دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رضا رجبی: دیدار نساجی و گل گهر، سمبل فوتبال پاک بود

رضا رجبی: دیدار نساجی و گل گهر، سمبل فوتبال پاک بود

رضا رجبی در خصوص لیگ بیستم صحبت هایی را مطرح کرده است

به گزارش ایران ورزشی، رضا رجبی، کارشناس فوتبال در خصوص پایان لیگ برتر به مهر گفت:

در مجموع فوتبال رو به رشدی نداریم و لذا لیگ برتر هم نسبت به سالهای قبل از کیفیت به مراتب پایین‌تری برخوردار بود. هرچقدر کیفیت در فوتبال افت کرده بود، به جای آن حاشیه رشد کرده بود و به جای فوتبال فقط و فقط حاشیه داشتیم. از فحاشی و درگیری‌های کنار زمین گرفته تا اشتباهات بزرگ و تاثیر گذار داوران که نتیجه بازی‌ها و حتی نتیجه لیگ را هم تحت تاثیر خود قرار داد.
کارشناس فوتبال اضافه کرد:

یک بررسی اجمالی نشان می‌دهد در لیگ برتر تعداد شوت، کارهای ترکیبی، انتقال توپ از دفاع به حمله، کات بک، استفاده موثر از ضربات ایستگاهی و… به شدت کاهش پیدا کرده بود که ماحصل آن فقر گل در فصل بیستم بود؛ و اگر مقایسه کنیم آمار فوتبال خودمان را با فوتبال روز دنیا و به خصوص اروپا، آنگاه عمق فاجعه بیشتر به چشم می‌آید.
او با اشاره به دیدار تیم‌های نساجی و گل گهر در سیرجان گفت:

بد نیست به این بازی به عنوان سمبل فوتبال پاک اشاره کنم. در جایی که گل گهر به شدت نیازمند یک امتیاز برای کسب سهمیه آسیا بود و نساجی هیچ نیازی به این امتیازات نداشت، هر دو تیم شرافتمندانه و پاک فوتبال بازی کردند و در نهایت هم قلعه نویی سهمیه آسیا را در سیرجان از دست داد.
مربی فوتبال در خصوص سقوط سایپا و ماشین سازی به لیگ یک گفت:

تکلیف ماشین سازی که خیلی وقت پیش مشخص شده بود و این تیم به لحاظ فوتبالی مستحق سقوط بود. در خصوص سایپا هم باید بگویم بار کج به مقصد نخواهد رسید. وقتی یکسری تصمیمات غیر کارشناسی گرفته می‌شود و تحولاتی بر پایه هر عاملی به جز منطق فوتبال اتخاذ می‌شود، نتیجه همین می‌شود که می‌بینید. باور کنید سقوط دادن سایپا از حفظ این تیم بسیار سخت‌تر بود و مجموعه باشگاه سایپا این کار سخت را انجام داد.
رجبی در خصوص قهرمانی پرسپولیس گفت:

در خصوص بالای جدول ابتدا قصد صحبت کردن نداشتم، اما دیدم صحبت نکردن من کمکی به فوتبال نمی‌کند. متاسفانه ما یک تیم داریم که از همه فوتبال ایران طلبکار است و مثل چند سال گذشته خیلی از امکانات در اختیار قهرمانی آن بوده است. به عنوان نمونه به کمیته انضباطی و تصمیمات تبعیض‌آمیز این کمیته نسبت به نفرات این تیم اشاره می‌کنم. چرا باید کمیته انضباطی تصمیمات دوگانه‌ای بگیرد و قوانین برای این تیم نسبت به تیم‌های دیگر تفاوت کند. شاید بعضی‌ها ناراحت شوند که چرا من در مورد تیمی که ارتباطی با آن ندارم صحبت می‌کنم. اما من صحبت می‌کنم چون این رفتارها منافع تیم ما و سایر تیم ها را به خطر انداخته است. و حالا من چند سئوال مطرح می‌کنم که دوست دارم کمیته‌های انضباطی و اخلاق پاسخ آن را بدهند. چرا به ادعای رسول پناه رسیدگی نشد؟ لک چرا در دو هفته آخر محروم نشد؟ چرا کنعانی زادگان و گل محمدی محروم نشدند؟ اگر قانون برای همه تیم‌ها یکسان بود که قطعاً قهرمانی پرسپولیس در هفته‌های آخر به خطر افتاده بود.
او افزود:

از نظر فنی هم باید بگویم همین تیم پرسپولیس به جز چند بازی، سایر پیروزی‌هایی که به دست آورد کم گل و کاملاً اقتصادی و با حداقل نتیجه ممکن بود.
پیشکسوت آبی پوشان در خصوص عملکرد این تیم در فصل تازه به اتمام رسیده لیگ برتر گفت:

استقلال در لیگ عملکردی سینوسی داشت اما در هفته‌های پایانی به ثبات رسیده بود و نتایج خوبی گرفت. عمده ترین مشکل استقلال تنها بودن مجیدی در تمرینات و در جریان مسابقات بود. کمک مربی که هیچ، استقلال حتی سرپرستی هم نداشت که روی نیمکت به این تیم کمک کند.
رجبی تاکید کرد:

با احترام به آقای عبداللهی اما من ایشان را استقلالی و از خانواده استقلال نمی‌دانم. ایشان شاهینی هست و از این هم که بگذریم، عملکرد مثبتی در کنار خط ندارند. شما عملکرد سرپرست استقلال را با عملکرد سرپرست پرسپولیس مقایسه کنید. پیروانی هم لب خط تقلای زیادی دارد و هم هرگاه لازم باشد با مصاحبه‌های تندش به کمک تیم خودش می‌آید، اما در استقلال همین کمک حداقلی را هم از سوی سرپرست انجام نمی‌شود.
مربی سابق آبی پوشان در خصوص شانس این تیم در جام حذفی گفت:

استقلال شانس خوبی برای قهرمانی در این جام دارد و نباید به راحتی این شانس را از دست بدهد. البته که تیم‌های خوبی به مرحله نیمه نهایی رسیده‌اند و قهرمانی در حذفی خیلی هم راحت نیست، اما بسیار در دسترس است.
او در پایان گفت:

مجیدی باید در این یکی دو روزی که فرصت دارد تیمش را به لحاظ جسمی و روحی تیمش را ریکاوری کند تا ضریب پیروزی در این بازی مهم را بالاتر ببرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.