دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

یوسف موکوکو: می خواستم فوتبال را کنار بگذارم ولی حالا قهرمانی در بوندسلیگا را می خواهم

یوسف موکوکو: می خواستم فوتبال را کنار بگذارم ولی حالا قهرمانی در بوندسلیگا را می خواهم

در طول سالیان، فوتبالیست های زیادی به فشاری که در سنین پایین روی آن ها وجود داشته است اعتراف کرده اند

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت گل، موکوکو پس از به ثمر رساندن ۸۸ گل طی ۱۴۱ بازی برای آکادمی دورتموند، در ژانویه ۲۰۲۰ و در سن ۱۵ سالگی به تیم اصلی این باشگاه راه یافت. او در نوامبر همان سال و زمانی که یک روز از تولد ۱۶ سالگی اش می گذشت، به جوان ترین بازیکن تاریخ بوندسلیگا بدل شد و از آن پس یکی از ارکان تیم اصلی دورتموند بوده است؛ با این حال این مسیر همیشه برای او هموار نبود. در واقع اگر کمک های سباستین گپرت نبود (مربی تیم پایه دورتموند) شاید موکوکو به یک استعداد سوخته تبدیل می شد. خود او در این باره این طور توضیح می دهد:

در ابتدا گزارش ها برای من بسیار استرس آور بودند؛ مخصوصا وقتی صحبت از سن من می شد. دوست نداشتم دیگر چنین فشاری را بر خودم وارد کنم. می خواستم کنار بکشم ولی مربی من خیلی به من کمک کرد و پشتیبان من بود.
حالا اما موکوکو بیش از هر زمانی مصمم است تا به دورتموند کمک کند به موفقیت های بزرگی دست یابد.

می خواهم نسبت به فصل اول خودم بیشتر بازی کنم، بیشتر گل بزنم و بیشتر پاس گل بفرستم. می خواهم هر موقع تیم به من نیاز داشت، آماده خدمت رسانی باشم. به هر حال کار سخت است ولی من باید به توانایی هایم ایمان داشته باشم. من به فرصت بیشتری نیاز دارم و مطمئنم که چنین چیزی نصیبم خواهد شد. کاپیتان مارکو رویس گفته است که می توانیم برای قهرمانی در بوندسلیگا رقابت کنیم. به همین خاطر دنبال قهرمانی در لیگ آلمان هستم. اگر خودمان را باور کنیم، می توانیم در لیگ قهرمانان هم به مدارج بالایی برسیم؛ چرا که نه؟! 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.