یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

گلات تمام شد، حالا نوبت قهرمانی آسیاست

عبدی: به من الهام شده بود گل قهرمانی را می‌زنم

عبدی: به من الهام شده بود گل قهرمانی را می‌زنم
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

مهدی عبدی مهاجم قراخیلی پرسپولیس که پانزدهم ماه جاری به جرگه متأهلین می‌پیوندد، در بازی مقابل پیکان هم گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند تا نقش غیر قابل انکاری در پیروزی و قهرمانی تیمش داشته باشد. همین موضوع در کنار قهرمانی پرسپولیس و سایر موارد بهانه‌ای شد تا گفت و گویی با جوان اول پرسپولیس در خط حمله داشته باشیم.

به گزارش ایران ورزشی؛مهدی عبدی مهاجم قراخیلی پرسپولیس که پانزدهم ماه جاری به جرگه متأهلین می‌پیوندد، در بازی مقابل پیکان هم گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند تا نقش غیر قابل انکاری در پیروزی و قهرمانی تیمش داشته باشد. همین موضوع در کنار قهرمانی پرسپولیس و سایر موارد بهانه‌ای شد تا گفت و گویی با جوان اول پرسپولیس در خط حمله داشته باشیم.

واقعاً چه اتفاقی می‌افتد که عبدی باز هم در حساس‌ترین بازی‌ها موفق به گلزنی برای پرسپولیس می‌شود؟
ته دلم روشن بود که بازی را می‌بریم. باور کنید بدون اغراق باید بگویم اصلاً یکجورهایی به من الهام شده بود که بازی را می‌بریم و قهرمان می‌شویم. یادم رفت این را هم اضافه کنم که برخی از رفقا زنگ می‌زدند و به من می‌گفتند گل قهرمانی را هم می‌زنی، همه این موارد موجب شده بود حس عجیب و شور و ذوق زیادی برای بازی با پیکان داشته باشم و ته دلم قرص بود که به پیکان هم مانند تراکتور گل می‌زنم و به لطف خدا و همکاری بقیه بچه‌های تیم موفق شدم که گل قهرمانی را بزنم و خیلی از این موضوع هم خوشحالم.
مثل بازی مقابل تراکتور به نظر مقابل پیکان که حساس‌ترین بازی فصلتان هم محسوب می‌شد، انگار اصلاً استرس نداشتید؟‌!
کمی استرس که داشتیم چون بالاخره با کوچکترین لغزش احتمالی‌مان تیم سپاهان به جای ما قهرمان می‌شد اما خیلی با روحیه و با برنامه وارد بازی شدیم و خدا را شکر با گل خودم و احمد که گلهای زود هنگامی هم بود تا حدود زیادی خیالمان را راحت کردیم البته شخصیت بالای تیمی و کار گروهی و تیمی بی‌نظیر پرسپولیس موجب شده که اصلاً روحیه قهرمانی در تیم ما موج بزند و باور کنید هیچ فکری جز قهرمانی اصلاً در ذهن و مخیله ما وجود ندارد.
چطور در مصاحبه تلویزیونی حرف از ششمین قهرمانی متوالی زدی؟
آنقدر تیم خوب و نیمکت عالی داریم که از ابتدای فصل مطمئن بودم پنجمین قهرمانی هم به پرسپولیس تعلق خواهد گرفت. به همین دلیل اطمینان داشتم گلات می‌زنیم و هیچ تردیدی نسبت به این امر نداشتم. به همین دلیل هم گفتم به قهرمانی ششم فکر می‌کنیم چون خیالم از گلات قهرمانی راحت بود.
اما با تیم پر مهره‌ای که دارید، نتوانستید سه‌گانه بزنید و جام حذفی را به راحتی پس از قهرمانی سوپر جام و قبل از گلات لیگ از دست دادید!
همه می‌دانند پرسپولیس بهترین تیم ایران و جزو دو، سه تیم برتر آسیاست. تیمی که پر هوادارترین تیم آسیا هم محسوب می‌شود و در تمام ایران هواداران زیادی دارد . من خودم واقعاً از اینکه پنالتی جام حذفی را از دست دادم خیلی ناراحت بودم اما خوشحالم با گلزنی‌های مؤثر و زدن گل قهرمانی در گلات لیگ برتر یک جورهایی جبران کردم. درست است که سه‌گانه نزدیم اما با قهرمانی سوپر جام و گلات قهرمانی در لیگ برتر در داخل کشور دبل کردیم و حالا نوبت قهرمانی آسیاست و امیدوارم بعد از اینکه در چند سال اخیر دو بار به فینال آسیا رسیدیم، این بار در آسیا هم قهرمان شویم و بعد از دو قهرمانی داخلی این بار قهرمانی آسیا را هم کسب کرده و آن را هم تقدیم هواداران‌مان کنیم.
10 گل زدی و بعد از احمد نوراللهی دومین گلزن برتر پرسپولیس در لیگ بودی؟
بله 10 گل در لیگ و چند گل هم در جام حذفی و سایر مسابقات زدم اما این بار اطمینان داشته باشید برای فصل بعد ان‌شاالله حتماً بیشتر از 10 گل در لیگ برتر برای پرسپولیس می‌زنم.
واقعاً درست است که پیشنهادات زیادی داری؟
بله چند پیشنهاد خارجی و داخلی دارم اما من با پرسپولیس قرارداد دارم و تعهدم و عشقم به پرسپولیس اصلاً اجازه نمی‌دهد که به پیشنهادهای داخلی و خارجی زیادی که دارم، فکر کنم.
چند باریکن تیمتان مانند کنعانی‌زادگان و مهدی شیری در مصاحبه‌های بعد از بازیشان به شکل معناداری جواب سرمربی رقیب را دادند و در بین حرفشان از گلات قهرمانی لیگ از این موضوع صحبت کردند که به این تیم نمی‌بازیم!
بالاخره کری جزیی از فوتبال است و همه چیز برای درون زمین است و بیرون زمین و مسابقه هم همه چیز تمام می‌شود و از طرف دیگر در این چند ساله هم فکر می‌کنم پرسپولیس با گلات قهرمانی و سه‌گانه زدن و رسیدن به فینال آسیا حرفهایش را در زمین به رقبا زده و دیگر نیازی به کری خواندن و جواب دادن نداریم چون بالاخره خدا را شکر این بار هم گلات زدیم و شرمنده هواداران‌مان نشدیم و به قولی که به هواداران‌مان داده بودیم، عمل کردیم. برای ما هیچ لذتی بالاتر از این نیست که با هواداران‌مان شاد باشیم و خوشحالی کنیم. در حال حاضر هم از گلات قهرمانی‌مان بعد از یک فصل طولانی و سخت با هواداران‌مان لذت می‌بریم تا بعد از تعطیلی که در پیش داریم تمرینات‌مان را از مدتی دیگر ان‌شاءالله برای موفقیت در آسیا استارت بزنیم. الان که با شما حرف می‌زنم تمرینات برای مدتی تعطیل شد و همه بچه‌ها بعد از قهرمانی با خوشحالی از هم خداحافظی کردند.
و تو هم که از این تعطیلات ظاهراً بهتر از بقیه استفاده خواهی کرد!
(می‌خندد)، بله ان‌شاءالله 15 همین ماه ازدواج می‌کنم و به قول معروف به جرگه متأهلین می‌پیوندم. مراسم عروسی‌ام هم در شمال برگزار می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.