شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

نقل وانتقالات استقلال بدون نظر سرمربی

سعادتمند هم مدیراست، هم سرمربی

سعادتمند هم مدیراست، هم سرمربی

احمد سعادتمند این روزها در شرایطی اقدام به جذب بازیکنان مورد نظر خود می کند که مشخص نیست سرمربی فصل بعد استقلال چه کسی است. این یک دخالت آشکار از سوی یک مدیر در امور فنی است.

حمیدرضا عرب/تمدید قرارداد 2 ساله با وریا غفوری هرقدر هم که خوشحال‌کننده باشد و فضای مثبتی را در آستانه لیگ قهرمانان آسیا ایجاد کند یا مذاکراتی که در روزهای اخیر با رشید مظاهری، بابک مرادی، رضا اسدی و دیگر اسامی که بارها در رسانه‌ها شنیدیم، امیدوارکننده به نظر آید اما احمد سعادتمند را با علامت سؤال بزرگی مواجه می‌کند. سؤال این است؛ استقلال چرا نباید با تفکر سرمربی‌اش برای فصل بعد چیدمان شود و معنی و مفهوم این مذاکرات در شرایطی که هنوز سرمربی فصل بعد مشخص نشده، چیست؟

اوضاع در استقلال وقتی پیچیده‌تر می‌شود که می‌بینیم علی‌نژاد، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان صراحتاً اعلام می‌کند که در خصوص بازگشت استراماچونی به استقلال تابع نظر سازمان لیگ است که سازمان لیگ هم دیروز رسماً اعلام کرد این مربی نمی‌تواند به استقلال بازگردد. بنابراین پرسشی که باید پاسخش هرچه زودتر روشن شود این است که استقلال با تفکر چه کسی برای فصل بعد بسته می‌شود؟ آیا قرار است احمد سعادتمند، هم نقش مدیرعامل را در باشگاه استقلال بازی کند و هم سرمربی را؟!
تصمیم‌های وارونه در سال‌های اخیر بارها به استقلال لطمه‌های بنیادین وارد ساخته و یکی از مسائلی که همیشه برای این باشگاه دردسرساز بوده همین نقل و انتقالات بدون نظر سرمربی است. یقیناً وریا غفوری یکی از گزینه‌هایی است که حضورش در استقلال لیگ بیستم الزامی‌ است اما مدیرعامل باشگاه استقلال حتی برای حفظ ظاهر هم که شده نباید همان راهی را می‌رفت که امیرحسین فتحی یا رضا افتخاری رفتند و در روزهایی که سرمربی استقلال مشخص نبود با یک قطار بازیکن به توافق رسیدند.
باشگاه بزرگی همچون استقلال باید دارای شأن و شخصیت متفاوتی در قیاس با دیگر باشگاه‌ها باشد اما رفتارهای اخیر نشان می‌دهد که تصمیم‌گیران در این باشگاه ضوابط را چندان پراهمیت نمی‌دانند و علاقه‌مندند بر مداری حرکت کنند که خود بیشتر دیده شوند. فرهاد مجیدی در گلایه‌هایی که داشته به همین موضوع اشاره کرده است اما حتی اگر مجیدی به این مسائل نیز اشاره نمی‌کرد جا برای نقد رفتار مدیران استقلال باز بود و هیچ منطقی نمی‌پذیرد که مدیر ولو با جذب بهترین بازیکنان دنیا خود نقش‌آفرین نقل و انتقالات باشد.
جذب بازیکنان جدید در استقلال اما آنجا بیشتر زیر سؤال می‌رود که می‌شنویم آرش برهانی و خسرو حیدری به عنوان همراه یا مشاور در برخی نشست‌ها با مدیرعامل باشگاه استقلال حضور داشته‌اند و اقداماتی را در راستای جذب بازیکنان جدید انجام داده‌اند. بدون شک هم برهانی و هم حیدری از سر خیرخواهی با مدیرعامل باشگاه استقلال همکاری کرده‌اند اما باید پاسخ این سؤال هم روشن شود که این افراد در این برهه چه مسئولیتی در باشگاه استقلال دارند؟ آیا برهانی و یا خسرو حیدری به عنوان عضو کمیته فنی یا عضو گروه یارگیران در باشگاه استقلال فعالیت می‌کنند؟ چرا باشگاه استقلال در خفا از این افراد کمک می‌‌خواهد و حاضر نیست همکاری با برهانی و حیدری را علنی کند؟
فصل پیش نیز امید روانخواه در گروه یارگیران باشگاه استقلال قرار داشت و باشگاه استقلال هیچ‌گاه به طور رسمی از نقش او در یارگیری پرده‌برداری نکرد. این رویه نشان می‌دهد تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال با مخاطبان خود صادق نیستند و می‌خواهند برخی از این مسائل مخفی بماند اما این رویه بدون شک جا برای فرار را باز خواهد کرد و فردا اگر برخی خرید‌ها جواب ندهند، هیچ‌کس نیست که در باشگاه استقلال مسئولیت جذب بازیکنان جدید را به عهده بگیرد. این مسائل در حالی نگرانی‌هایی را به وجود آورده که حتی گفته می‌شود علی خطیر نیز به طور پنهانی در حال مذاکره با برخی بازیکنان است و برخی امور نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال را به عهده گرفته است. حضور خطیر در باشگاه استقلال در شرایطی جلب توجه می‌کند که هفته پیش او از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با محرومیت مواجه شد و عجبا که باشگاه استقلال مهم‌ترین پروسه کاری خود را به دست فردی سپرده که با محرومیت مواجه است. شاید اگر مدیران استقلال قدری شفاف‌تر عمل می‌کردند هرگز این ذهنیت در قبال جذب و دفع برخی بازیکنان به وجود نمی‌آمد اما انگار سعادتمند دوست دارد هم مدیرعامل استقلال باشد هم سرمربی.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.