شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

هیچ پولی به حساب مربی ایتالیایی نرفته

استقلال مجوز بازگرداندن استراماچونی را ندارد

استقلال مجوز بازگرداندن استراماچونی را ندارد

باشگاه استقلال در تلاش است تا استراماچونی را به ایران بازگرداند. حتی گفته می شود او در قطر به اردوی استقلال ملحق می شود اما سازمان لیگ مجوزی برای بازگشت این مربی صادر نکرده و وزارت ورزش هم پولی در اختیار باشگاه استقلال بابت پیش پرداخت به این مربی قرار نداده است.

بحث حضور استراماچونی در استقلال هنوز به قطعیت نرسیده و مدیران باشگاه بعد از مذاکره حضوری که در ایتالیا داشتند هنوز نتوانسته‌اند این مربی را به خدمت بگیرند. استراماچونی هم در صحبت‌هایی که به زبان آورده هرگز از توافق قطعی با مدیران باشگاه استقلال حرفی به میان نیاورده است اما گفته می‌شود مدیران باشگاه استقلال در حال فراهم کردن مقدماتی هستند تا این مربی به طور قطع بعد از لیگ قهرمانان آسیا روی نیمکت استقلال بنشیند.
 این تلاش‌ها در شرایطی انجام می‌شود که هنوز نه مجوز بازگشت این مربی ایتالیایی به ایران صادر شده و نه بودجه کافی برای این کار در اختیار مدیران باشگاه استقلال قرار دارد. حتی در بین اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال برای بازگشت این مربی به ایران اختلاف‌نظرهای بسیاری وجود دارد و وزارت ورزش نیز چندان با بازگشت مربی ایتالیایی به ایران موافق نیست. با این حال سعادتمند که وعده بزرگی به تماشاگران باشگاه استقلال داده در تلاش است تا به قول معروف زیر قول و قرارش نزند چرا که خوب می‌داند اگر نتواند استراماچونی را به ایران بازگرداند، هرگز نمی‌تواند در مقابل اعتراض و خشم هواداران باشگاه مقاومت کند. در واقع سعادتمند خودش را در مسیری قرار داده که هیچ راه بازگشتی را نمی‌توان در آن متصور بود واو باید هرطور شده در راستای بازگرداندن استراماچونی اقدام کند. در همین راستا گفته می‌شود عمر دانسی که سابقه همکاری با استراماچونی را داشت به ایران خواهد آمد تا در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا استقلال را همراهی کند. درعین حال باشگاه استقلال قصد دارد برای استراماچونی بلیت سفر به قطر را تهیه کند تا این مربی به عنوان میهمان ویژه بازی‌های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا را از نزدیک تماشا کند. یکی از اهداف باشگاه استقلال در کشاندن استراماچونی به قطر این است که همان جا عقد قرارداد با این مربی را قطعی کرده و بتواند با این مربی برای 2 فصل قرارداد منعقد کند اما سرمربی سابق باشگاه استقلال هنوز هیچ پاسخ مثبتی به پیشنهادهای مدیران باشگاه نداده است. عمده دلیلی که باعث عقب‌نشینی استراماچونی شده خلف وعده‌های مکرر باشگاه استقلال در زمان همکاری با این مربی است. حتی خانواده استراماچونی نیز برای بازگشت به ایران در تردید و دودلی قرار دارند و بی‌میل نیستند که در همان ایتالیا یا کشوری در نزدیکی آن به زندگی ادامه دهند. 
به هرحال موضوع بازگشت استراماچونی به ایران به این سادگی‌ها نیست و آنها که اخبار بازگشت این مربی را دنبال می‌کنند باید بدانند که با وجود تلاش‌های گسترده احمد سعادتمند و تیم کاری‌اش اما این مربی تمایلی به بازگشت ندارد و از طرفی وزارت ورزش و جوانان نیز بودجه‌ای در اختیار باشگاه استقلال قرار نداده تا برای پیش قسط اول به این مربی پرداخت کنند. حتی چند روز قبل نیز گفته شد که باشگاه استقلال مبلغ 700هزار دلار به استراماچونی پرداخت کرده که این خبر نیز تکذیب شد و باشگاه استقلال تا کنون هیچ مبلغی را به این مربی پرداخت نکرده است. 
به هرحال ماجرای مربیگری در استقلال مانند فصول قبل قرار است وقت بسیاری را از این باشگاه و هوادارانش بگیرد و پرواضح است که این وضعیت در نهایت به ضرر آبی‌ها تمام خواهد شد. سازمان لیگ نیز صراحتا اعلام کرده استرا نمی‌تواند دوباره با استقلال قرارداد ببندد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.