سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

کناره‌گیری ملکه ژیمناستیک از دو رشته دیگر

مشکل روانی بایلز؛ فکر می‌کند در هوا محو شده

مشکل روانی بایلز؛ فکر می‌کند در هوا محو شده

سیمون بایلز از رشته‌های پرش از خرک و پارالل ناهمسطح نیز انصراف داد و در المپیک توکیو در این رقابت‌ها شرکت نخواهد کرد. بسیاری انتظار داشتند او ملکه المپیک امسال باشد اما این ورزشکار 24 ساله که قبلاً چهار بار طلای المپیک را برده، گفته باید روی سلامت روان خود تمرکز کند و به همین دلیل از این دو رشته کنار کشیده است.

به گزارش ایران ورزشی؛سیمون بایلز از رشته‌های پرش از خرک و پارالل ناهمسطح نیز انصراف داد و در المپیک توکیو در این رقابت‌ها شرکت نخواهد کرد. بسیاری انتظار داشتند او ملکه المپیک امسال باشد اما این ورزشکار 24 ساله که قبلاً چهار بار طلای المپیک را برده، گفته باید روی سلامت روان خود تمرکز کند و به همین دلیل از این دو رشته کنار کشیده است.
انجمن ژیمناستیک آمریکا این خبر را در توئیترش اعلام کرد. در مطلب آنها آمده است: «پس از مشاوره بیشتر با کادر پزشکی، سیمون بایلز تصمیم گرفت از پرش از خرک و پارالل ناهمسطح انصراف دهد. اوضاع او هر روز بررسی خواهد شد تا مشخص شود آیا می‌تواند در رشته‌های چوب موازنه و حرکات زمینی شرکت کند یا نه.»
بایلز پس از لغزش در دور مقدماتی رقابت‌های ژیمناستیک هنری، اعلام کرد که در فینال شرکت نمی‌کند و دلیلش را فشار روانی وحشتناکی اعلام کرد که روی او وارد می‌شده. سونیسا لی، هم‌تیمی او در این رشته مدال طلا را گرفت. خیلی از نگاه‌ها به او بود تا ببینند این ستاره ژیمناستیک زنان که خیلی‌ها او را بهترین ژیمناست تاریخ می‌دانند، در ادامه چه خواهد کرد اما حالا هم اعلام کرده در دو رشته دیگر مسابقه نمی‌دهد.
مای‌کایلا اسکینر، که در رشته پرش از خرک در دور مقدماتی چهارم شده بود، در کنار جید کری، که دوم شده بود به جای او در این رقابت‌ها حضور خواهد یافت. بایلز در رشته پرش از خرک، مدال طلای دوره قبلی المپیک را کسب کرده بود.
به این ترتیب به نظر می‌رسد که او شاید آماده آن نباشد که برای مدال طلای المپیک بجنگد و ممکن است از بقیه رقابت‌های المپیک امسال نیز کنار بکشد. او همچنان قرار است فردا و پس فردا در دو رقابت دیگر شرکت کند اما ممکن است از آنها هم کنار بکشد.
این ستاره 24 ساله ژیمناستیک گفته که هنوز نمی‌تواند اعصابش و بدنش را با هم هماهنگ کند. او یک جلسه پرسش و پاسخ با طرفدارانش در اینستاگرام گذاشته بود و در آن گفته بود که چرا اوضاعش خوب نیست. او همچنین درباره مشکلات روانی‌اش صحبت کرد و گفت که با مشکل Twisties روبه‌رو است. این مشکل پدیده‌ای روانی است که باعث می‌شود ژیمناست‌ها تصور کنند در هوا محو شده‌اند.
بایلز اخیراً ویدئوهایی از تمرینات خود منتشر کرده که احتمالاً باعث می‌شود مقامات تیم ملی آمریکا بخواهند او از المپیک کناره‌گیری کند. در یک ویدئو، او دارد روی پارالل ناهمسطح تمرین می‌کند و پس از پرش و چرخش در هوا، به جای آنکه روی پاهایش فرود بیاید، با کمر به تشک می‌خورد. انتظار می‌رفت او دو بار در هوا بچرخد و سپس به روی زمین بیاید اما در این ویدئو مشخص است که او تنها نیم‌ چرخ می‌زند و سپس روی زمین می‌افتد. در کلیپ دیگری که منتشر شده، او یک چرخ و نیم می‌زند اما باز هم مانند ویدئوی قبلی با کمر به روی تشک
می‌افتد.
اگر او در مسابقات المپیک چنین ضعفی نشان می‌داد، امتیازات بسیاری از او کم می‌شد و او نمی‌توانست به آمار چهار مدال طلا و یک مدال نقره خود که پنج سال قبل در ریو کسب کرد اضافه کند.
مشکل Twisties می‌تواند منجر به مصدومیت جدی شود، چرا که ژیمناست‌ها نمی‌توانند محل فرود آمدن خود را به‌ درستی تشخیص دهند و به این ترتیب ممکن است فرود خطرناکی داشته باشند.
بایلز در کپشن این ویدئوها به افرادی که به تصمیم او انتقاد کرده‌اند تاخته است و گفته که سلامت روان به اندازه سلامت جسم مهم است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.