چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

محمود فکری: در خانه بنشینم بهتر است

محمود فکری: در خانه بنشینم بهتر است

محمود فکری در خصوص اتفاقات اخیر صحبت هایی را بیان کرده است

به گزارش ایران ورزشی، محمود فکری در ابتدا به ایسنا گفت: ‌

نفت مسجدسلیمان با مشکلات زیادی کار را شروع کرد اما در زمان مربیان وقت و با توجه به وسواسی که داشتند، نفرات نسبتا خوبی را با توجه به پولی که داشتند، جذب کردند و به نظرم نفت در نیم‌فصل نخست نتایج خوبی را کسب کرد. وقتی هم من سرمربی نفت شدم، شروع خوبی داشتیم اما به دلیل رسیدگی نکردن، تیم رها شد و در آخرین روز در لیگ ماندیم.
او اضافه کرد:

تیمی اگر ساختار، برنامه و بودجه مشخص نداشته باشد، حتی اگر بهترین بازیکنان را هم دور هم جمع کند به مشکل بر می‌خورد. نفت برای فصل آینده نیز باید روی حساب و کتاب برنامه‌ریزی کند و از همین الان بودجه‌اش مشخص شود. وگرنه بازهم تیم با هزار مصیبت شکل می‌گیرد و مجددا انتهای فصل با سلام و صلوات و دعا در لیگ می‌ماند.
سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با بیان این که واقعا در این مدت اذیت شدم، افزود:

در تمام دوران کاری‌ام چه زمانی که دستیار بودم و چه زمانی که سرمربی در لیگ‌های مختلف بودم، این همه باخت نداشتم و این برای من خیلی سنگین تمام شد و این مدت خیلی بر من سخت گذشت. به هر حال می‌توانم از باشگاه گله‌مند باشم که می‌توانست بیشتر کمک کند و حمایت داشته باشد که نمی‌دانم بر چه اساسی این مهم صورت نگرفت. هر چند خدا را شکر تیم نفت در لیگ ماند و شرمنده مردم مسجدسلیمان نشدیم.

او درباره ادامه همکاری با باشگاه نفت نیز گفت:

باتوجه به این‌که تا دو روز پیش بقای تیم مشخص نبود، صحبت های رسمی در این زمینه نداشتیم. البته جسته و گریخته صحبت‌هایی شد اما منتظر تعیین تکلیف تیم بودیم. باید ببینیم در این هفته چه اتفاقاتی می‌افتد. واقعا اگر شرایط به همین صورت باشد، همکاری سخت است و در خانه بنشینم خیلی بهتر است زیرا نمی‌توان به هر قیمتی بیرون نماند یا در لیگ برتر سرمربیگری کرد. اگر در لیگ یک هم کار کنیم به نظرم بهتر است تا در تیمی باشیم که ساختار و برنامه نداشته باشد زیرا وقتی در این شرایط تیم نتیجه نمی‌گیرد تمام ایرادها به سرمربی نسبت داده می‌شود.
فکری در ادامه گفت:

پیش از بازی با آلومینیوم، ۸ درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان‌مان پرداخت شد و تیم روحیه گرفت و اراک را شکست داد زیرا بازیکن خیالش راحت شد که اگرچه لیگ تمام شده است اما با پول کنار خانواده‌اش می‌رود. اما پیش از این نگران جیب خالی‌اش بود. در هر صورت تیم در بحران و شرایط بسیار بدی بود و نیاز بود که پیش از این به تیم رسیدگی شود و اگر این مهم زوتر انجام می‌شد حتی شاید نفت مسجدسلیمان برای کسب سهمیه تلاش می‌کرد و این شانس را داشتیم که حداقل جزو شش تیم بالایی جدول باشیم.
او در پاسخ به این سوال که آیا کنار گذاشتن سه بازیکن به دلیل احتمال کم کاری و سه بازیکن دیگر نیز به خاطر اعتراض، لازم بود؟ گفت:

آن سه نفر به خاطر شبهه‌ای که در عملکردشان در بازی با ذوب آهن بود، در اختیار باشگاه قرار گرفتند و حتی برای همه نیز ثابت شد که یکسری اتفاق‌هایی افتاد. ذوب آهن با همان سه امتیاز در لیگ ماند و بعد از آن سه بازی در اصفهان انجام داد که در هر سه بازی شکست خورد. باشگاه باید پیگیر این سه بازیکن خاطی باشد و از آن‌ها شکایت کند تا هم باشگاه زیر سوال نرود و هم این‌که حق تیم ضایع نشود. امیدوارم شاهد فضای سالم در ورزش کشور باشیم. سه بازیکنی هم که تنبیه انضباطی شدند هم پس از یک هفته به تیم برگشتند که برای حفظ نظم تیمی لازم بود تا بازیکن متوجه باشد در قبال تیم خود باید چه رفتاری انجام دهد.
سرمربی تیم فوتبال نفت‌ مسجدسلیمان درباره خروجی لیگ نیز گفت:

باتوجه به مشکلاتی که در فوتبال ایران است و در باشگاه‌ها نیز به تیم‌های پایه و مربیان پایه توجه نمی‌شود، در مجموع خروجی آنچنانی در لیگ برتر نداریم. من احساس می‌کنم، هرچقدر از عمر لیگ برتر می‌گذرد، فوتبال ما در حال ضعیف‌تر شدن است و از تعداد بازیکن‌های‌مان در این سطح کم می‌شود و بعد تعداد زیادی از بازیکنان لیگ یکی وارد لیگ برتر می‌شوند در حالی که در سال‌های گذشته مثلا آقای گل لیگ یک، شانس حضور در لیگ برتر را پیدا می کرد و این نشان می‌دهد که در لیگ برتر سازندگی نداریم و تیم‌های‌مان خروجی ندارند و ضمن این‌که کیفیت تیم‌ها پایین‌تر می‌آید، از تعداد بازیکن‌های با کیفیت کم می‌شود.
او در پایان گفت:

جا دارد از تمام کسانی که در مجموعه نفت مسجدسلیمان کمک کردند و همچنین از حمایت مردم مسجدسلیمان قدردانی کنم. این مردم توقع دارند یک تیم خوب داشته باشند اما باتوجه به فضایی که بود، متاسفانه نتوانستیم نتیجه‌ای بهتر کسب کنیم و باعث خوشحالی آن‌ها شویم. هرچند خدا را شکر که تیم حفظ شد. امیدوارم برای فصل آینده برنامه‌ریزی و رسیدگی بهتری شود تا نفت از ابتدای فصل، شروع بهتری داشته باشد و نتایج بهتری کسب کند و با موفقیت فصل را به اتمام برساند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.