شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

فرزاد آشوبی: انتظارات از پرسپولیس در آسیا بالا است

فرزاد آشوبی: انتظارات از پرسپولیس در آسیا بالا است

بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: انتظارات از پرسپولیس در آسیا هم بالا است و برای موفقیت باید زودتر تیم فصل بعد را تشکیل داد

به گزارش ایران ورزشی، فرزاد آشوبی درباره پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس در لیگ برتر به فارس گفت:

دلیل اصلی این قهرمانی ساختاری است که در طول این چند سال در پرسپولیس شکل گرفته و توسط مربیان و بازیکنان خیلی خوب تکامل پیدا کرده است. این ساختار عملکرد خوبی را در سال‌های اخیر به همراه داشته است.
آشوبی در مورد اینکه بازیکنان پرسپولیس از لحاظ روحی و روانی به شرایطی رسیده‌اند که در هر حالتی برای کسب موفقیت تلاش می‌کنند، توضیح داد:

دلیل این موضوع هنر مربیان و کیفیت خوب بازیکنان پرسپولیس است. اغلب نفرات این تیم سال‌ها در پرسپولیس حضور داشته‌اند و نفراتی هم که ابتدای فصل به پرسپولیس آمدند کیفیت خیلی خوب و سطح بالایی از خودشان نشان دادند. در چنین حالتی به چیزی جز قهرمانی قانع نمی‌شوید.
بازیکن اسبق پرسپولیس در مورد شرایط لازم برای حفظ این روند، عنوان کرد:

یک تیم برای رسیدن به موفقیت به ابزارهای مختلفی نیاز دارد. از لحاظ فنی مهم‌ترین عاملی که می‌تواند موفقیت‌ها را  تداوم ببخشد، حفظ و تقویت گروه موجود است. ابتدا باید کادر فنی  پرسپولیس که کارنامه و عملکرد خیلی خوبی داشتند حفظ شوند که این موضوع اتفاق می‌افتد. بازیکنان تأثیرگذار هم باید قراردادشان تمدید شود. احتمال دارد در فصل نقل و انتقالات مانند حسین کنعانی‌زادگان برخی نفرات دیگر هم از  پرسپولیس  جدا شوند اما پس از آن خیلی مهم است طبق خواسته‌ مربیان، نفرات جدید و با کیفیتی جذب شوند تا این روند خوب ادامه داشته باشد.
آشوبی درباره تأکید یحیی گل‌محمدی بر حفظ بازیکنانی که قراردادشان با  پرسپولیس به اتمام رسیده است، گفت:

خواستن یک بحث است اما بحث مهم‌تر شرایطی است که سبب توافق و تمدید قرارداد آنها می‌شود. در صورت جدایی تعدادی از این نفرات، شاید کادر فنی صلاح بداند بازیکنان باکیفیتی می‌توانند به  پرسپولیس کمک کنند که در آن صورت باید این نفرات جذب شوند. باز هم تاکید می‌کنم از بعد فنی تشکیل یک تیم خوب مطابق سلیقه‌های سرمربی و دستیارانش و پس از آن تدارکات مناسب، زمان‌بندی دقیق برای شروع تمرینات و حمایت کافی از تیم در تکرار موفقیت‌ها نقش دارد.
آشوبی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد پرسپولیس با توجه به برگزاری بازی‌اش با استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا نیاز دارد هرچه سریع‌تر تیم فصل آینده‌اش را شکل بدهد، گفت:

قطعاً همین‌گونه است زیرا شرایط لیگ قهرمانان متفاوت از لیگ کشورمان است و انتظارات هم از پرسپولیس به دلیل دوبار حضور در فینال این مسابقات بالا رفته است. به همین دلیل باید تمرینات با حضور بازیکنان مدنظر یحیی گل‌محمدی زودتر شروع شود.
هافبک اسبق پرسپولیس درمورد هجمه‌ها علیه این تیم در طول فصل و مطرح شدن بحث حمایت خاص از یک تیم عنوان کرد:

عملکرد و نتیجه‌گیری این گروه خوب را نمی‌توان به حمایت‌ها مرتبط دانست.  پرسپولیس در سال‌های اخیر موفق شده عملکرد خوب خود را تکرار کند و آمارش را هم ارتقا دهد. اینها مسائلی نیست که بتوانیم بگوییم صرفاً برخی حمایت‌ها عامل آنها بوده است. البته به نظر من حمایت خاصی هم از این تیم نمی‌شود.
آشوبی تأکید کرد:

کیفیت و عملکرد درخشان  پرسپولیس حتی به بیرون از مرزهای فوتبال کشورمان هم انتقال پیدا کرده و دیگر باید بحث حمایت خاص از این تیم را کنار گذاشت. تنها دلیل موفقیت  پرسپولیس در سال‌های اخیر کار مدون و برنامه‌ریزی اصولی است که با گذشت زمان به تکامل رسیده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.