شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

دبیر: درستکار خواب طلایی شدنم را دیده بود

دبیر: درستکار خواب طلایی شدنم را دیده بود
وحید جعفری
وحید جعفری خبرنگار

هر قهرمان المپیک نه یک، بلکه چندین و چند خاطره از قهرمانی خود در بازی‌های تابستانی دارد، از همین رو و برای جمع‌آوری مهترین خاطره طلایی‌های ورزش ایران شروع به گفت‌وگو و گردآوری خاطرات قهرمان قهرمانان کردیم، از اولین آنها امامعلی حبیبی و محبوب‌ترینشان، جهان پهلوان غلامرضا تختی تا سوپرستاره این روزهای ورزش کشورمان حسن یزدانی دوست داشتنی.

به گزارش ایران ورزشی؛هر قهرمان المپیک نه یک، بلکه چندین و چند خاطره از قهرمانی خود در بازی‌های تابستانی دارد، از همین رو و برای جمع‌آوری مهترین خاطره طلایی‌های ورزش ایران شروع به گفت‌وگو و گردآوری خاطرات قهرمان قهرمانان کردیم، از اولین آنها امامعلی حبیبی و محبوب‌ترینشان، جهان پهلوان غلامرضا تختی تا سوپرستاره این روزهای ورزش کشورمان حسن یزدانی دوست داشتنی. در این روزها که منتسب به روزهای کرونایی المپیک است، شما عزیزان هر روز می‌توانید خاطره قهرمانی یکی از قهرمانان المپیک ایران را در همین ستون مطالعه کنید.
قبل از المپیک شکمم را جراحی کرده بودم و به هیچ وجه شرایط مطلوبی نداشتم و با درد تمرینات را دنبال می‌کردم. چند روز قبل از اعزام به بازی‌ها، تیم را به مشهد بردند. صبح که برای زیارت رفتیم خیلی دعا کردیم. ظهر که به هتل برگشتیم در اتاقمان خوابیده بودیم که به یکباره پژمان درستکار از خواب بلند شد و گفت «علی تو طلای المپیک رو می‌گیری» من هم گفتم «با این شرایط شکم و 12 کیلو اضافه وزن و ... حتماً مدال می‌گیرم اون هم طلا، دلت خوشه‌ها» گفت «به خدا طلا می‌گیری» گفتم «قسم نخور، مگه چه خوابی دیدی» گفت «خواب دیدم تو کل تیم فقط عکس تو رو زدن کنار عکس آقا تختی، پرسیدم چرا عکس علی رو زدید کنار آقا تختی که گفتن چون قهرمان المپیک شده دیگه، به خدا قهرمان می‌شی» وقتی به فینال رسیدم تصمیم بر این بود که اگر قهرمان شدم پژمان بیاید روی تشک که نشد اما من تا مسابقه تمام شد یاد خواب و حرف او افتادم و تا من را دید گفت «دیدی گفتم قهرمان می‌شی». حالا هم همیشه از آن خواب گفته و می‌گوید که خواب‌هایش را دست کم نگیرم.
علیرضا دبیر قهرمان مسابقات کشتی آزاد المپیک 2000 سیدنی

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.