رسد بعد از بازی استقلال و از دست رفتن برتری در وقت‌های تلف شده حس بی‌اعتمادی عجیبی نسبت به رادوشویچ در بین اعضای کادر فنی ایجاد شده و اینچنین شانس بازی کردن حامد لک در دوحه بالا خواهد بود. رادوشویچ از وقتی بیرانوند رفته کیفیت بالایی از خود ارائه نداده و همچنان در خروج‌هایش مشکل دارد که بعید نیست همین نقطه ضعف پررنگ او را نیمکت‌نشین کند.
در دفاع چپ فعلاً که خبری از محمد انصاری نیست و محمد نادری هم دوباره مصدوم شده و مشخص نیست چه زمانی فرم بازی پیدا کند ضمن اینکه مسأله قرارداد او با کورتریک هم هنوز حل نشده است. با این تفاسیر فعلاً سعید آقایی گزینه اول حضور در پست دفاع چپ پرسپولیس برای بازی‌های لیگ قهرمانان است و بعید نیست نیامده تبدیل به بازیکن اصلی سرخ‌ها شود.
 
در پست هافبک میانی شانس بازی میلاد سرلک البته زیاد نیست. با توجه به اینکه پرسپولیس با سیستم 2-4-4 بازی می‌کند بعید است یحیی بخواهد با دست زدن به این ترکیب بالانس تیمش را به هم بزند بخصوص اینکه از سی دقیقه ابتدایی دربی اخیر در جام حذفی تجربه تلخی دارد مگر اینکه بخواهد با بیرون گذاشتن کامیابی‌نیا پروسه تازه‌ای را آغاز کند که این حرکت برای مسابقات لیگ قهرمانان و مواجهه با تیم‌های بزرگ همگروهش حرکت پرریسک و خطرناکی خواهد بود.
 
اما احسان پهلوان. هافبک ریزنقش، چپ پا، تکنیکی و شوتزن تازه‌وارد سرخ‌ها که ظاهراً پیراهن شماره 10 را هم صاحب شده( البته در آسیا 14 می پوشد) با این حرکت نگاه‌ها را بیشتر به سوی خود جلب خواهد کرد و همه منتظر ارائه کیفیتی در حد یک ستاره از او هستند.
بعد از جدایی مهدی ترابی حالا احتمال ضعیف بازی کردن پهلوان در ترکیب اصلی و حتی همین مسابقات لیگ قهرمانان نیز وجود دارد، هرچند اگر بشار رسن از جمع سرخ‌ها جدا شده بود  این احتمال بسیار پررنگ‌تر هم می شد.
حضور او در جناح راست خط میانی می‌تواند جای ترابی را پر کند و با وجود اینکه بشار رسن ماندنی شده کار او برای حضور در ترکیب اصلی سخت شود. پهلوان همین حالا یکی از کاپیتان‌های تیم یعنی امید عالیشاه و سیامک نعمتی را هم به عنوان رقیب پیش رویش می‌بیند و بازی کردن به عنوان نفر اصلی در همین بدو امر مأموریت دشواری برای او خواهد بود هر چند شاید بتوان پیش‌بینی کرد همین حالا از عالیشاه پیش است.
عیسی آل‌کثیر در خط حمله خرید تازه‌وارد پرسپولیس به حساب می‌آید و با توجه به اینکه رقبای گردن کلفتی ندارد شاید در ترکیب اصلی قرار بگیرد. اوساگونا کیفیتش را نشان داده و امیر روستایی و مهدی عبدی هم با وجود نیروی جوانی و انگیزه‌ای که دارند شاید نتوانند در مسابقات پرفشار لیگ قهرمانان مهره مناسبی برای خط حمله باشند.
در خط حمله با جدایی علیپور شرایط به طرز عجیبی بهم ریخته است. اگر علیپور می ماند او همچنان گزینه اول خط حمله بود و بازیکن کنارش از بین وحید امیری یا آل‌کثیر انتخاب می شد اما با در نظر گرفتن جدایی علیپور فعلا بهترین زوج برای خط حمله زوج امیری – آل‌کثیر خواهد بود مگر اینکه یکی مثل شهریار مغانلو جذب شود و جای علیپور را بگیرد.
 
جدا از کیفیت این 5 خرید، باید شرایط بدنی و ذهنی آنها را برای حضور در ترکیب تیم در نظر گرفت. گفته می‌شود همه آنها شرایط نسبتاً مناسبی دارند اما میلاد سرلک از نظر بدنی جلوتر از بقیه است. از سوی دیگر اگر یحیی بخواهد از این نفرات استفاده کند بحث هماهنگ کردن آنها با بقیه بازیکنان و شرایط تیم مأموریت دشوار یحیی و کادرش خواهد بود که در زمان کوتاه پیش‌رو بسیار دشوارتر هم خواهد شد هر چند از آنجا که بیشتر این نفرات قبلاً با گل‌محمدی کار کرده‌اند شاید از این حیث کمی جلو بیفتند و زودتر با شرایط و خواسته‌های مربیان آداپته شوند.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.