دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

بیانیه مشترک بارسلونا، یوونتوس و رئال مادرید پس از صدور رای دادگاه

بیانیه مشترک بارسلونا، یوونتوس و رئال مادرید پس از صدور رای دادگاه

باشگاه های سوپرلیگ اروپا در نبرد با یوفا، دست بالا را دارند.

به گزارش ایران ورزشی ، باشگاه های سوپرلیگی در اولین فاز نبرد حقوقی که مقابل یوفا به پا کرده اند پیروز شدند و به نظر این پیروزی ادامه دار است؛ سه باشگاه بارسلونا، یوونتوس و رئال مادرید در بیانیه ای مشترک در این خصوص صادر کرده اند:

بارسلونا، یوونتوس و رئال مادرید از تصمیم دادگاه مبنی بر باطل کردن فوری تمام پروسه انجام شده یوفا علیه باشگاه های موسس سوپرلیگ اروپا، استقبال می کنند. پروسه ای که شامل خاتمه دادن به اقدامات انضباطی علیه سه باشگاه تحت قرارداد و حذف مجازات ها و محدودیت های اعمال شده برای نه باشگاه موسس دیگر هم می شود.

دادگاه از درخواست تیم های موسس حمایت و درخواست تجدیدنظر یوفا را رد می کند. دادگاه به یوفا هشدار می دهد که عدم به اجرا درآوردن این حکم، منجر به جریمه و مسئولیت کیفری احتمالی می شود. این پرونده توسط دیوان عدالت اروپا، واقع در لوکزامبورگ ارزیابی می شود؛ دادگاهی که جایگاه انحصاری یوفا در مورد فوتبال اروپا را هم بررسی خواهد کرد.

ما وظیفه داریم مسائل و مشکلات بسیار جدی پیش روی فوتبال را گوشزد کنیم: یوفا خودش را به عنوان تنها نهاد نظارتی معرفی و بنا کرده است، یک اپراتور و متصدی اختصاصی و و صاحب منحصر به فرد حقوق مسابقات فوتبال در سراسر اروپا. این جایگاه انحصاری در تضاد با منافع است و در نهایت به فوتبال و تعادل رقابتی آن آسیب می زند. همانطور که به وسیله شواهد فراوان نشان داده شده، این کنترل های مالی بی کفایت هستند و به طور نامناسبی اجرا شده اند. باشگاه هایی که در مسابقات اروپایی شرکت کرده اند، حق دارند خودشان مسابقات خود را اداره کنند.

ما خوشحالیم که از این پس دیگر مورد تهدیدهای مداوم یوفا واقع نخواهیم شد. هدف ما این است که به توسعه پروژه سوپرلیگ اروپا ادامه دهیم، آن هم به شیوه ای سازنده و مفید؛ همراه با حساب کردن دائمی روی ذینفعان فوتبال که همان هواداران، بازیکنان، مربیان، باشگاه ها، لیگ ها و اتحادیه های ملی و بین المللی هستند. می دانیم مولفه هایی در پیشنهاد ما وجود دارند که باید مورد بازبینی قرار بگیرند و قطعا می توان آنها از طریق گفتگو و هم اندیشی بهبود بخشید. ما به موفقیت پروژه ای که همیشه با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت خواهد داشت، اطمینان داریم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.