دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سلیمی: همه رودکی را با من اشتباه می‌گرفتند

سلیمی: همه رودکی را با من اشتباه می‌گرفتند
وحید جعفری
وحید جعفری خبرنگار

هر قهرمان المپیک نه یک، بلکه چندین و چند خاطره از قهرمانی خود در بازی‌های تابستانی دارد، از همین‌رو و برای جمع‌آوری مهم‌ترین خاطره طلایی‌های ورزش ایران شروع به گفت‌وگو و گردآوری خاطرات قهرمان قهرمانان کردیم؛ از اولین آنها امامعلی حبیبی و محبوب‌ترین‌شان جهان پهلوان غلامرضا تختی تا سوپرستاره این روزهای ورزش کشورمان حسن یزدانی دوست‌داشتنی.

به گزارش ایران ورزشی؛
هر قهرمان المپیک نه یک، بلکه چندین و چند خاطره از قهرمانی خود در بازی‌های تابستانی دارد، از همین‌رو و برای جمع‌آوری مهم‌ترین خاطره طلایی‌های ورزش ایران شروع به گفت‌وگو و گردآوری خاطرات قهرمان قهرمانان کردیم؛ از اولین آنها امامعلی حبیبی و محبوب‌ترین‌شان جهان پهلوان غلامرضا تختی تا سوپرستاره این روزهای ورزش کشورمان حسن یزدانی دوست‌داشتنی. در این روزها که منتسب به روزهای کرونایی المپیک است، شما عزیزان هر روز می‌توانید خاطره قهرمانی یکی از قهرمان المپیک ایران را در همین ستون مطالعه کنید.

بهداد سلیمی قهرمان سنگین‌وزن
مسابقات وزنه‌برداری المپیک 2012 لندن
قهرمانی المپیک زیباترین خاطره هر ورزشکار است. طلای المپیک لندن هم برای من بسیار خاطره‌برانگیز بود، اما یکی از بهترین خاطرات من نه زمانی که روی تخته مسابقات وزنه‌برداری موفق به مهار وزنه شده و قهرمان شدم، بلکه فردای آن روز در خیابان‌های لندن رقم خورد. من فردای روز مسابقه با رضا رودکی قهرمان خوب جودوی کشورمان رفته بودیم بازار برای خرید. رضا هم اگر یادتان باشد قبل از آن زانویش را جراحی کرده بود و با عصا راه می‌رفت. از آنجا که رضا از نظر جثه و هیکل از من بزرگتر است، مردمی که در بازار ما را می‌دیدند به‌دلیل شباهتی که من و رضا با هم داریم فکر می‌کردند او قهرمان وزنه‌برداری سنگین‌وزن شده است.
جالب اینکه به یکباره دیدم مردم دور رضا جمع شدند و همه گوشی‌های‌شان را می‌دادند به من و می‌گفتند از آنها عکس بگیرم. رضا هم مدام می‌خندید منم هم حرص می‌خوردم و می‌گفتم «آقا اون منم که دیروز مدال گرفته» ولی مردم قبول نمی‌کردند. چون رضا هیکلش از من درشت‌تر بود فکر می‌کردند رضا بوده که قهرمان شده است. ما هر وقت یاد آن روز و اتفاقات در بازار می‌افتیم ناخودآگاه خنده‌مان می‌گیرد و کلی می‌خندیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.