شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

سعادتمند به بازیکنان استقلال: تاپایان لیگ قهرمانان صبرکنید

سعادتمند به بازیکنان استقلال: تاپایان لیگ قهرمانان صبرکنید

برخی بازیکنان استقلال با پیشنهادهای خارجی مواجه اند اما باشگاه استقلال از بازیکنان خود خواسته تا بعد از لیگ قهرمانان آسیا صبر کنند.

برخی بازیکنان استقلال پیشنهادهایی از دیگر تیم‌های لیگ برتری دارند و برخی هم با پیشنهادهای خارجی مواجه‌اند. طبق قوانین بعد از پایان بازی‌های جام حذفی بازیکنان می‌توانند از استقلال جدا شوند اما این فصل به دلیل شیوع کرونا بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به درازا کشیده و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز در این زمینه که بازیکنان موظف به حضور در تیم‌های خود تا پایان بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هستند، دستوری نداده است. 
همین موضوع باعث شده تا بازیکنان با فراغ بال بیشتری با تیم‌های خواهان خود مذاکره کنند و حتی بدون اینکه سدی را مقابل خود ببینند، خواستار جدایی شوند.
 بدون شک اگر استقلال بازیکنانش را در ایام قبل از لیگ قهرمانان آسیا از دست بدهد، لطمه خواهد خورد و با مشکلات زیادی راهی این رقابت خواهد شد. 
از جمله بازیکنانی که با پیشنهاد مواجه‌اند و احتمال جدایی‌شان هر لحظه وجود دارد علی کریمی است. این بازیکن که با پیشنهاد باشگاه الخور مواجه شده باید هرچه زودتر درباره رفتن یا ماندن در استقلال تصمیم بگیرد.
 در جریان بودن لیگ قطر نیز تا حدی عرصه را برای این بازیکن تنگ کرده اما باشگاه استقلال انتظار دارد که این بازیکنان لااقل تا پایان لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال بازی کنند و بعد از آن راهی دیگر تیم‌ها شوند. با توجه به اینکه حضور این قبیل بازیکنان در استقلال ممکن است منجر به انصراف تیم‌های خارجی از جذب آنها شود، قدری کار برای استقلال به جهت حفظ بازیکنانش سخت شده است.
 با این حال احمد سعادتمند در تماس‌هایی با برخی بازیکنان که پیش‌بینی‌ می‌شود از استقلال بروند، از آنها خواسته تا جای ممکن در استقلال بمانند و دست‌کم جدایی خود را به بعد از لیگ قهرمانان آسیا موکول کنند.
 برخی بازیکنان به مدیرعامل باشگاه استقلال اطمینان داده‌اند که در لیگ قهرمانان با استقلال باشند و برخی هم پاسخ به این درخواست را منوط به موافقت تیم‌های خواهان خود دانسته‌اند که علی کریمی از آن جمله بازیکنان است. به هرحال استقلال این روزها فقط با دردسر انتخاب مربی مواجه نیست و این قبیل مسائل نیز نقش بسیاری در افزایش تنش در این باشگاه داشته است. 
آنچه اما برای استقلال در این برهه اهمیت دارد این است که حواشی خود را در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا به پایین‌ترین سطح ممکن بیاورد و بتواند با فراغ بال بیشتری در این عرصه حاضر شود. استقلال بازی‌های مهمی پیش رو دارد و برای صعود از مرحله گروهی نیازمند پیروزی در دیدارهای آتی است که اگر آرامش در تیم حاکم باشد، آبی‌ها می‌توانند از این مرحله عبور کرده و در اوج حواشی و بحران‌ها دست به کاری بزرگ بزنند.
 استقلال به لحاظ بازیکن یک مجموعه کامل است و اگر همه این نفرات کنار هم باشند، موفقیت در بازی‌های آسیایی دور از ذهن نخواهد بود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.