سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

با منتفی شدن حضور مغانلو در پرسپولیس

زوج امیری - آل‌کثیر در آسیا

زوج امیری - آل‌کثیر در آسیا

محمدقراگزلو/برخی هواداران پرسپولیس و گروهی از کارشناسان فوتبال معتقدند جدایی علی علیپور در حد فاجعه برای این تیم دردناک نیست اما شاید این در مقطعی منطقی به نظر می‌رسید که باشگاه گزینه مناسبی برای جانشینی او داشته باشد.

پرسپولیس برای پست مهاجم عیسی آل‌کثیر را در اختیار گرفته اما حتی اگر علیپور هم ماندنی می‌شد غیر از آل‌کثیر نیاز به یک مهاجم شاخص دیگر داشت. یحیی از مدیران باشگاه خواسته بود هم علیپور را حفظ کنند هم مغانلو و آل‌کثیر را بگیرند که از این سه خواسته فقط یکی اجرایی شد.
از دو روز قبل شایعات مربوط به حضور مغانلو در پرسپولیس پر رنگ شد اما دیروز هم پیکانی‌ها اعلام کردند برای پرسپولیس رضایتنامه نمی‌دهند هم خود گل‌محمدی پس از حضورش در باشگاه صراحتاً گفت جذب مغانلو توسط پرسپولیس منتفی است.
حالا پرسپولیس در خط حمله فقط عیسی آل‌کثیر را دارد که نه بازی ملی در کارنامه دارد نه حتی یک بار در مسابقات لیگ قهرمانان به میدان رفته ضمن اینکه مهدی عبدی و امیر روستایی هم به عنوان بکاپ خط حمله هیچ سابقه‌ای از حضور در این مسابقات ندارند.
طی روزهای گذشته بحث جذب شهاب زاهدی بر سر زبان‌ها افتاده که از سوی باشگاه هم تکذیب نشده است اما به نظر می‌رسد این انتقال نشدنی باشد. زاهدی که در پرسپولیس رشد کرد و مقطعی در ماشین‌سازی حضور داشت، بعد از حضور در لیگ فنلاند حالا بهترین بازیکن تیم المپیک اوکراین به حساب می‌آید و با این باشگاه قرارداد دارد. این باشگاه برای صدور رضایتنامه زاهدی 500 هزار یورو تعیین کرده که مشخصاً پرداختش در توان باشگاه نیست چرا که با نصف این مبلغ می‌شد علیپور را نگه داشت!
در عین حال شایعاتی مبنی بر بازگرداندن علی علیپور هم به گوش می‌رسد اما با تأییدیه رسانه‌های پرتغالی درباره حضور این بازیکن در ماریتیمو یا شاید تیمی دیگر در پرتغال بعید است این کورسوی امید برای هواداران و کادر فنی پرسپولیس باز بماند.
در این شرایط یحیی مجبور است دوباره از وحید امیری در خط حمله استفاده کند و احتمالاً آل‌کثیر هم خیلی زود به آرزوی خود خواهد رسید و در ارنج اصلی قرار می‌گیرد. البته یحیی، سیامک نعمتی را هم با قابلیت بازی در خط حمله در اختیار دارد که باید دید در نهایت چه تصمیمی می‌گیرد. امروز آخرین مهلت ارسال لیست نهایی پرسپولیس جهت حضور در مسابقات لیگ قهرمانان دوحه است اما به نظر می‌رسد با وجود تراکم بازیکن در خط میانی، خط حمله سرخ‌ها خالی از بازیکن تأثیرگذار و تمام‌کننده باشد. آن هم در شرایطی که سه تیم دیگر این گروه همگی بازیکنان خارجی و گرانقیمتی به خدمت گرفته‌اند که قرار است در دوحه از آنها رونمایی کنند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.