شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

سرکی در اینستاگرام آقای سرمربی

علی نعمتی و علی کریمی استقلال جذاب‌ترین دنبال شونده‌ها!

علی نعمتی و علی کریمی استقلال جذاب‌ترین دنبال شونده‌ها!
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو خبرنگار

یحیی گل‌محمدی زیاد اهل فضای مجازی نیست‌. در واقع حتی اگر بود هم سرمربیگری در پرسپولیس اجازه نمی‌دهد برای مدتی طولانی تلفن هوشمندش را دستش بگیرد و در اینستاگرام، توئیتر، تلگرام و واتساپ دنبال دیدن پست‌ها و استوری‌ها یا رد و بدل کردن پیام باشد. یحیی در توئیتر صفحه ندارد اما در اینستاگرام عضو هست اما نه عضو قدیمی.

به گزارش ایران ورزشی؛یحیی گل‌محمدی زیاد اهل فضای مجازی نیست‌. در واقع حتی اگر بود هم سرمربیگری در پرسپولیس اجازه نمی‌دهد برای مدتی طولانی تلفن هوشمندش را دستش بگیرد و در اینستاگرام، توئیتر، تلگرام و واتساپ دنبال دیدن پست‌ها و استوری‌ها یا رد و بدل کردن پیام باشد. یحیی در توئیتر صفحه ندارد اما در اینستاگرام عضو هست اما نه عضو قدیمی.
گل‌محمدی 10 سپتامبر سال 2020 یعنی 11 ماه قبل اولین پستش را در اینستاگرام منتشر کرد و تا الان کلاً 26 پست منتشرکرده و در این فضا خیلی فعال نیست. تازه در ماه‌های اول فعالیت گفته می‌شد این صفحه را امیرحسین پسر یحیی برایش درست کرده و مدیریت می‌کند. اتفاقاً در همان ماه‌ها برخی استوری‌های یحیی در اینستاگرامش حاشیه ساز شد که گفته می‌شد کار پسرش بوده نه خودش!
به هر حال یحیی خیلی اهل سرک کشیدن در اینستاگرام نیست. آخرین پست او برای تبریک قهرمانی به هواداران منتشر شده بود. قبل از آن هم پستی مربوط به قهرمانی سوپرجام منتشر کرد ضمن اینکه استوری‌های او نیز محدود به تبریک و تسلیت‌ها می‌شود و هیچ پست حساسیت برانگیز و حاشیه‌ای نگذاشته است.
بیشتر پست‌های او یا مربوط به بزرگی و عظمت پرسپولیس و موفقیت‌های این تیم است یا بزرگانش.

پایین‌تر از 6 شاگرد!
یحیی گل‌محمدی در اینستاگرام کلا 3/1 میلیون دنبال‌کننده دارد که شاید عدد چندان بالایی برای سرمربی پرسپولیس با دو بار قهرمانی در لیگ برتر، حضور در فینال آسیا و بردن دو تا سوپرجام نباشد کما اینکه مثلاً کریم باقری 4/2 میلیون نفر دنبال‌کننده دارد.
اما نکته جالب اینجاست که شش بازیکن پرسپولیس هم تعداد دنبال‌کننده‌های بیشتری نسبت به گل محمدی دارند.
شاید باورکردنی نباشد اما کمال کامیابی‌نیا در حال حاضر با 3/2 میلیون دنبال‌کننده در بین بازیکنان نفر اول است و بعد از کریم باقری نفر دوم تیم در اینستاگرام به حساب می‌آید. سیدجلال و عالیشاه دو تا از کاپیتان‌های تیم 2/2 میلیون دنبال‌کننده دارند، احمد نوراللهی کاپیتان سوم 9/1 میلیون نفر، سیامک نعمتی 8/1 میلیون و وحید امیری صاحب 6/1 میلیون دنبال‌کننده هستند.
محمدحسین کنعانی‌زادگان با 2/1 میلیون دنبال‌کننده نزدیک‌ترین فرد در تیم پرسپولیس به یحیی در این آیتم بود که حالا و بعد از جدایی‌اش احتمال ریزش فالوورهای او وجود دارد.
بقیه بازیکنان و مربیان پرسپولیس زیر یک میلیون دنبال‌کننده دارند اما افشین پیروانی مدیر تیم با 7/1 میلیون دنبال‌کننده از یحیی و کلی بازیکن بالاتر است.
یحیی گل‌محمدی فقط 147 فالووینگ یا دنبال شونده دارد و در واقع تنها پست‌ها و استوری‌های 26 نفر را دنبال می‌کند که بخش عمده‌ای از این نفرات همکارانش در کادر‌فنی و بازیکنان پرسپولیس هستند.
یحیی تمام بازیکنان خود، اعضای کادر‌فنی، کادر پزشکی – حتی میثم علیپور فیزیوتراپ سابق تیم که گفته شد یحیی او را نخواسته - و دو عضو تدارکات، ماساژورها، مدیر رسانه‌ای و روابط عمومی باشگاه را دنبال کرده است.

ارتباط با خانواده بزرگ پرسپولیس
بخش عمده‌ای از لیست دنبال شونده‌های گل‌محمدی را هم پیشکسوتان و بازیکنان سابق پرسپولیس تشکیل می‌دهند. از رضا ترابیان، ادموند بزیک و مهدی مهدوی‌کیا که نزدیک‌ترین دوستانش هستند تا علی پروین، حمید استیلی، ناصر محمدخانی و محمد پنجعلی که مربوط به دهه قبل از ظهور او در فوتبال و باشگاه پرسپولیس بودند.
خیلی از همبازی‌های یحیی مثل اسماعیل حلالی، رضا جباری، جواد کاظمیان، حسن خان‌محمدی، مهدی تارتار، رضا جباری، علی کریمی، علیرضا امامی‌فر و رضا شاهرودی هم در این لیست قرار می‌گیرند. در عین حال دو دنبال شونده پرسپولیسی دیگر هم در این لیست هستند که یحیی بعد از فوت‌شان چند پست احساسی گذاشت؛ علی انصاریان و مهرداد میناوند.
یحیی برخی بازیکنان 10 سال اخیر را هم دنبال می‌کند. آنهایی که یا در فضای مجازی حامی او و پرسپولیس هستند یا به گونه‌ای با او هم‌تیمی یا در ارتباط بوده‌اند. مهرداد پولادی، سپهر حیدری، شیث رضایی، مهرداد کفشگری (در راه‌آهن شاگردش بود)، امیر حسین فشنگچی و عادل کلاه‌کج (در صبا شاگردش بودند)، رامین رضاییان، سروش رفیعی و محسن مسلمان از این دسته‌اند. بازیکنانی مثل انصاری، بیرانوند، شجاع، بشار و علیپور که همین یکی، دو سال اخیر از پرسپولیس جدا شده‌اند هم در لیست یحیی هستند. جوان‌هایی مثل سعید حسین‌پور، محمد‌احسان حسینی، امیر روستایی و سعید حسین‌پور هم جزو دنبال شونده‌های آقای مربی هستند.
اما جدا از تارتار او مربیانی مثل برانکو ایوانکوویچ، وحید هاشمیان و سعید اخباری را هم دنبال می‌کند.

از مسی تا سمیعی
باشگاه مورد علاقه گل‌محمدی بارسلوناست و بارسا و لیونل مسی تنها باشگاه و بازیکن خارجی هستند که در فهرست دنبال شونده‌های سرمربی پرسپولیس قرار دارند.
سمیعی که تازگی‌ها صاحب صفحه اینستاگرام شده، صدری و شکوری از مدیران باشگاه در این لیست هستند اما جالب اینجاست که رضا یلوه معاون اقتصادی سابق باشگاه هم که با سمیعی و تیم مدیریتی‌اش به مشکل خورد هم در بین دنبال‌شونده‌های گل محمدی دیده می‌شود.
غیر از اینها برخی اعضای خانواده و چند دوست قدیمی که صاحب رستوران، آژانس هواپیمایی و ... هستند هم در این لیست دیده می‌شوند. از بین مطبوعاتی‌ها دو نفر که قبلاً مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس بودند در لیست قرار دارند و موسی جانباز هوادار پرسپولیس هم توسط یحیی دنبال می‌شود.

پکیج پرسپولیسی از هنرمندان محبوب
اما از بین غیر فوتبالی‌ها حسن یزدانی و محمدهادی ساوری دو مدال‌آور کشتی در المپیک 2020، نیلفور اردلان بازیکن سابق تیم فوتسال زنان و پیمان رجبی قهرمان سابق دوومیدانی و مربی بدنساز امروز در لیست دنبال شونده‌های یحیی قرار دارند.
یحیی غیر از مسی هیچ ورزشکار خارجی دیگری را دنبال نمی‌کند ضمن اینکه صفحه هیچ هنرمند خارجی را نیز فالو نکرده است. فهرست هنرمندان محبوب یحیی هم جالب است چرا که تقریباً همه آنها پرسپولیسی هستند. ظاهراً یحیی به موسیقی سنتی علاقه دارد چرا که صفحه «هفت گاه» را دنبال می‌کند. او همچنین مازیار فلاحی، سینا سرلک، رضا بهرام، محسن ابراهیم‌زاده و رضا صادقی را به عنوان خواننده‌های محبوبش دنبال کرده است. اشکان خطیبی، محسن کیایی و امیر جدیدی سه بازیگر پرسپولیسی به علاوه علی ضیا مجری هوادار پرسپولیس هم در فهرست او هستند.

چند استقلالی به علاوه دو، سه مدافع میانی!
چند بازیکن فعلی و سابق استقلال هم در لیست یحیی دیده می‌شوند و سرمربی پرسپولیس صفحات آنها را فالو کرده است. علی کریمی، بهنام برزای، محمدحسین مرادمند و محمد نادری آبی‌هایی هستند که در فهرست یحیی قرار دارند که نادری در پرسپولیس و مرادمند در شهرخودرو شاگرد یحیی بودند. برزای هم در این تیم مشهدی زیر نظر یحیی کار کرده اما علی کریمی هافبک سابق استقلال و سپاهان جایی نبوده که با یحیی کار کند و به نظر می‌رسد یک دوست مشترک باعث این ارتباط شده است!
در لیست فالووینگ‌های یحیی همچنین نام‌هایی مثل احمد آل نعمه مدافع سابق فولاد و مرتضی پورعلی گنجی مدافع فعلی تیم ملی که زمانی در نفت تهران شاگرد یحیی بوده، دیده می‌شوند اما از بین بازیکنان فعلی لیگ نام دو مدافع میانی در این لیست می‌تواند جالب باشد؛ هادی محمدی از تراکتور و علی نعمتی از پدیده که بحث حضور این دومی در پرسپولیس دوباره پررنگ شده است. در واقع نام دو علی (کریمی و نعمتی) در بین افرادی که یحیی دنبال‌شان می‌کند، در فصل نقل و انتقالات می‌تواند بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.