دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

ادامه شگفتی‌سازی شیجیاژوانگ

در توصیف نتایج قطبی: امپراتور لیگ چین

در توصیف نتایج قطبی: امپراتور لیگ چین

افشین قطبی نتایج درخشانی همراه با شیجیاژوانگ کسب کرده و به یک مربی موفق در سوپرلیگ چین تبدیل شده است.

ادامه شگفتی‌سازی قطبی و شیجیاژوانگ

افشین قطبی نتایج درخشانی همراه با شیجیاژوانگ کسب کرده و به یک مربی موفق در سوپرلیگ چین تبدیل شده. مربی ایرانی و 56 ساله که فصل قبل همراه با شیجیاژوانگ در لیگ یک درخشید و تاوانست مجوز صعود به لیگ حرفه‌ای چین را کسب کند. در شرایطی که لیگ چین به دلیل شیوع ویروس کرونا در دو گروه پیگیری می‌شود، تصور بر این بود که شیجیاژوانگ به عنوان تیمی تازه صعود کرده نتواند به موفقیت برسد اما قطبی و همکارانش خلاف این موضوع را اثبات کرده و طوری نتیجه گرفته‌اند که نام‌شان در قامت یک تیم قدرتمند و مدعی مطرح شده است.

با توجه به برگزاری بازی‌ها در دو گروه هشت تیمی، چهار تین نخست هر گروه به پلی‌اف قهرمانی می‌روند و چهار تیم بعدی باید در مسابقاتی برای بقا بجنگند. افشین قطبی و شاگردانش اما تلاش می‌کنند به عنوان یکی از چهار تیم برتر گروه ب پا به پلی‌اف قهرمانی بگذارند و بخت‌شان را برای رسیدن به این هدف بزرگ آزمایش کنند. اتفاقی تا اینجای کار رخ داده و آنها مدعی جدی صعود به جمه هشت تیم برتر مسابقات هستند. بازی‌هایی که در دو شهر و به صورت متمرکز برگزار می‌شود و میزبان و میهمان در ان معنایی ندارد.

 تیم شیجیاژوانگ اوربرایت در هفته نهم رقابت‌ها با کسب پیروزی مقابل ژیگندائو هوانگ‌های، اختلاف خود با این تیم را به شش امتیاز رساند. شاگردان افشین قطبی که عملکرد خوبی در سوپرلیگ چین داشته‌اند، با کسب پیروزی مقابل هوانگهای، جایگاه خود را در رتبه پنجم  تثبیت بخشیده و شانس خود برای صعود به پلی‌اف را حفظ کردند. این بازی تا دقیقه ۸۸ با تساوی بدون گل پیش می‌رفت تا اینکه روی پاس ماتئوس، چن‌پو توانست گل سه امتیازی را بزند و یاران قطبی را به پیروزی مهمی برساند. با این نتیجه شیجیاژوانگ که تازه لیگ برتری شده، در رتبه پنجم باقی ماند و اختلافش با تیم پایینتر را به شش امتیاز رساند. آنها همچنین یک امتیاز تا رده چهارم و صعود به پلی‌اف قهرمانی و کسب سهمیه فاصله دارند. شیجیاژوانگ اوربرایت هفته آینده بازی حساسی را با ووهان زال پیش رو ادارد و در صورت پیروزی فرصت صعود تا رتبه سوم را هم خواهد داشت.

 

---

افشین قطبی تیمش را با روش 1-3-2-4 به زمین فرستاد و موریکی و ماتئوس نقش پررنگی در ترکیب شیجیاژوانگ ایفا کردند. نقشی که در نهایت منجر به کسب پیروزی در لحظات پایانی شد. بازیکنان شیجیاژوانگ این پیروزی را به یی‌فانگ، هم‌تیمی خود تقدیم کردند که در غم از دست دادن برادرش عزادار است. اتفاقی که با تصمیم افشین قطبی انجام شد و البته بازتاب مثبتی در رسانه‌های چینی و هواداران این باشگاه داشت.

پس از گذشته ۹ هفته و در فاصله ۵ بازی تا پایان مرحله گروهی، تیم شانگهای SIPG با کسب 20 امتیاز صدرنشین سوپرلیگ چین در گروه ب است. بیجینگ‌گوان با 17 امتیاز در رده دوم قرار دارد، ووهان زال با 15 امتیاز سوم است و هبی 14 امتیازی هم در رده چهاردهم حضور دارد. با توجه به اختلاف یک و دو امتیازی شیجیاژوانگ با تیم‌های سوم و چهارم این امکان وجود دارد که تیم قطبی بتواند با کسب نتایج بهتر راهی پلی‌اف قهرمانی و به دست آوردن سهمیه شود.

شیجیاژوانگ با کسب سه پیروزی، چهار تساوی و تنها دو شکست، 13 امتیاز به دست آورده. این تیم 15 گل زده و 11 بار دروازه‌اش باز شده و با تفاضل گل مثبت چهار آمار مناسبی را ثبت کرده است. نکته جالب اینکه شیجیاژوانگ بعد از شانگهای و بیجینگ، با تحمل تنها دو شکست کمترین باخت را در این گروه تجربه کرده و این یعنی می‌توان به آینده تیم با هدایت افشین قطبی امیدوار بود. بخصوص که قطبی و بازیکنان شیجیاژوانگ نشان داده‌اند چقدر انگیزه دارند و همین مسئله تا چه حد می‌تواند روی نتایجی که کسب می‌کنند تأثیر مثبت داشته باشد. به اعتقاد کارشناس‌های فوتبال چین، شیجیاژوانگ با توجه به بودجه کمتری که نسبت به سایر تیم‌ها در اختیار داشت، بهترین نتایج را به دست آورده و نام خود را به عنوان شگفتی‌ساز فصل 2020 سوپرلیگ چین مطرح کرده است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.