دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

حسن تفتیان با 10.19 در گروه خود چهارم شد/ حذف دونده ایرانی از المپیک

حسن تفتیان با 10.19 در گروه خود چهارم شد/ حذف دونده ایرانی از المپیک

حسن تفتیان دونده سرعت ایران در گروه ششم مقدماتی با رکورد 10.19 چهارم شد و از صعود به مرحله بعد بازماند

به گزارش ایران ورزشی، حسن تفتیان عضو تیم دو و میدانی کشورمان در گروه خود چهارم شد و نتوانست به دور بعدی صعود کند. حسن تفتیان که در مرحله مقدماتی در گروه ششم قرار گرفته بود، با ثبت رکورد 10.19 و با توجه به قرارگیری در رتبه چهارم، نتوانست بین صعودکننده ها به مرحله نیمه نهایی باشد.

در رتبه اول این گروه دونده آفریقای جنوبی قرار گرفت و دونده های ساحل عاج و برزیلی هم به ترتیب دوم و سوم شدند. حسن تفتیان بعد از این سه دونده، با رکورد 10.19 در رتبه چهارم قرار گرفت.

در ابتدای این مسابقه دونده توگویی که کنار حسن تفتیان قرار داشت به دلیل رعایت نکردن قانون استارت از دور مسابقات کنار رفت و اخراج او باعث شد لاین کنار تفتیان خالی باشد.

قانون مسابقات مقدماتی المپیک به این شکل است که سه نفر برتر از هر گروه به مرحله بعد می روند و سه نفر برتر از لحاظ زمانی در گروه های هفتگانه که به صورت مستقیم از گروه خود صعود نکردند، کنار 21 دونده برگزیده راهی مرحله نیمه نهایی می شوند. حسن تفتیان در گروه خود چهارم شد اما در 5 گروه قبلی، بیش از پنج دونده رکوردی بهتر از رکورد 10.19 حسن تفتیان داشتند. با این حساب دونده ایرانی شانس حضور در مرحله نیمه نهایی را از دست داد. تفتیان برای صعود باید نفر سوم گروه می شد، او نسبت به نفر سوم گروه شش، فقط 0.02 ثانیه عقب ماند. در مجموع هفت نفر از نفراتی که بین سه نفر برگزیده نبودند، رکوردی بهتر از حسن تفتیان داشتند.

ناگفته نماند این بهترین رکورد فصل حسن تفتیان بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.