سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

ماجدی: با دستور عزیزی خادم، سامانه آنلاین استعدادیابی راه اندازی شد

ماجدی: با دستور عزیزی خادم، سامانه آنلاین استعدادیابی راه اندازی شد

عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته جوانان معتقد است با اجرای طرح سامانه استعدادیابی، بانک اطلاعاتی بسیار قوی از استعدادها و بازیکنان پایه برای همیشه خواهیم داشت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، وبینار مشترک کمیته جوانان فدراسیون با روسای کمیته های جوانان هیات های فوتبال و استعدادیان امروز برگزار شد و میرشاد ماجدی در این باره عنوان کرد: برای اولین بار سامانه استعدادیابی فدراسیون فوتبال را با دستور مستقیم شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون و همکاری دپارتمان فن آوری و اطلاعات راه اندازی و بارگذاری کردیم و بازیکنان 14 تا 19 سال بعد از ثبت اطلاعات شخصی خود در سامانه تعریف شده از سوی استعدادیاب های فدراسیون فوتبال در چهار منطقه کشور مورد ارزیابی قرار می گیرند.

رئیس کمیته جوانان افزود: در وبینار مشترکی که امروز با روسای کمیته جوانان هیات فوتبال استانها داشتیم توضیحات و موارد لازم را به آنها آموزش دادیم. همچنین 220 استعدادیاب در این وبینار شرکت کردند و در خصوص برگه های استعدادیابی، نمایش نحوه انتخاب و شناخت بازیکنان آموزش های لازم را در این زمینه دیدند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون با اشاره به راه اندازی سامانه استعدادیابی گفت: حسن این طرح ثبت نام رایگان در استعدادیابی فدراسیون فوتبال است و از همه مهمتر این سامانه طوری طراحی شده است که هر استعدادی در اقصی نقاط کشور در این رده سنی تصور می کند می تواند تبدیل به فوتبالیست خوبی شود می تواند با تلفن همراه و یا کامپیوتر شخصی خود در این سامانه ثبت نام کند و استعدادیاب های آن استان موظف هستند که آنها را ارزیابی و به کمیته جوانان معرفی کنند. نکته مهمتر اینکه بازیکن برای گذراندن تست زیر نظر استعدادیاب های فدراسیون فوتبال هزینه ای را متحمل نمی شود.

ماجدی در ادامه بیان کرد: با اجرای این طرح دست واسطه ها و نفرات سوم برای معرفی بازیکن مستعدد به کادر فنی تیم های ملی پایه کوتاه خواهد شد. همچنین یکی دیگر از مزیت های اجرای این سامانه این است که دیگر هیچ بازیکنی نمی تواند مدعی شود که از چشم ها پنهان مانده و مورد ارزیابی قرار نگرفته است. آنچه مسلم است بانک اطلاعاتی بسیار قوی از استعدادها  و بازیکنان پایه برای همیشه خواهیم داشت.

رئیس کمیته جوانان ضمن ابراز امیدواری افزود: خوشحالم که امروز از این سامانه رونمایی کردیم. برای اولین بار

خوشحالم که همه می توانند به راحتی به این سامانه دسترسی پیدا کنند. برای اولین بار در تاریخ فوتبال کشور استعدادیابی را به صورت آنلاین راه اندازی کردیم. در هر مرحله از استعدادیابی برگه های ارزیابی خاصی در اختیار استعدادیابان قرار دهد که شامل برگه ارزیابی استعدادیابی استانی، برگه ارزیابی در مناطق و برگه ارزیابی استعدادیابی در کشور است.

عضو هیات رئیس فدراسیون در پایان خاطر نشان کرد: همه استانها از تاریخ 14 لغایت 25 مردادماه می توانند شهرستانهای خود طبق فرایندی که امروز در وبینار توضیح دادیم معرفی کنند. همچنین استانها باید تا اول شهریورماه حداکثر 15 بازیکن مستعد را از طریق ثبت سامانه و هم از طریق اتوماسیون به فدراسیون فوتبال ابلاغ کنند تا در دهه اول شهریوماه اردوهای انتخابی تیم های ملی زیر 17، زیر 20و زیر 15 سال را آغاز کنیم. همچنین در هفته آینده به منظور بررسی شرایط و امکانات از برنامه های استعدادیابی منطقه به استانهای خراسان رضوی، همدان و اصفهان خواهم رفت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.