سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

وزنه برداران از فردا دست به وزنه می شوند

تمرین جداگانه کیانوش و سهراب

تمرین جداگانه کیانوش و سهراب

از بین نفرات دعوت شده به اردو به نظر می رسد مثل گذشته، کیانوش رستمی و سهراب مرادی فعلا به جمع ملی پوشان ملحق نمی شوند و قرار است براساس برنامه تمرینی خودشان دست به وزنه شوند.

ایران ورزشی - اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان بعد از گرفتن مجوز تمرین از ستاد مبارزه با کرونا، از فردا ( 10 آبان) در کمپ آزادی تهران آغاز می شود. به همین منظور محمدحسین برخواه  12 وزنه‌بردار را به این اردو دعوت کرده است. حافظ قشقایی در دسته ۶۱ کیلوگرم، حسین سلطانی در دسته ۸۱ کیلوگرم، محمد زارعی، علی میری و صالح چراغی در دسته ۸۹ کیلوگرم، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در دسته ۹۶ کیلوگرم، رسول معتمدی و سیدایوب موسوی در دسته ۱۰۲ کیلوگرم، علی هاشمی و کیا قدمی در۱۰۹ کیلوگرم و علی داودی در109+ کیلوگرم، وزنه‌بردارانی هستند که به اردو دعوت شده اند. البته از بین نفرات دعوت شده به اردو به نظر می رسد مثل گذشته، کیانوش رستمی و سهراب مرادی فعلا به جمع ملی پوشان ملحق نمی شوند و قرار است براساس برنامه تمرینی خودشان دست به وزنه شوند.

رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی قاره آسیا در بخش مردان که قرار است طبق تقویم جهانی فروردین 1400 درشهر تاشکند ازبکستان برگزار شود، باتوجه به اینکه مسابقه طلایی کسب امتیاز و تثبیت سهمیه المپیک توکیو برای وزنه‌برداران قاره کهن به شمار می رود، از اهمیت بسیار بالایی برای کادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری ایران و ملی پوشان برخوردار است. به همین خاطر محمدحسین برخواه باید برنامه‌ای قوی برای مسجل شدن سهمیه‌های المپیکی اختصاص یافته به وزنه‌برداری ایران، همچنین کسب سکوی قهرمانی مسابقات آسیایی ازبکستان در تاشکند داشته باشد. درغیراینصورت برای وزنه‌برداری در آوردگاه آسیایی ازبکستان نمی‌شود نتیجه‌ای بهتر از مسابقات جهانی 2019 تایلند متصور بود. با این وجود اینطور که پیش‌بینی می‌شود، بازهم کادرفنی تیم ملی، خیلی نمی‌تواند دخالتی دربرنامه‌ تمرینی و مسابقه‌ای دو ستاره عنواندار و ملی‌پوش کشورمان یعنی کیانوش رستمی و سهراب مرادی در اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری داشته باشد! زیرا این دو وزنه‌بردار باتوجه به شرایط حساس و خاصی که در مسیر کسب سهمیه المپیک پیش رو دارند، خودشان مثل سنوات قبل برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای آماده‌سازی و حضور در مسابقات آسیایی تایلند، همچنین کسب سهمیه ورودی به المپیک توکیو دردستور کار دارند. به همین دلیل به نظر می‌رسد هردو وزنه‌بردار علاوه بر اینکه دیرتر از بقیه بچه‌های اردونشین در تمرینات حاضر می‌شوند، قصد دارند بر اساس برنامه شخصی شان جلو بروند که با این شرایط باز نگرانی هایی به وجود می آید. البته بازهم باید منتظظر ماند و دید که آیا آسیب‌دیدگی‌ها، ناکامی، شکست و عقب‌افتادگی که بواسطه همین انفرادی حرکت کردن گریبان هر دو وزنه‌بردار را در گذشته گرفت، برای بازگشت آنها به شرایط عادی و تمکین از کادرفنی فعلی تاثیری داشته یا بازهم باید در ادامه مسیر، شاهد تکرار اتفاق های قبل هستیم؟

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.