دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

باید لیگ اروپا را "جام اونای امری" صدا کنیم!

توخل: سوپرکاپ را بسیار جدی می گیریم

توخل: سوپرکاپ را بسیار جدی می گیریم

مربی چلسی می گوید فتح سوپرکاپ اروپا را بسیار جدی می گیرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت یوفا، با پایان المپیک و مسابقات یورو، کم کم به شروع مسابقات باشگاهی نزدیک می شویم و مهمترین دیدار اول فصل به طور قطع سوپر کاپ اروپا است که به زودی بین دو تیم چلسی و ویارئال برگزار خواهد شد. به همین بهانه سایت یوفا گفتگویی با توماس توخل، سرمربی چلسی، تیم فاتح لیگ قهرمانان انجام داده است که در ادامه می خوانید:

تقابل با ویارئال
احترام زیادی برای ویارئال و اونای امری قائلم. در واقع می توان لیگ اروپا را در آینده جام اونای امری صدا کرد! این مرد باورنکردنی است. او در پنج فینال این تورنمنت بازی کرده و فاتح 4 فینال بوده است. باورنکرنی است. در مورد تیم های اسپانیایی، باید خیلی مراقب باشید. آنها عاشق فوتبال هستند و برای مالکیت توپ پا به زمین می گذارند و خیلی شجاعانه بازی می کنند. به همین خاطر فکر می کنم جوری پا به مسابقه بگذارند انگاری چیزی برای از دست دادن ندارند اما چه چیزی بهتر از این است که فصل را با یک فینال اروپایی شروع کنیم. این مسابقه را بسیار جدی می گیریم و تمام تلاشمان را می کنیم این جام قهرمانی را به خانه بیاوریم.
تعطیلات تابستانی
به پاریس رفتم و به خانواده ام در اسباب کشی کمک کردم! بعد به تعطیلات رفتیم و اندکی آفتاب گرفتیم زیرا در لندن و انگلیس هوا به ندرت آفتابی است. وقتی در تعطیلات باشم، فقط استراحت می کنم و به نظرم به این استراحت برای پر کردن باتری هایم نیاز داشتم.
شروع خوب در  چلسی
  چطور شروعم در این تیم انقدر خوب بود؟ نمی دانم! قبلا هم گفته بودم رفتن به یک تیم در میانه فصل ایده آل نیست اما به نظرم اتفاق خوبی بود. تیمی با ساختار و سازمان دهی خوب پیدا کردم که جاه طلبی زیادی داشت و در بالاترین سطح حمایت می شد و همین کار را آسان کرد. بازی با سه مدافع به خوبی جواب داد و می خواستیم دائما با سه هافبک میانی یعنی کانته، جورجینیو و کواچیچ بازی کنیم. رویکردمان این بود که کاری کنیم که برای تیم مناسب است و با شخصیت بازیکنان جور در می آید.
انگولو کانته
سالهای طولانی تلاش می کردم او را به تیمم بیاورم و حالا به شکلی دیگر او را در تیمم دارم چون من به تیمش آمدم! داشتن انگولو کانته در تیمتان آرزوی هر مربی است زیرا او کار را برای همه آسان می کند. او پسر خوب و متواضعی است و دوست دارد همه جای زمین باشد و در باز پس گیری توپ کمک کند. برای فوتبال اهمیت زیادی دارد که چنین بازیکنانی که در خدمت تیم هستند، مورد توجه قرار بگیرند.
پیروزی در فینال لیگ قهرمانان
  با اندکی برتری روانی به این بازی آمدیم چون در یک بازه کوتاه دوبار آنها را شکست داده بودیم. برای دقایق زیادی اذیت شدیم ولی مثبت اندیش باقی ماندیم و فعال بازی کردیم. نیاز به بازی خوب داشتیم. شادی کردن در کنار خانواده ام چه حسی داشت؟ خیلی خوب بود زیرا حس می کردم این اتفاق برای آنها بیشتر اهمیت دارد. والدین و فامیل هایم در ورزشگاه بودند. گاهی اوقات خانواده تان هم فداکاری می کند و این کاری بود که خانواده من برای مدت زمانی طولانی انجام داده بود. به همین خاطر این قهرمانی کادویی به آنها بود. شبی بود که باید جواب زحماتشان را می دادم و خوشحالم که توانستیم در کنار هم باشیم.
یادگرفتن از شکست در فینال 2020 با پاری سن ژرمن
شکست خوردن باعث می شود فروتن باشید. شکست دردناک است و حس کردن این درد تجربه خوبی نیست. به خصوص اگر بسیار جاه طلب باشید اما شکست جزوی از ورزش است و شما را قوی تر می کند. باید از آن یاد گرفت و رسیدن دوباره به فینال لیگ قهرمانان مانند یک کادو بود. بسیار سپاسگزار بودیم و تجربه خوبی بود. این که طرفداران و خانواده ام دائما در مورد فینال لیگ قهرمانان حرف می زنند حس خوبی است اما چالش فعلی ما این است که آن برد و موفقیت را به فراموشی بسپاریم. چیزی که از تیمم می خواهم این است که شروعی مجدد داشته باشد و قاطعیت و عطشش را از دست ندهد. موفقیت هایمان به گذشته پیوسته و حالا باید تمرکزمان روی آینده باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.