چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

رضایی به نایمخن نرفت و پیراهن اود هورلی را پوشید

عقبگــرد کاوه!

عقبگــرد کاوه!

ویم دی کورته مدیرفنی اود هورلی درباره خرید کاوه رضایی گفت: «او تجربه بازی در لیگ بلژیک را دارد و مشتاق بازی است. ما مهاجمی با شم گلزنی خریدیم و امیدواریم او بتواند در تیم ما موفق باشد.»

به گزارش ایران ورزشی؛کاوه رضایی از جمله لژیونرهایی بود که تا یکی دو روز قبل چند باشگاه را خواهان خود می‌دید و در حال بررسی پیشنهادها بود تا تیم جدید خود را معرفی کند چون چند هفته قبل باشگاه بروژ بلژیک رسماً اعلام کرد که کاوه رضایی جایی در برنامه‌های فصل بعد این تیم ندارد و او باید به دنبال یک تیم جدید باشد.
رضایی در سال 2018 با مبلغ پنج میلیون یورو توسط بروژ از شارلروا خریداری شد. او در اولین فصل حضورش در بروژ، قانع کننده نبود. پس از آن به مدت دو فصل به صورت قرضی به باشگاه قدیمی‌اش شارلروا بازگشت. او شروع فوق‌العاده‌ای در آنجا داشت اما دوباره فصل گذشته را ناامید کننده به پایان رساند.
او در طی 91 بازی، موفق به زدن 35 گل شده و 12 بار نیز پاس گل داده است. بر همین اساس باشگاه نایمحن هلند به طور جدی خواهان جذب رضایی بود اما مذاکرات طرفین به بن‌بست رسید. باشگاه نایمخن هلند که چند سال پیش علیرضا جهانبخش را در ترکیب خود داشت، پس از سقوط به دسته پایین‌تر، در فصل گذشته توانست یک بار دیگر به بالاترین سطح فوتبال هلند صعود کند.
آنها برای تقویت خط حمله خود به دنبال جذب کاوه رضایی مهاجم ایرانی بروژ بلژیک بودند اما طرفین به توافق نرسیدند. به نظر قیمت بالای رضایی یکی از عواملی بود که مانع حضور رضایی در اردی‌ویژه شد.
بعد از عدم توافق با نایمخن، چند باشگاه بلژیکی برای جذب رضایی اقدام کردند. مهاجم 29 ساله فوتبال ایران اما با امضای قراردادی به تیم اود هورلی بلژیک پیوست. این انتقال غیرمنتظره در حالی رقم خورد که رضایی به عنوان بازیکن قرضی در دو فصل اخیر پیراهن تیم شارلروا را برتن داشت و فصل گذشته نیز موفق شد پنج گل با پیراهن این تیم سفید و مشکی پوش به ثمر برساند. او اما در فصل 2020-2019 عملکرد بهتری داشت و 12 گل زده بود.
وبسایت‌ فوتبال بلژیک با اعلام خبر جدایی کاوه رضایی نوشت که این مهاجم به قراردادش با کلوب بروژ خاتمه داده و به صورت قطعی راهی اود هورلی شده و قرارداد یکساله تا پایان فصل با این تیم بسته است. بنابراین انتقال این بازیکن قرضی نیست و رضایی می‌تواند در پایان فصل با خواست خود راهی تیم دیگری بشود. باشگاه کلوب بروژ با اعلام خبر جدایی این بازیکن برای کاوه رضایی آرزوی موفقیت کرد.
اود هورلی در دو بازی ابتدای این فصل به دو تساوی رسیده است. این تیم فصل گذشته در رتبه یازدهم ژوپیر لیگ قرار گرفت. نکته مهم اینکه هورلی خط حمله قدرتمندی را فصل گذشته داشت و بهترین آمار گلزنی را در بین تیم‌های نیمه دوم جدول به ثبت رساند و حتی تعداد گل‌هایش از استاندارد لیژ و اوستنده هم بیشتر بود.
تیم جدید کاوه رضایی از جمله باشگاه‌های تازه تأسیس فوتبال بلژیک محسوب می‌شود که سال 2002 از ادغام سه باشگاه تشکیل شد و در منطقه «هورلی» بلژیک اعلام موجودیت کرد. آنها در چند سال اخیر تحت اداره «کینگ پاور» هستند که مالکیت باشگاه لسترسیتی انگلستان را هم برعهده دارد.
ویم دی کورته مدیرفنی اود هورلی درباره خرید کاوه رضایی گفت: «او تجربه بازی در لیگ بلژیک را دارد و مشتاق بازی است. ما مهاجمی با شم گلزنی خریدیم و امیدواریم او بتواند در تیم ما موفق باشد.»
همچنین وبسایت اود هورلی در تمجید از کاوه رضایی نوشت: «او همواره برای تیم‌هایش گلزنی می‌کند و به همین خاطر یکی از خریدهای خوب محسوب می‌شود.»
اود هورلی اگرچه تیمی مدعی در فوتبال بلژیک نبوده و قابل مقایسه با بروژ و شارلروا نیست اما در سال‌های اخیر تلاش کرده تا جای خود را در ژوپیرلیگ پیدا کند و حالا با خرید مهاجم باتجربه ایرانی، امیدوار است در فصل جدید عملکرد بهتری از خود نشان بدهد.
کاوه رضایی در ورزشگاه 10 هزار نفری کینگ پاور عکس‌های خود با پیراهن اود هورلی را گرفت تا رسماً کارش را با این تیم آغاز کند و چالش خود برای بازگشت به دوران اوج و حفظ پیراهن تیم ملی را استارت بزند.
او برای اینکه همچنان بتواند یکی از مدعوین به تیم ملی باشد، باید خیلی زود گلزنی‌هایش را در اود هورلی آغاز کند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.