یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

محمدرضا ساکت: از استقلال و پرسپولیس هم پیشنهاد مدیرعاملی داشتم

محمدرضا ساکت: از استقلال و پرسپولیس هم پیشنهاد مدیرعاملی داشتم

مدیرعامل سپاهان حمایت خودش را از محرم نویدکیا اعلام کرد.

به گزارش ایران ورزشی؛محمدرضا ساکت در برنامه فوتبال به وقت اصفهان در خصوص شرایط سپاهان اظهار داشت:

خوشحالم که لیگ را با تلاش زیاد به پایان رساندیم و در این راه از زحمات همه عزیزان که مشغول فعالیت بودند تشکر می‌کنم. شهریور پارسال بود که من با خواست آقای عظیمیان به مجموعه برگشتم. در طول 10 سالی که از سپاهان دور بودم از استقلال و پرسپولیس هم پیشنهاد داشتم ولی دوست داشتم به خاطر علاقه به سپاهان در بخش های دیگر خدمت کنم.
وی افزود:

در جلساتی که با اقای عظیمیان داشتیم قرار بر این بود که از بدنه خود سپاهان سرمربی انتخاب کنیم و جلساتی در این بین با محرم نویدکیا داشتم و در چند جلسه که با او داشتم فهمیدم اشراف کامل به اصول روز فوتبال و شرایط فوتبال ایران دارد و از این موضوع شگفت زده شدم و بعد از مطرح کردن این موضوع در هیات مدیره تصمیم بر این شد که همکاری را با یکی از چهره های مهم و ماندگار سپاهان استفاده کنیم و در مورد کادری که قرار بود به ایشان کمک کنند هم به نتیجه رسیدیم و عزیزانی که قرار بود اضافه شوند هم ورود کردند و کار را شروع کردند.
ساکت در مورد انتخاب نویدکیا و امضای قرارداد سه ساله توضیح داد:

ما به گزینه های دیگر نگاهی نداشتیم و با بینش کامل و اعتماد و اعتقاد کامل این همکاری را انجام دادیم و در مورد همکاری 3 ساله هم باید بگویم این پیشنهاد خود نویدکیا بود و ما روی قرارداد 5 ساله نظر داشتیم که خود نویدکیا پیشنهاد داد 3 ساله باشد.
وی در مورد تیم‌های پایه گفت:

ما یک هارمونی فکری میان مربیان پایه و تیم بزرگسالان ایجاد کردیم و با توجه به اینکه خود نویدکیا خواستگاهش از فوتبال پایه سپاهان بود خودش هم نظر مثبتی روی این موضوع داشت و همین موضوع این تعامل را بیشتر کرد. ما همچنین تیم سپاهان نوین را به عنوان پشتوانه در اختیار داشتیم و نویدکیا خودش بازی‌های زیادی بین تیم بزرگسالان و تیم‌های پایه برگزار کرد تا استعدادها در میدان مسابقه خودشان را نشان دهند. ضمن اینکه نظارت ویژه ای روی استعداد های ناب تیم های پایه داشته باشیم. ما در این فصل یک رکورد داشتیم که چهار تیم پایه سپاهان به نیمه نهایی مرحله پایانی مسابقات کشوری رسیدند. نونهالان قهرمان، نوجوانان و جوانان نایب قهرمان شدند و تیم امید هم به مرحله نهایی رسید و این به خاطر کاری بود که در این سطوح انجام شد. بازهم می‌گویم چون سرمربی ما خواستگاهش از دل پایه های باشگاه است توجه ویژه ای به تیم های پایه دارد و به خاطر همین است که در طول فصل گذشته 10-12 بازی با رده های مختلف به صورت دوستانه برگزار کرده که علاوه بر حفظ آمادگی تیم اصلی، توجه به تیم های پایه هم مد نظر بوده است.
مدیرعامل سپاهان در مورد پروژه های استعدادیابی هم توضیح داد:

ما برای استعدادیابی در چند مرحله ثبت نام انجام دادیم و همیشه به قدری استقبال بالا بود که به سرعت ظرفیت سایت تکمیل می ‌شد و ما شرمنده عزیزانی می‌شدیم که نمی‌توانستیم در خدمتشان باشیم. ظرفیت آکادمی ما محدود است و به دقت مشغول رصد کردن استعدادهای اصفهان و شهرهای اطراف هستیم و در نظر داریم سپاهان را به نقطه ای برسانیم که بی نیاز از جذب بازیکن از تیم های دیگر باشد و در آینده نه چندان دور با داشته های خودش بتواند در فوتبال ایران به قهرمانی برسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.