دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

توماس توخل: خوشحالم که تعویض کپا جواب داد؛ مصدومیت زیاش مایه تاسف است

توماس توخل: خوشحالم که تعویض کپا جواب داد؛ مصدومیت زیاش مایه تاسف است

توماس توخل می گوید به میدان فرستادن کپا آریزابالاگا برای ضربات پنالتی بازی چلسی - ویارئال با برنامه بوده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت یوفا، دروازه بان اسپانیایی آبی ها با مهار دو ضربه پنالتی حریف به تیمش کمک کرد تا قهرمان سوپر جام اروپا شود. توخل در مصاحبه پس از بازی خود در این رابطه گفته است:

این یک تصمیم لحظه ای نبود. ما به محض ورود به این باشگاه، با دروازه بان ها در این مورد حرف زدیم. به خوبی مهیای چنین وضعیتی شده بودیم. بر اساس آمارهایی که داشتیم، کپا در امر مهار ضربات پنالتی بهترین عملکرد را داشت. آنالیزور این اطلاعات را به من نشان داد و بعد به بازیکنان گفتیم که می توانیم در مسابقات تک حذفی از این حربه استفاده کنیم. این که ادو (مندی) چقدر راحت این تصمیم را پذیرفت، فوق العاده است. باید کاری را انجام می دادیم که به نفع تیم باشد. خوشحالم که به زمین فرستادن کپا جواب داد. ما شواهد معتبری مبنی بر موفق تر بودن کپا در پنالتی ها داریم و این بازیکنان، واقعا در خدمت تیم هستند.
توخل ادامه داد:

بازی سختی بود. ما در ۳۰ دقیقه ابتدایی قوی ظاهر شدیم. سپس بعد به گل رسیدن، کمی ریتم کار از دست مان در رفت. آن ها به شایستگی به گل تساوی بخش رسیدند. در ادامه ما تلاش بیشتری کردیم و لایق برنده شدن بودیم. این بازی از نظر ذهنی قبل از بازی اول لیگ خوب است ولی از نظر جسمانی بدترین سناریوی ممکن به وقوع پیوست. این برد و این قهرمانی به ما کمک می کند تا دوباره قوای خود را به دست بیاوریم.
توخل درباره مصدومیت حکیم زیاش هم گفت:

وقتی بازیکنی را در نیمه اول از دست می دهید، یعنی قضیه جدی است. این مایه تاسف است چون او در بازی های اخیر بسیار تعیین کننده ظاهر شده بود. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.