یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

رکورد منحصر به فرد ماشین‌سازی

قعرنشینی از هفته چهارم

قعرنشینی از هفته چهارم

از ابتدای لیگ بیستم، دو، سه تیم شروع خوبی نداشتند اما مشخص بود بعضی از آنها در ادامه شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد.

ایران ورزشی/از ابتدای لیگ بیستم، دو، سه تیم شروع خوبی نداشتند اما مشخص بود بعضی از آنها در ادامه شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد.
تیم تراکتور یکی از آنها بود که از سه بازی اولش فقط یک امتیاز به دست آورد اما از بازی چهارم امتیازهای بیشتری را کسب کردند. نفت مسجدسلیمان هم از سه بازی سه امتیاز را اندوخته بود.
مس رفسنجان هم از سه بازی ابتدایی‌اش مقابل استقلال، گل‌گهر و آلومینیوم اراک یک امتیازی بود؛ دقیقاً مثل ماشین‌سازی اما تیم تبریزی به دلیل یک گل زده در رده پانزدهم قرار گرفت.
در هفته چهارم هم ماشین‌سازی باخت، هم مس رفسنجان اما این بار به لطف تفاضل گل جای‌شان عوض شد و این ماشین‌سازی بود که به انتهای جدول چسبید. از همان موقع تغییرات در این تیم آغاز و چندین مرتبه هم تکرار شد.
البته کاملاً هم مشخص بود که بیشتر انرژی مالک آن معطوف به تراکتور بود که باید در لیگ قهرمانان آسیا حاضر می‌شد.
هر چند در ادامه نتایج تراکتور به دلیل بازیکنانی که در اختیار داشت بهتر شد اما آنها هم تغییرات زیادی را به خود دیدند.
در پایان نیم‌فصل و در حالی که ماشین‌سازی شرایط خوبی نداشت دو، سه بازیکن کلیدی‌اش هم جدا شدند که به عنوان مثال پیمان بابایی بهترین گلزن‌شان به تراکتور
رفت.  اتفاقی که بیش از پیش کار را برای این تیم سخت کرد اما ماشین‌سازی انگار از همان روزها به قعرنشینی عادت و سقوط را قبول کرده بود. آنها از هفته چهارم که به انتهای جدول رفتند دیگر نتوانستند حتی یک پله بالا بیایند و همین ماندن در قعر به نوعی برای‌شان عادت شد و هفته به هفته فاصله‌شان را با تیم‌های دیگر بیشتر هم می‌کرد.
ماشین‌سازی که کارش را با وحید بیاتلو آغاز کرده بود و در ادامه هدایتش را به سعید اخباری سپرد، در ابتدای نیم‌فصل دوم مسئولیت فنی را برای یک بازی به کاظم محمودی و بعد از آن برای دو بازی به مهدی پاشازاده و پس از آن دوباره برای یک بازی به اخباری سپرد اما سرانجام از هفته بیستم علیرضا اکبرپور روی نیمکت این تیم نشست.
آن هم در شرایطی که دیگر کار برای آنها خیلی خیلی سخت شده بود. در نهایت تیمی که از 38 بازیکن (یعنی بیشتر از سه ترکیب اصلی) در طول یک فصل استفاده کرد خیلی زود خودش را به عنوان اولین تیم سقوط کننده به لیگ یک معرفی کرد. تیمی که به جز این رکورد، 27 هفته قعرنشینی، کمترین پیروزی، کمترین تساوی، بیشترین باخت و بیشترین گل خورده را هم به خود اختصاص داد.
حالا انتظار می‌رود مدیران جدید این تیم که می‌دانستند امتیاز یک تیم لیگ یکی را خریداری کرده‌اند با انتخاب‌های صحیح و برنامه‌ریزی اصولی شرایط بازگشت سریع این تیم باریشه، دوست‌داشتنی و قدیمی به لیگ برتر را فراهم کنند. بدون شک این اولین خواسته هواداران خونگرم ماشین‌سازی خواهد بود که در هر شرایطی پای تیم‌شان ایستاده‌اند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.