سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

بازگشت متفاوت اسدی، ابراهیمی و عشوری به تبریز

کمالوند با اسپانسر به تراکتور برگشت؟

کمالوند با اسپانسر به تراکتور برگشت؟
امیر کوشا
امیر کوشا خبرنگار

هنوز یک روز هم از استعفای فراز کمالوند از سرمربیگری سایپا نگذشته بود که خبر رسید او قرار است فصل آینده هدایت تراکتور تبریز را به عهده بگیرد. برای خیلی‌ها این مسأله عجیب و باورنکردنی بود اما حالا این اتفاق رخ داده است.

به گزارش ایران ورزشی؛هنوز یک روز هم از استعفای فراز کمالوند از سرمربیگری سایپا نگذشته بود که خبر رسید او قرار است فصل آینده هدایت تراکتور تبریز را به عهده بگیرد. برای خیلی‌ها این مسأله عجیب و باورنکردنی بود اما حالا این اتفاق رخ داده است. کمالوند قبل از بازی سایپا مقابل تراکتور که برای هر دو تیم خیلی مهم بود و می‌توانست برای یکی از تیم‌ها سهمیه آسیایی باشد و برای دیگری فرار از سقوط، از نارنجی‌پوشان جدا شد. او در یکی از محفل‌های دوستانه هم گفته بود نمی‌خواهم با سایپا مقابل تراکتور قرار بگیرم که مشکلی برای حضورم در تبریز به وجود نیاید. در واقع کمالوند از همان زمان خودش را سرمربی تراکتور می‌دانست. این در حالی بود که قرمزپوشان تبریزی با هدایت فیروز کریمی نتایج خوبی به دست آوردند و حتی شانس بالایی برای کسب سهمیه آسیا دارند. ضمن اینکه هواداران تبریزی هم از زمانی که بحث بازگشت فراز به تراکتور پیش آمد، اعتراض‌های زیادی به این انتخاب داشتند و از زنوزی مالک باشگاه خواستند کمالوند را انتخاب نکند اما این اتفاق افتاد. شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد که چرا زنوزی توجهی به اعتراض هواداران تبریزی نداشت و البته چرا فیروز کریمی که نتایج خوبی برای تراکتور به دست آورد را به راحتی کنار گذاشت و به سراغ کمالوند رفت که در فصل‌های اخیر هیچ موفقیتی به دست نیاورد. دلیل آن هم ظاهراً بحث یک اسپانسر قوی است. گفته می‌شود فراز کمالوند باعث حضور یک اسپانسر 35 میلیارد تومانی برای کمک به تراکتور شده است. البته در این رابطه هیچ منبع موثقی وجود ندارد و همه چیز براساس شنیده‌هاست که باید دید کمالوند و باشگاه تراکتور چه واکنشی نسبت به آن دارند و آیا این مسأله را تأیید می‌کنند یا تکذیب اما تا الان این شایعه باعث شده خیلی‌ها دلیل حضور فراز کمالوند در تراکتور را همین اسپانسر بدانند.
به هر حال، هر چه بود فراز کمالوند دیروز یعنی دقیقاً فردای پایان فصل بیستم لیگ برتر، به عنوان سرمربی جدید تراکتور تبریز انتخاب شد تا خیلی زود کارش را شروع کند. جمشید نظمی مدیرعامل باشگاه تراکتور هم در مصاحبه‌ای این مسأله را تأیید و اعلام کرد: «پیرو جلسه صبح دیروز (شنبه) هیأت مدیره، پس از بررسی رزومه و برنامه مربیان مختلف پیشنهادی، آقای فراز کمالوند به عنوان سرمربی فصل آینده انتخاب شد. انتخاب آقای کمالوند به عنوان سرمربی جدید، با در نظر گرفتن تمامی جوانب اتفاق افتاده و برای او در این سمت آرزوی موفقیت داریم. از زحمات سرمربیان پیشین، اعضای کادر فنی و بازیکنان نیز تقدیر و تشکر می‌کنم. امیدوارم در فصل آینده با همدلی و همراهی هیأت مدیره و سرمربی جدید و حمایت هواداران، فصلی درخشان را برای تراکتور رقم بزنیم.»
نظمی در حالی از جلسه دیروز صبح خبر می‌دهد که از مدتی قبل حضور فراز کمالوند در تراکتور مشخص شده بود. حتی در مورد کادر دستیاری کمالوند هم صحبت‌های جالبی به گوش می‌رسد که شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد. گفته می‌شود در کادر کمالوند قرار است مرتضی اسدی که سال‌ها در تراکتور حضور داشت به عنوان سرپرست مشغول به کار شود. محمد ابراهیمی دستیار اول کمالوند باشد و سینا عشوری دستیار دوم. این اتفاق یعنی کمالوند به بازیکنانش وفادار است و البته گزینه‌هایی را انتخاب کرد که قبلاً در تراکتور حضور داشتند و علاقه‌مند بودند باز هم به این تیم پرطرفدار برگردند. البته کمالوند در سایپا نشان داد به زیاد بودن تعداد دستیارانش علاقه خاصی دارد و بدون شک به این نفرات، دستیاران دیگری هم اضافه خواهد شد. با این حال باید دید کمالوند با این کادر جوان می‌تواند تراکتور را به روزهای خوبش برگرداند یا نه. او سال‌ها منتظر بازگشت به تراکتور بود و حالا انگیزه خاصی برای موفقیت در این تیم دارد اما به خوبی می‌داند شرایط تبریز متفاوت است و هواداران چندان صبور نیستند. شاید همین مسأله هم باعث شد کمالوند زودتر دست به کار شود تا کارش را شروع کند تا از همان ابتدای فصل بیست و یکم لیگ برتر بتواند خودی نشان دهد و علاوه بر نتایج خوب و مدعی بودن، دل هواداران را به دست بیاورد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.