چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

مصدومیت تلخ و دوری هشت ماهه مدافع تیم ملی

گنجـی که از دست رفـت

گنجـی که از دست رفـت
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

خبر تلخ از چین مخابره شد. مصدومیت رباط صلیبی مرتضی پورعلی‌گنجی که مدافع تیم ملی را حدود هشت ماه از فوتبال دور خواهد کرد. این خبر ناراحت‌کننده، بعد از مصدومیت عارف غلامی، قطعاً اسکوچیچ را به فکر فرو خواهد برد

ایران ورزشی/خبر تلخ و تکان‌دهنده‌ای بود که صبح روز ششم مرداد از شرق آسیا مخابره شد. باشگاه شن‌ژن چین در اینستاگرام خود خبر از آسیب‌دیدگی شدید پورعلی‌گنجی مقابل جینگدائو داد که او نیز با این مصدومیت همانند عارف غلامی ماه‌ها دور از میادین خواهد بود. مرور تصاویر نشان می‌دهد که مرتضی پورعلی‌گنجی زمانی که برای زدن توپ به اوت اقدام می‌کند، فرود خوبی روی پای چپ خود ندارد و ضربه شدیدی به زانویش وارد می‌شود. بازیکنان شن‌ژن دور او جمع می‌شوند و داور هم بازی را متوقف می‌کند تا به وضعیت این مدافع رسیدگی شود.
خیلی زود کادر پزشکی شن‌ژن به سرمربی اعلام می‌کنند که پورعلی‌گنجی قادر به ادامه بازی نیست و به همین دلیل باید تعویضی انجام شود و بازیکن جدیدی به زمین برود. همین اتفاق هم رخ می‌دهد و مرتضی پورعلی‌گنجی با مصدومیتی شدید زمین را ترک می‌کند تا برای ماه‌ها دور از فوتبال باشد. البته در تصاویر هم شدت این آسیب‌دیدگی به وضوح نمایان است. بخصوص لحظه‌ای که مرتضی روی زمین می‌افتد و با غلت زدن و حرکات دست نشان می‌دهد که اتفاق تلخی برایش رقم خورده است.
مدافع تیم ملی ایران که یکی از بازیکنان کلیدی ایران در مسیر صعود به جام جهانی 2018 بود و البته در دو جام ملت‌های آسیا نیز در ترکیب تیم کی‌روش حضور داشت، اواسط فصل قبل به چین رفت تا پیراهن شن‌ژن را بر تن کند. او که تجربه بازی در سوپرلیگ را با تیانجین‌تدا در کارنامه داشت، بعد از موفقیت در چند ماه نخست، تصمیم گرفت به همکاری‌اش با شن‌ژن ادامه بدهد و همچنان در شرق آسیا فوتبال خود را دنبال کند.
برای شن‌ژن که رفته رفته به روزهای خوب خود برگشته و نتایج ایده‌آلی کسب می‌کرد، به یکباره اتفاق تلخی رخ داد تا آنها برای حددود هشت ماه یکی از بهترین بازیکنان خود را در اختیار نداشته باشند. این اتفاق نه تنها برای سرمربی شن‌ژن تلخ و ناراحت‌کننده بود بلکه دراگان اسکوچیچ را هم در شوک فرو برد. آسیب‌دیدگی یکی از بهترین و باتجربه‌ترین بازیکنان تیم ملی بدون شک ضربه محکمی به تیم ملی وارد خواهد کرد. بخصوص که چند هفته قبل، عارف غلامی هم با مصدومیتی شبیه به مرتضی پورعلی‌گنجی مواجه شد و رباط صلیبی‌اش آسیب دید.
البته مصدومیت این دو بازیکن که هر دو در مرکز خط دفاع بازی می‌کنند وجه تمایزی نیز داشت و آن هم اینکه عارف غلامی در روزهای پایانی فصل با مصدومیت رباط صلیبی روبه‌رو شد و مرتضی پورعلی‌گنجی پس از استراحت و در روزهای ابتدایی شروع فصل جدید سوپرلیگ چین. مرتضی پورعلی‌گنجی و عارف غلامی، دو مدافع مازنی پای ثابت اردوهای تیم ملی پس از حضور دراگان اسکوچیچ بوده‌اند و حالا باید دید این سرمربی کروات که در شهریورماه مسابقات سرنوشت سازی همراه با تیم ملی ایران در پیش دارد، از کدام بازیکنان برای پر کردن جای این دو بازیکن در پست دفاع میانی تیم ملی استفاده خواهد کرد.
در مرحله قبلی مقدماتی جام جهانی 2022 که در بحرین برگزار شد، اسکوچیچ بیشتر از زوج حسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده استفاده کرد و با توجه به اینکه این دو بازیکن مشکلی برای همراهی تیم ملی ندارند، حداقل خیال اسکوچیچ برای انتخاب مدافعان مرکزی ثابت آسوده خواهد بود. فقط می‌ماند مدافعان جانشین که احتمالاً یکی از آنها مجید حسینی خواهد بود اما انتخاب بعدی و جدید دراگان مشخص نیست.
مرتضی پورعلی‌گنجی از سال 2015 به عضویت تیم ملی در آمده و همیشه بازی‌های کم‌نقصی انجام داده است. بدون شک غیبت او که حالا یکی از بازیکنان باتجربه تیم ملی نیز محسوب می‌شود، در اردو به چشم خواهد آمد. موضوعی که باید ببینیم دراگان اسکوچیچ در لیست بعدی تیم ملی چه واکنشی به آن خواهد داشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.